[Ełk] oświetlenie miasta

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Ełk] oświetlenie miasta

Postprzez JeD » 8 lutego 2014, 22:26

Tam już w 2004r. było bardzo mało rtęci pamiętam ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7296
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Ełk] oświetlenie miasta

Postprzez mateusz » 8 lutego 2014, 22:29

Ja też za dużo klasyków z Ełku nie kojarzę :roll: Jak byłem tam w 2011 to przeważały głównie SL100, łychy były tylko z tego co widziałem na jednej głównej ulicy - Wojska Polskiego (widać to na zdjęciach neona wstawionych tutaj) ale już na tych zdjęciach widać, że ulica jest przebudowywana i pewnie łyżki są już historią...
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5026
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Ełk] oświetlenie miasta

Postprzez neon44 » 8 lutego 2014, 22:33

Ja również byłem tam w 2011 roku. Więc rzeczywiście łychy mogły przejść do historii. Teraz wymienią już wszystko co rtęciowe.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11129
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Ełk] oświetlenie miasta

Postprzez mateusz » 8 lutego 2014, 22:47

Gdyby tak chociaż jedną ulicę zostawili na pamiątkę oświetloną rtęcią....
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5026
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Ełk] oświetlenie miasta

Postprzez neon44 » 8 lutego 2014, 22:50

mateusz napisał(a):Gdyby tak chociaż jedną ulicę zostawili na pamiątkę oświetloną rtęcią....


Zgadza się. W Stanach np nie ma takiej alergii na rtęć. Świeci tam jej jeszcze bardzo dużo i nikt z tego nie robi problemu.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11129
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Ełk] oświetlenie miasta

Postprzez ourp » 8 lutego 2014, 23:02

neon44 napisał(a):
mateusz napisał(a):Gdyby tak chociaż jedną ulicę zostawili na pamiątkę oświetloną rtęcią....


Zgadza się. W Stanach np nie ma takiej alergii na rtęć. Świeci tam jej jeszcze bardzo dużo i nikt z tego nie robi problemu.


Tylko między ich klasykami a naszymi jest wyraźna różnica jakości. Popatrz sobie na trumienkę. Toż to produkt, który można porównać z czyjąś prowizoryczną wyobraźnią.
Avatar użytkownika
ourp
 
Posty: 380
Dołączył(a): 8 listopada 2013, 17:19
Lokalizacja: Opolskie

Re: [Ełk] oświetlenie miasta

Postprzez mateusz » 8 lutego 2014, 23:10

Nigdy nie przepadałem za trumienkami ale nie przesadzajmy... To była oprawa przeznaczona raczej do oświetlenia obszarów wiejskich - wykonanie na pewno nie zachwycało ale jej konstrukcja ma jakiś tam sens i prowizorką bym tego nie nazwał... Wydaje mi się, że po prostu bogaty kraj może sobie pozwolić na bardziej energochłonne oświetlenie...
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5026
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Ełk] oświetlenie miasta

Postprzez ourp » 8 lutego 2014, 23:20

mateusz napisał(a): Wydaje mi się, że po prostu bogaty kraj może sobie pozwolić na bardziej energochłonne oświetlenie...


Masz sporo racji. W wielu krajach zachodniej Europy z kolei nie tak w końcu energochłonne oświetlenie typu sox zmienia się na wysokoprężne sodówki.
Avatar użytkownika
ourp
 
Posty: 380
Dołączył(a): 8 listopada 2013, 17:19
Lokalizacja: Opolskie

Re: [Ełk] oświetlenie miasta

Postprzez Whites86 » 9 lutego 2014, 00:22

mnie tylko ciekawi co my będziemy robic za te 2 lata czy trochę dluzej jak już niebedzie w zadnym miescie zadnej rtęci :roll: , ja już nic praktycznie nie foce bo wszędzie sam sodowy chłam :roll: :x :|
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Ełk] oświetlenie miasta

Postprzez JeD » 9 lutego 2014, 00:50

Whites86 napisał(a):mnie tylko ciekawi co my będziemy robic za te 2 lata czy trochę dluzej jak już niebedzie w zadnym miescie zadnej rtęci :roll: , ja już nic praktycznie nie foce bo wszędzie sam sodowy chłam :roll: :x :|

w tym roku jeszcze mam w planie sfocić. 500. punktów rtęciowych i szczególnie drugi raz łychy na pkp itp... dlatego nawet z our125 się cieszę a dla wszystkich co stali się wrogiem klasyków jeszcze zatęsknicie.
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7296
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości