[Tczew] Oświetlenie zewnętrzne

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Tczew] Oświetlenie zewnętrzne

Postprzez Edziu » 3 stycznia 2010, 10:07

pięknie wygląda ta rtęć przy śniegu, te rtęciówki też są chyba dość świeże, bo dobrze świecą, gotów bym nawet pomyśleć że to MH ;)
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3149
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [Tczew] Oświetlenie zewnętrzne

Postprzez Whites86 » 3 stycznia 2010, 12:51

Edziu napisał(a):pięknie wygląda ta rtęć przy śniegu, te rtęciówki też są chyba dość świeże, bo dobrze świecą, gotów bym nawet pomyśleć że to MH ;)

tak wiekszosc rtęciówek jest tam uzupelniana na bierząco na zdjęciach widac te bardziej wypalone świeca troszke na zielonkawy kolor, z tego co się dowiedzialem wymieniajac raz w jednym z tych budynków okna że niemodernizuje sie tego oświetlenia z tego powodu ze nienalezy ono do miasta, całe to osiedle powstalo nakladem samych mieszkanców łacznie z drogami i oświetleniem wiec jeszcze długo ono tam poświeci
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Tczew] Oświetlenie zewnętrzne

Postprzez Utilizer » 3 stycznia 2010, 13:04

No i bardzo dobrze, bo przecież te trumienki nie ciągną zbyt dużo prądu a jest tam przyzwoicie jasno i biało. Nie sądze żeby mieszkańcy zgodzili się na wymianę oświetlenia na sodowe, bo i tak musiano by zastosować moim zdaniem minimum 150W, bo przy 100W i 70W jest wręcz trupia atmosfera, no chyba że oprawy wisiały by w połowie słupa
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6577
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [Tczew] Oświetlenie zewnętrzne

Postprzez Whites86 » 3 stycznia 2010, 13:24

Utilizer napisał(a):No i bardzo dobrze, bo przecież te trumienki nie ciągną zbyt dużo prądu a jest tam przyzwoicie jasno i biało. Nie sądze żeby mieszkańcy zgodzili się na wymianę oświetlenia na sodowe, bo i tak musiano by zastosować moim zdaniem minimum 150W, bo przy 100W i 70W jest wręcz trupia atmosfera, no chyba że oprawy wisiały by w połowie słupa

wiesz to są trumny 250W ;) wiec troche ciągną i jest ich tam niemalo ;) ja tylko sfocilem 3 sztuki
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Tczew] Oświetlenie zewnętrzne

Postprzez Utilizer » 1 lutego 2010, 15:17

Whites, masz zdjęcia z tego osiedla z trumienkami i ORZ-7-2, ale w dzień :?: Chętnie bym obejrzał. Były w wątku zdjęcia z być może tej ulicy
http://lighting-gallery.pl/viewtopic.php?f=36&t=983&p=21323&hilit=trumienki#p21323
ale tam są również OURW, a np. ORZ-7-2 jest tylko jedna

Swoją drogą zastanawiało mnie, taki Wągrowiec ma 25tys mieszkańców i powierzchnię 17.8 km2, a Tczew ma 60tys i tylko 22.2km2 - według danych z Wikipedii, zdziwiło mnie to

Fakt w Wągrowcu jest trochę lasów i jezioro w środku miasta, ale na Wikipedii wyraźnie pisze że gęstość zaludnienia w WRC to 1390 os./km², a Tczew 2708 os./km²

A wydawało mi się że jak Tczew ma dużo więcej mieszkańców to od razu będzie o wiele większy obszarowo. źle myślałem i zaskoczyło mnie
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6577
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [Tczew] Oświetlenie zewnętrzne

Postprzez Whites86 » 1 lutego 2010, 23:37

Utilizer napisał(a):
Swoją drogą zastanawiało mnie, taki Wągrowiec ma 25tys mieszkańców i powierzchnię 17.8 km2, a Tczew ma 60tys i tylko 22.2km2 - według danych z Wikipedii, zdziwiło mnie to

Fakt w Wągrowcu jest trochę lasów i jezioro w środku miasta, ale na Wikipedii wyraźnie pisze że gęstość zaludnienia w WRC to 1390 os./km², a Tczew 2708 os./km²

A wydawało mi się że jak Tczew ma dużo więcej mieszkańców to od razu będzie o wiele większy obszarowo. źle myślałem i zaskoczyło mnie

w Tczewie jest pelno wierzowców 11 pietrowych (ok 26) wiekszosc ma wiecej niz 1 klatke (średnio 3 lub 4) pozatym prawie cale osiedle suchostrzygi to są bardzo dlugie bloki 5 pietrowe niektore posiadaja aż do 11 klatek schodowych (od A do K) jest to najwieksze z osiedli zamieszuke je prawie 30 000 mieszkancow czyli polowa Tczewa fakt jest to wszystko niestety niemilosiernie upchane :/ tak mala powierzchnia i tyle ludzi...
tutaj jest fotka z lotu ptaka calego tczewa... mozna zobaczyc conieco ;)
http://www.tczew-w-obrazach.pl/galeria_ ... Marcin.JPG

Utilizer napisał(a):Whites, masz zdjęcia z tego osiedla z trumienkami i ORZ-7-2, ale w dzień :?: Chętnie bym obejrzał. Były w wątku zdjęcia z być może tej ulicy
http://lighting-gallery.pl/viewtopic.php?f=36&t=983&p=21323&hilit=trumienki#p21323
ale tam są również OURW, a np. ORZ-7-2 jest tylko jedna

a jesli chodzi o trumienki to kiedys robilem im fotki w dzien ale watpie bym to znalazl w tym wątku :P troche czasu by to zajeło ;) ten link ktory podales jest zly, to zupelnie inna ulica na zupelnie innym osiedlu, dodam tylko ze akurat zdjęcia z tego linku ktory podales sa juz archowalne, te oprawy pozdejmowano i postawiono nowe slupy z Elgo Parkami z MH
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Tczew] Oświetlenie zewnętrzne

Postprzez leon0785 » 2 lutego 2010, 09:25

Powierzchnia miasta nigdy nie przekłada się na liczbę ludności np. Skarżysko-Kamienna ma aż 64,16 km2 obszarowo jest naprawdę duże jest bardzo rozwleczone a ludność jak na taką powierzchnię wynosi tylko zaledwie 50tyś mieszkańców.
Dlatego w Polsce miarą wielkości miast jest ich ludość, która je zamieszkuje a nie powierzchnia :)
leon0785
 

Re: [Tczew] Oświetlenie zewnętrzne

Postprzez Whites86 » 29 maja 2010, 12:13

Tczew widac bardzo duzo inwestuje w MH ;) kolejne dziadowskie sodowe kule poznikaly tymrazem z camego centrum starego
miasta :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

tak sie zastanawiam czy dzis niewybrac sie tam w nocy i pofocic conieco :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Tczew] Oświetlenie zewnętrzne

Postprzez qba » 29 maja 2010, 13:37

I dobrze że postawili na MH. W Kołobrzegu ze starówki też już soda całkiem znikła.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8357
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Tczew] Oświetlenie zewnętrzne

Postprzez michalc13 » 29 maja 2010, 14:02

tak sie zastanawiam czy dzis niewybrac sie tam w nocy i pofocic conieco


Ja bym poprosił o zdjęcia, bo bardzo ciekawy jestem jak to wygląda w nocy.
Avatar użytkownika
michalc13
 
Posty: 263
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 29 czerwca 2008, 14:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości