[Bielsko-Biała] oświetlenie ulic i uliczek

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: Bielsko - Biała

Postprzez mateusz » 24 maja 2008, 10:57

Tak ,OBsy sa chyba pomalowane ,w całkiem niezłym stanie . Ach ,jaki to był mby klimat na tej uliczce ,gdyby oświetlały ją tylko OBsy z żarówkami ,powiedzmy z 500W ,wtedy może było by choć trochę jaśniej.
Pomarzyć dobra rzecz................
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5014
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Bielsko - Biała

Postprzez rtęciówka » 24 maja 2008, 14:03

Świetne zdjęcia!!! :) Nie wiedziałem, że Bielsko to takie zagłębie klasyków :o :shock: :) ;)
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Bielsko - Biała

Postprzez cieszyn » 24 maja 2008, 14:39

mateusz napisał(a):Tak ,OBsy sa chyba pomalowane ,w całkiem niezłym stanie . Ach ,jaki to był mby klimat na tej uliczce ,gdyby oświetlały ją tylko OBsy z żarówkami ,powiedzmy z 500W ,wtedy może było by choć trochę jaśniej.
Pomarzyć dobra rzecz................


w 100 % ZGADZAM SIĘ !!!
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bielsko - Biała

Postprzez cieszyn » 25 maja 2008, 00:30

To już chyba ostatnie foty z mojej bielskiej gabloty :D


Byłaby to oprawa OPF-2x40, gdyby nie ta dziwna komora osprzętu, niczym garb wielbłąda na plecach. :shock: :roll:
Cóż więc to jest?
Praprzodek OPF-2x40 jakiś :?: :?:
Obrazek

To nie wymaga komentarza
Obrazek
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bielsko - Biała

Postprzez Michal » 25 maja 2008, 00:41

Co do tej Strady to jest to oprawa z pierwszych lat produkcji tą wersję szacuję na 1986 rok.Osprzęt w tych oprawach był montowany na płycie montażowej,a nie jak obecnych wersjach -na przykrywce.żeby się dostać do układu zaplonowgo trzeba by było taką płytę z osprzętem wyjąć z oprawy ,ale 90 % konserwatorów woli ją odgiąć kombinerkami,żeby wymontować TUZa i potem mamy taki właśnie efekt z niedomkniętą i wygiętą klapką.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Bielsko - Biała

Postprzez cieszyn » 25 maja 2008, 00:43

Michal napisał(a):Co do tej Strady to jest to oprawa z pierwszych lat produkcji tą wersję szacuję na 1986 rok.Osprzęt w tych oprawach był montowany na płycie montażowej,a nie jak obecnych wersjach -na przykrywce.żeby się dostać do układu zaplonowgo trzeba by było taką płytę z osprzętem wyjąć z oprawy ,ale 90 % konserwatorów woli ją odgiąć kombinerkami,żeby wymontować TUZa i potem mamy taki właśnie efekt z niedomkniętą i wygiętą klapką.


Dzięki Michał!

A ta pierwsza fotka i oprawa z garbem na plecach??

Może CDM coś skojarzy ??? :? :roll:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bielsko - Biała

Postprzez Michal » 25 maja 2008, 00:48

cieszyn napisał(a):
Michal napisał(a):Co do tej Strady to jest to oprawa z pierwszych lat produkcji tą wersję szacuję na 1986 rok.Osprzęt w tych oprawach był montowany na płycie montażowej,a nie jak obecnych wersjach -na przykrywce.żeby się dostać do układu zaplonowgo trzeba by było taką płytę z osprzętem wyjąć z oprawy ,ale 90 % konserwatorów woli ją odgiąć kombinerkami,żeby wymontować TUZa i potem mamy taki właśnie efekt z niedomkniętą i wygiętą klapką.


Dzięki Michał!

A ta pierwsza fotka i oprawa z garbem na plecach??

Może CDM coś skojarzy ??? :? :roll:

Ja niestety jestem kiepski,jeżeli chodzi o przemysłowe oprawy do świetlówek,ale CDM na pewno będzie wiedział co to za oprawa.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Bielsko - Biała

Postprzez swietlik » 25 maja 2008, 15:49

Cieszyn co byśmy bez Ciebie zrobili :)
Słuchajcie mi najbardziej podobają się te ŻABY :!: :!: :!: :!: :!: :!: Masakra :o
Cieszyn mogłeś wypytać się miejscowych co one tam robią co symbolizują :)
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Bielsko - Biała

Postprzez cieszyn » 25 maja 2008, 23:25

swietlik napisał(a): :)Cieszyn co byśmy bez Ciebie zrobili :)


Jak to co?
No nic! Forum by sie nie zawaliło,

. . . i był taki czas, że chciałem sobie z tym Forum dać całkiem spokój :|

swietlik napisał(a):
Słuchajcie mi najbardziej podobają się te ŻABY :!: :!: :!: :!: :!: :!: Masakra :o
Cieszyn mogłeś wypytać się miejscowych co one tam robią co symbolizują


No!

Żaby sa extra

Pytać nie pytałem, ale GOOGLOM zadanie zadałem: (znowu czuję, że mi sie rymuje)

Kamienica pod Żabami (plac Wojska Polskiego 12)

ul. plac Wojska Polskiego 12
43-300 Bielsko-Biała


Kamienica przy placu Wojska Polskiego 12, czyli tzw. kamienica pod Żabami to kolejne arcyciekawe dzieło bialskiej sececji.

Budynek ten powstał prawdopodobine początkiem XX wieku, niestety nie jest znany projektant tego obiektu.

Stworzono budynek o nieregularnej bryle, spiętrzonej w narożniku wieżą, tworząc niezwykle ciekawy narożnik placu oraz perspektywę ulicy Targowej. Wspaniałe elewacje, o niespotykanej imiacji w tynku konstrukcji szachulcowe oraz fantazyjne wykroje asymetrycznie rozmieszczonych okien nadają całości wręcz bajkowy charakter. Nie można pominąć niezykle ciekawego portalu ściany północnej, zwieńczonego pełnoplastycznymi figurami dwóch żab ubranych w kuse fraczki, z któych jedna gra na mandolinie, zaś druga trzyma w jednej ręce fajkę, a w drugiej kieliszek, opierając się na beczce, najprawdopodobniej beczce wina. Trzeba tu zaznaczyć , że ongiś oprócz mieszkań mieściła się tu znana winiarnia Rudolfa Nahowskiego.



Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bielsko - Biała

Postprzez swietlik » 28 maja 2008, 21:29

Cieszyn dzięki za info :) .

Te żaby mają coś magicznego w sobie bo cały czas chodzą mi po głowie :!: :!:
Znalazłem w necie jeszcze kilka zdjęć tych dwóch żab ubranych w kuse fraczki :mrgreen: :mrgreen:
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości