[Cieszyn] Śladami starych latarni

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Cieszyn] Śladami starych latarni

Postprzez cieszyn » 21 września 2007, 12:36

przez KaszeL 21 września 2007, 12:23

Cieszyn po prostu nas już przyzwyczaił, że robi świetne fotki. Ile razy można mu to w końcu powtarzać On już wie


Dzięki, ale ja naprawdę nie wiem, czy to robię dobrze. Po prostu ustawiam aparat i cyk!
Może samo to, ze cykam tak już ze 25 lat robi swoje ? (z czego cyfrakiem dopiero ze 4 lata!)
Kiedyś filmy negatywowe nie robiło się tak często jak dziś .jpg-i
Każde zdjęcie trzeba było dobrze ustawić, skadrować, potem przysłona, czas itd. a i tak sie nie było pewnym, co wyjdzie i jak wyjdzie.
Ile to godzin w ciemni się przesiedziało ....
Cyfraki to postęp KOSMICZNY

Muszę Wam powiedzieć, że w tej perspektywie zdjęcia mojego syna to majstersztyki. Serio. On jest dopiero w Liceum, ale ma taką smykałe do zdjęć, żę ja to przy nim po prostu WYMIĘKAM! I wcale nie ma tak długiego stażu w foceniu, jak ja.
Myślę, że cyfrak i podgląd zdjęcia na ekranie aparatu, ocena światła itd stanowi duże ułatwienie i pozwala lepiej skomponować fotkę, zanim się ją zrobi. Ale sorry za tą prywatę.

Ja tu na forum widzę sporo - jak dla mnie - extra zdjęć! Czego każdemu życzę :mrgreen:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Cieszyn] Śladami starych latarni

Postprzez cieszyn » 25 września 2007, 13:27

Dziś ciąg dalszy odkrywania starych opraw w Cieszynie. :D

Oto kilka wykopalisk, :lol:
PRzedstawiam 2 trumienki wokół Szkoły, niedaleko jednostki wojskowej, w Parku Kasztanowym

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

oraz 2 słupy w rejonie przekaźnika TV, a na słupach trochę wiszących ciekawostek typu OURP-250 oraz "długa" trumienka czyli ...?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



A oto drugi słup.
I co my tu mamy?
OURW250 po prawej na wysięgniku, ale ta druga, po lewej, czy to coś wnętrzowego? co?
I jakoś dziwnie zamontowana, jakby przewody zasilające stanowiły jej mocowanie do wysięgnika?
To w takim razie muszą być zaizolowane, a chyba nie są, to by było zwarcie. Coś tu nie gra, tylko co?
Może ona wypadła z tej rurki mocującej? i dlatego tak wisi na tych przewodach ... :|

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



sprawdziłem, nie wszystkie pokazane tu oprawy świecą w nocy - no i znów jestem chory, żeby je jakoś zdobyć :evil:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Cieszyn] Śladami starych latarni

Postprzez neon44 » 25 września 2007, 13:47

Dzięki za foty :) :) :) :) :)

Jak zwykle pierwsza klasa. To nie jest OURW250 tylko OUR-125. Co do reszty opraw to ich nazwy są poprawne. Również nie wiem co jest na ostatnim zdjęciu. Nie rozpoznaje tej ostatniej oprawy z tą siatką. Może mirek coś wykombinuje
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11129
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Cieszyn] Śladami starych latarni

Postprzez cieszyn » 25 września 2007, 14:16

przez neon44 25 września 2007, 14:47

Dzięki za foty

Jak zwykle pierwsza klasa. To nie jest OURW250 tylko OUR-125.


Dzięki za dobre słowo. :D

Kurcze, NEON, a tak się starałem, żeby dobrze odgadnąć ten typ OUR-a ! :?

Dzięki za sprostowanie. Moje uwagi co do usprawnień na http://www.oprawy.info/ są nadal aktualne. Wiesz, jak trudno tam przejść wszystkie typy?
Nie gniewaj się, to prawie koszmar. Żeby jeszcze to Menu z lewej strony sie zatrzymało na oglądanych fotkach wybranej oprawy... a tak ono ucieka i wrócić do poprzedniej pozycji jest strasznie trudno. Może warto coś zmienić? Np. zaindeksować ten spis, pokazać w innej szacie graficznej, w innym układzie? uzupełnić każdy typ o skróconą ikonkę- obrazek danego typu ?? :) :) :) HELP!!!

Czekamy na rozszyfrowanie tej zagadnki ze słupa :P
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Cieszyn] Śladami starych latarni

Postprzez swietlik » 25 września 2007, 16:21

Cieszyn fotki po prostu rewelacja :D :D , chyba tam przyjade w Twoje okolice z słupołazami ;)
Najbardziej podoba mi się fotka z OUR-125 i z tą oprawą z siatką -widziałem takie w jednym z PGRów. Obie oprawy mają osad w kloszu :D
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: [Cieszyn] Śladami starych latarni

Postprzez neon44 » 25 września 2007, 16:23

cieszyn napisał(a):
Kurcze, NEON, a tak się starałem, żeby dobrze odgadnąć ten typ OUR-a ! :?

Dzięki za sprostowanie. Moje uwagi co do usprawnień na http://www.oprawy.info/ są nadal aktualne. Wiesz, jak trudno tam przejść wszystkie typy?
Nie gniewaj się, to prawie koszmar. Żeby jeszcze to Menu z lewej strony sie zatrzymało na oglądanych fotkach wybranej oprawy... a tak ono ucieka i wrócić do poprzedniej pozycji jest strasznie trudno. Może warto coś zmienić? Np. zaindeksować ten spis, pokazać w innej szacie graficznej, w innym układzie? uzupełnić każdy typ o skróconą ikonkę- obrazek danego typu ?? :) :) :) HELP!!!


Drogi Staszku dziś wieczorem opracuje to graficzne menu :) :)
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11129
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Cieszyn] Śladami starych latarni

Postprzez cieszyn » 26 września 2007, 13:23

przez swietlik 25 września 2007, 17:21

Cieszyn fotki po prostu rewelacja , chyba tam przyjade w Twoje okolice z słupołazami
Najbardziej podoba mi się fotka z OUR-125 i z tą oprawą z siatką -widziałem takie w jednym z PGRów. Obie oprawy mają osad w kloszu


Dzięki za uwagi
No, takie słupołazy to jak najbardziej by były wskazane! Te oprawy i tak nie świecą, więc po co one komu?

Nie wiesz, co ta za oprawa, :? ta ostatnia z lewej, co wisi na drutach zasilających ???

Co do osadu w kloszach, to chyba się tam dostaje jakoś od góry, tak? Jest tego tam sporo, a skoro zamknięte są klosze, to skąd by się tam brał? :(
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Cieszyn] Śladami starych latarni

Postprzez Paweł » 26 września 2007, 18:06

cieszyn napisał(a):
skoro zamknięte są klosze, to skąd by się tam brał? :(

Zamknięte ale nieszczelne ;)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Cieszyn] Śladami starych latarni

Postprzez cieszyn » 27 września 2007, 08:24

Zamknięte ale nieszczelne


Si.

NAtomiast dalej ciekaw jestem, co to za oprawa z tego słupa, której nie umiemy zidentyfikować ??? :?:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Cieszyn] Śladami starych latarni

Postprzez neon44 » 29 stycznia 2008, 21:32

Coś Cieszyn zaniedbał wątek :mrgreen:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11129
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości