[Łódź] Oświetlenie miasta

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Łódź] Oświetlenie miasta

Postprzez famabud » 25 marca 2020, 20:34

Jeżeli nastąpiła redukcja mocy to tak, choć znając PGE to niekoniecznie. Np w Lublinie na al. Kraśnickiej obecnie trwa wymiana Strad OUS400 na Iridium 400W.
Swoją drogą ciekawie wyglądają czarne Ambary :)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Łódź] Oświetlenie miasta

Postprzez Pataax01 » 25 marca 2020, 21:21

famabud napisał(a):Jeżeli nastąpiła redukcja mocy to tak, choć znając PGE to niekoniecznie. Np w Lublinie na al. Kraśnickiej obecnie trwa wymiana Strad OUS400 na Iridium 400W.
Swoją drogą ciekawie wyglądają czarne Ambary :)

Wymiana Strad na Iridiumy to dobra wiadomość :) . Nowsze oprawy z dużo lepszą optyką.
Co do czarnych Ambarów- jest ich u nas znacznie więcej :D Oprócz Łodzi, nigdzie nie widziałem ich w tym kolorze. Faktem jest że modernizacja w tym rejonie była nieunikniona- OUSd w większości były w tragicznym stanie. Było pod nimi ciemno jakby dali tam sodę 50W. Jednak dalej mnie zastanawia dlaczego nie wprowadzono tam technologii LED. Możliwe że Ambary i Boyeny zostały zamontowane w ramach czyszczenia magazynów :?: Tym bardziej że w ciągu jednej ulicy zastosowano dwie różne oprawy, a Boyeny w mieście były tylko używane na podmiankę :|
Blog o oświetleniu Łodzi: https://wblasku-lodzi.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Pataax01
 
Posty: 343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 10 marca 2019, 16:26
Lokalizacja: Łódź

Re: [Łódź] Oświetlenie miasta

Postprzez trojmiejski » 25 marca 2020, 22:43

Czarne Ambary są też do spotkania w Chałupach i Władysławowie:
viewtopic.php?p=213320#p213320
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Łódź] Oświetlenie miasta

Postprzez Wojtek26162 » 25 marca 2020, 23:23

Faktycznie dość dziwna modernizacja, ale zdarzają się takie rzeczy, dla przykładu u mnie obecnie pojedyncze AluRoad 70W są wymieniane na Strady 150W i 250W z demontażu w nowszych wersjach po liftingu i w dobrym stanie celem zwiększenia mocy :) Trochę szkoda mi tych OUSd, wiele osób nienawidzi tych opraw jednak ja je lubię i mam do nich sentyment :) Boyeny jeszcze mogą dla mnie być , jednak Ambarow nie lubię :evil:
Lubię klasyczne oprawy do lamp sodowych.
Avatar użytkownika
Wojtek26162
 
Posty: 1272
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 8 listopada 2018, 21:59
Lokalizacja: Powiat Nowosądecki

Re: [Łódź] Oświetlenie miasta

Postprzez Pataax01 » 26 marca 2020, 00:39

Wojtek26162 napisał(a):Faktycznie dość dziwna modernizacja, ale zdarzają się takie rzeczy, dla przykładu u mnie obecnie pojedyncze AluRoad 70W są wymieniane na Strady 150W i 250W z demontażu w nowszych wersjach po liftingu i w dobrym stanie celem zwiększenia mocy :) Trochę szkoda mi tych OUSd, wiele osób nienawidzi tych opraw jednak ja je lubię i mam do nich sentyment :) Boyeny jeszcze mogą dla mnie być , jednak Ambarow nie lubię :evil:


Miałem okazję zobaczyć Twoją relację z wymiany AluRoad i rzeczywiście zmiana jak najbardziej na plus. Mnie również szkoda tych OUSd, ich widok jest dla mnie przeniesieniem do czasów dzieciństwa kiedy na każdej ulicy zakładano je aby wyprzeć rtęciowe oprawy. Jednak biorąc pod uwagę ich obecny stan trzeba się z nimi pożegnać, wysłużyły się :( .
Blog o oświetleniu Łodzi: https://wblasku-lodzi.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Pataax01
 
Posty: 343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 10 marca 2019, 16:26
Lokalizacja: Łódź

Re: [Łódź] Oświetlenie miasta

Postprzez Pataax01 » 26 marca 2020, 12:43

OUS400 napisał(a):Z tego co widzę niektóre wyglądają jak nowe, więc przynajmniej te mogli by pominąć. Wiadome jest że najprawdopodobniej skończą na złomie :cry: Również lubię OUSd i bardzo przykro jest mi na coś takiego patrzeć, a ostatnio będąc w Łodzi widziałem na jakiejś innej ulicy losowe sztuki OUSd powymieniane na Ambary i Boyeny...

Kilka sztuk trzymało się całkiem nieźle to fakt. Na szczęście tych opraw zostało sporo na osiedlach na Widzewie i Bałutach. Odnośnie osiedli...spacerując przez różne miejsca Bałut można trafić na ciekawe klasyki :D . Wybaczcie za miszmasz pod względem ulic, ale zależało mi na uchwyceniu opraw rtęciowych póki jeszcze są. Szukałem łyżek, ale wszystko zostało zmodernizowane na Ambary lub Teceo.

Na początek osiedle Marysin:
Obrazek
Obrazek

(Nocne ujęcie z połowy stycznia 2020):
Obrazek
Niestety lampa rtęciowa jest mocno wydojona. Było tak tam ciemno, że miałem ogromny problem z ustawieniem ostrości :evil:

Spacerując nieco dalej (jakieś 15 minut na pieszo), skręcamy w ulicę Emilii Plater ;)
Obrazek
Obrazek

Można powiedzieć że z tej oprawy zrobiła się OUS 70 :lol: W środku jest sodówka i świeci całkiem przyzwoicie.

Tę OUR pokazywałem już kiedyś, zarówno tutaj w innym poście jak i na YouTube. Jednak umieszczam teraz inne zdjęcie tej oprawy w najbardziej odpowiednim dla niej wątku ;)
Obrazek
Tutaj fragment filmu sprzed roku:
Obrazek
Ostatnio edytowano 27 marca 2020, 20:42 przez Pataax01, łącznie edytowano 1 raz
Blog o oświetleniu Łodzi: https://wblasku-lodzi.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Pataax01
 
Posty: 343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 10 marca 2019, 16:26
Lokalizacja: Łódź

Re: [Łódź] Oświetlenie miasta

Postprzez Marcin » 27 marca 2020, 17:50

famabud napisał(a):Czyli faktycznie zasadne jest użycie opraw stylizowanych, ale na pewno nie oklepanych Alban, które są już wszędzie. Już nawet Eger byłby lepszy, a najbardziej odpowiednia byłaby Varsovie na bazie OŻk.


Montaż Varsovie zapewne najbardziej by tam pasował, choć nie ukrywam że osobiście niezbyt przypadła mi do gustu realizacja mocowania klosza w tej oprawie..
niemniej jednak taka modernizacja byłaby tam na zdecydowany plus
wiki.lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 742
Dołączył(a): 24 września 2018, 21:44
Lokalizacja: Głogów

Re: [Łódź] Oświetlenie miasta

Postprzez lgboguszewski » 27 marca 2020, 20:07

Tutaj ładnie widać różnicę źródeł światła na pl. Wolności https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 7355164863
lgboguszewski
 
Posty: 605
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 21 maja 2009, 15:16

Re: [Łódź] Oświetlenie miasta

Postprzez Pataax01 » 27 kwietnia 2020, 07:27

Kolejny skarb znaleziony dziś przypadkiem ;) . Ten akurat próbował się ukryć przede mną :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Blog o oświetleniu Łodzi: https://wblasku-lodzi.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Pataax01
 
Posty: 343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 10 marca 2019, 16:26
Lokalizacja: Łódź

Re: [Łódź] Oświetlenie miasta

Postprzez Marcin » 27 kwietnia 2020, 08:02

Nawet nie wygląda źle ta OBs'ka :)
wiki.lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 742
Dołączył(a): 24 września 2018, 21:44
Lokalizacja: Głogów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości