Włodawa

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: Włodawa

Postprzez Utilizer » 16 września 2009, 20:26

wspaniałe zdjęcia no i ten klimat rzeczywiście jest świetny

Czy się nie myle czy w jednej OUR jest żarówka?
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6577
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Włodawa

Postprzez Edziu » 16 września 2009, 21:14

jestem pod wrażeniem :D oświetlenia włodawy, czy ja tam widzę ORP oswietlające ulice :?: , a łyzek tuziny, zapewne większość opraw to wlsp, ale i i tak fajnie, przy rtęci było by trochę ciemno ;)
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3149
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Włodawa

Postprzez cieszyn » 16 września 2009, 21:21

set - świetny reportaż!!!

Włodawa - miasto klasyków :mrgreen:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Włodawa

Postprzez neon44 » 16 września 2009, 21:51

Wspaniała fotorelacja :) :) Wschód jeszcze klasykami stoi, pytanie tylko jak długo :?:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11129
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Włodawa

Postprzez oskard » 16 września 2009, 22:19

Nooo ;) Naprawdę, set sie postarał ;) Tym bardziej, że jak mówi, spora część tamtejszej klasyki pójdzie na złom, więc to wspaniale, że cyknął im foty póki jeszcze są. Ale mimo tego, nie czuję sie szczęśliwy, po tym co przeczytałem :cry: Nie rozumiem czegoś; jeżeli powkręcali tam WLSP, które są chyba tak jak inne sodówy energooszczędne, to po co wymieniają te oprawy :?: :?: :!: :!: :evil: Przecież to solidny sprzęt, nie jakieś plastikowe zabawki jak teraz, mogłyby powisieć jeszcze drugie tyle! A słupy? W nich też nie wiem co złego? Solidne, piękne ŻN, nawet nie wyszczerbione, prawie jak nowe. Oj, przydało by sie kilka lat ostrej bidy, bo polacy sie rozpasali :x Zapomina sie już czasy wojny, niczego sie teraz już nie szanuje :|
A w tej OUR, o której wspomniał utilizer, coś mi się wydaje, że chyba jest LR :!: :o :shock:
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Włodawa

Postprzez leon0785 » 16 września 2009, 22:24

WLSp są drogi i się częściej psują niż standardowe sodowe WLS. A w tym OUR-125 to właśnie może być WLSp 110 W.
leon0785
 

Re: Włodawa

Postprzez oskard » 17 września 2009, 00:25

Myślisz? :( A już myślałem, że coś wypatrzyłem nieczęstego w obecnych czasach. :| No cóż, szkoda... a może to jednak LR :?: :D Niech set sie wypowie ;) on na pewno widział ją w nocy.
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Włodawa

Postprzez Whites86 » 17 września 2009, 08:11

oskard napisał(a):Myślisz? :( A już myślałem, że coś wypatrzyłem nieczęstego w obecnych czasach. :| No cóż, szkoda... a może to jednak LR :?: :D Niech set sie wypowie ;) on na pewno widział ją w nocy.

widac ewidetnie ze to nie LR
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Włodawa

Postprzez leon0785 » 17 września 2009, 17:41

LR-ów już nie produkują oprawa służy w oświetleniu ulicznym więc nie ma szans żeby się tam utrzymał więc jest tam raczej na 99% WLSp ewentualnie WLS lub MH w co osobiście niewieże to tylko taka mała fantazja :D
leon0785
 

Re: Włodawa

Postprzez set » 17 września 2009, 21:37

Dzięki wielkie za miłe komentarze. Aż serce rośnie gdy się czyta takie wypowiedzi. Tym bardziej, że w ostatnich postach znalazły się fotki, które nie zostały zamieszczone wcześniej, a więc moim zdaniem z określonych powodów gorsze. Zdopingowaliście mnie, jak tylko przyjadę do Włodawy wybiorę się w plener i zrobię trochę fotek nocnych.

Natomiast co do tego OUR 125, to jest tam na 100% sodówka.

Edziu napisał(a):jestem pod wrażeniem :D oświetlenia włodawy, czy ja tam widzę ORP oswietlające ulice :?: , a łyzek tuziny, zapewne większość opraw to wlsp, ale i i tak fajnie, przy rtęci było by trochę ciemno ;)


Niestety ORP nie świecą. Łyżek są nie tylko tuziny, powiedziałbym że są ich setki, jeżeli nie tysiące :D W starszych oprawach są niemal wyłącznie WLSp, natomiast w nowych WLS. Rtęciówek w oświetleniu ulicznym naliczyłem dokładnie sztuk trzy (trumienka, łyżka i OUR 125), nie licząc OURów 125 na osiedlu Białym, które zaliczyłbym raczej do oświetlenia osiedlowego.

Sześć rtęciowych OUR 125 stało jeszcze kilka lat temu na placu pomiędzy przedszkolem i żłobkiem "garbarskim" (obecnie biblioteka i MDK), niestety nawet słupy po nich nie zostały (teren podzielono na działki budowlane i sprzedano, a właściciele powyrywali latarnie z korzeniami). Za wyjątkiem jednego gdzie właściciel zmienił OURa na rtęciową Stradę. Ale ta też nie wlicza się do oświetlenia ulicznego. Pełno rtęci jest na terenie Zakładu Karnego, na bazie PKS, na bazie MPGKiM itp. Natomiast na budynku dworca wiszą dwie kwadratówki z mocnymi rtęciówkami. I na szkołach, na szkołach obowiązkowo wiszą rtęciowe łyżki i trumienki. Również ta trumienka którą sfotografował Cieszyn na Banku Spółdzielczym jest rtęciowa (fotka na pierwszej stronie tematu). O oświetleniu osiedlowym gdzie pełno rtęci (pewnie jak wszędzie) nawet nie wspominając.
Avatar użytkownika
set
 
Posty: 88
Zdjęcia: 101
Dołączył(a): 28 lipca 2009, 15:41
Lokalizacja: Włodawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości