[Sędziszów Małopolski] przegląd oświetlenia

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Sędziszów Małopolski] przegląd oświetlenia

Postprzez neon44 » 27 listopada 2013, 16:11

qba napisał(a):Występuje kilka typów słupów, w tym jedne, które można spotkać praktycznie w każdym zakątku kraju. Zastanawia mnie, czy OURW były pierwszymi oprawami na tych słupach, czy przed nimi mogło być coś innego? U mnie na takich słupach fabrycznie stosowano najczęściej koryta.


Najbardziej prawdopodobne oprawy to łychy z pierścieniem bądź ORZ-2. Te najczęściej występowały w Podkarpackich miasteczkach. Mogło byc też tak, iż w latach 60-tych była tam linia napowietrzna z wyzej wymienionymi oprawami bądź oprawami na świetlówki. Z kolei w latach 70-tych zdecydowano się na montaż linii kablowej z OURW. Będzie to ciężko stwierdzić, bo mało ludzi wówczas robiło zdjęcia.

ourp napisał(a):Widzę, ze każdy słup ma wysiegnik ustawiony pod innym kontem. Czy wysiegnik w tych słupach był regulowany czy może był integralną częścią słupa? Zamiast seleniumow z pierwszej porcji zdjęć zastosowalbym malagi 2 gdyż maja możliwość regulacji kata nachylenia. Te seleniumy biją ludziom po oknach światłem.


Mnie sie wydaje, że był słup wraz z wysięgnikiem. Musiałby się w tej sprawie wypowiedzieć Michał. Te ulice są nawet szerokie więc Seleniumy nikomu nie przeszkadzają
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Sędziszów Małopolski] przegląd oświetlenia

Postprzez qba » 27 listopada 2013, 16:17

Rzeczywiście tak mgło być. U mnie też na jednej ulicy były ORZ 2 na tego typu słupach, ale niewykluczone, że podczas budowy linii kablowej przełożono je po prostu na nowe słupy.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8345
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Sędziszów Małopolski] przegląd oświetlenia

Postprzez neon44 » 27 listopada 2013, 16:39

qba napisał(a):U mnie też na jednej ulicy były ORZ 2 na tego typu słupach, ale niewykluczone, że podczas budowy linii kablowej przełożono je po prostu na nowe słupy.


Myślę, że aż takiej biedy nie było żeby przekładać oprawy. Miasto niewielkie a tego typu działania są bardziej prawdopodbne na wsi

kilka zdjęć z fotopolska.eu

http://www.fotopolska.eu/foto/118/118973.jpg
po prawej słup z czyms co przypomina ORZ-2

http://www.fotopolska.eu/foto/294/294781.jpg
na Dworcowej były OUSFy na betoniakach.

Wbrew pozorom w dawnych czasach zasięg oświetlenia w takich małych miastach był niewielki, bo po co komu świecić jak ludzie z kurami spać idą. Żeby się dowiedzieć jak to było trzebaby było znaleźć elektryka emerytowanego z tamtych stron. Niestety spora część nie ma dostępu do internetu.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Sędziszów Małopolski] przegląd oświetlenia

Postprzez lumix26 » 27 listopada 2013, 19:42

W świetnym stanie jest ta ORZ3 wygląda jakby była malowana :)
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9288
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Sędziszów Małopolski] przegląd oświetlenia

Postprzez neon44 » 27 listopada 2013, 21:14

lumix26 napisał(a):W świetnym stanie jest ta ORZ3 wygląda jakby była malowana :)


Tam kolejarze dbają o stare oprawy. Rzeczywiście wygląda na malowaną. Pewnie nie ma nic innego na podmianę :D :lol: :mrgreen:

a teraz jak zmienił sie rynek w mieście. Kiedyś Strady oraz SGS203 teraz Albany

pierwsze 3 zdjęcia moje, reszta GSV

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Sędziszów Małopolski] przegląd oświetlenia

Postprzez ourp » 28 listopada 2013, 10:20

Bardzo mi się podoba oświetlenie rynku po przebudowie. Miasteczko niewielkie a zainwestowali w albany schredera . Wyglada to dużo lepiej niż w Ropczycach. Ale chyba i tu w Sedziszowie wkrecono sodowki.
Avatar użytkownika
ourp
 
Posty: 380
Dołączył(a): 8 listopada 2013, 17:19
Lokalizacja: Opolskie

Re: [Sędziszów Małopolski] przegląd oświetlenia

Postprzez neon44 » 28 listopada 2013, 14:15

ourp napisał(a):Bardzo mi się podoba oświetlenie rynku po przebudowie. Miasteczko niewielkie a zainwestowali w albany schredera . Wyglada to dużo lepiej niż w Ropczycach. Ale chyba i tu w Sedziszowie wkrecono sodowki.


Jak się jedzie po terenie byłego NRD to też są takie małe miasteczka, które kiedyś miały betoniaki z OURW, a teraz montuja tam nowe ozdobne oprawy. Polska też stopniowo zmienia wizerunek takich małych miasteczek.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Sędziszów Małopolski] przegląd oświetlenia

Postprzez famabud » 29 listopada 2013, 16:35

Zamiast seleniumow z pierwszej porcji zdjęć zastosowalbym malagi 2 gdyż maja możliwość regulacji kata nachylenia. Te seleniumy biją ludziom po oknach światłem.

Nieprawda, Seleniumy mają 3-stopniową regulację kąta nachylenia oprawy oraz regulację odbłyśnika.
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9298
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Sędziszów Małopolski] przegląd oświetlenia

Postprzez neon44 » 29 listopada 2013, 17:29

:arrow: ourp poza regulacją odbłyśnika i kąta nachylenia Selenium jest oprawą wykonaną z aluminium czyli trwalszą. Malaga jest plastkowa. Z resztą Malagi nie są chętnie stosowane na Podkarpaciu. Wyjątki to: Kańczuga, Przeworsk, Jarosław. Cała reszta miast stawia na Seleniumy, a ostatnio Boyeny.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Poprzednia strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości