[Lublin] Oświetlenie zewnętrzne

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Lublin] Oświetlenie drogowe

Postprzez Paweł » 20 sierpnia 2008, 18:45

Fajne fotki :) Kwiaty identyczne jak w stolicy, tak samo pastorał wg. wzoru warszawskiego :) Lublin powoli przechodzi na Philipsa ale nadal pełno Lun wieszają.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Lublin] Oświetlenie drogowe

Postprzez pawelbn » 21 sierpnia 2008, 12:20

Wiem gdzie w Lublinie jest OUR 700 chyba i świeci ale ma słabszą żarówke tylko że nie mam czasowo aparatu i dokładnie nie jestem w stanie określić gdzie ona jest ale jak się w siądzie w trolejbusa 155 któe jesdzie w kierunku Wolskiej to nie tak daleko od woru po prawej stronie trzeba szukaćtej oprawy. To po jakiś3.4 minutach drogi powinna ona tam być
pawelbn
 
Posty: 86
Dołączył(a): 21 czerwca 2007, 14:34

Re: [Lublin] Oświetlenie drogowe

Postprzez elektryk » 9 października 2008, 16:13

Lublin zaczyna też stawiać na Indy. W 2007 pojawiły się z płaskim kloszem na Trasie Zielonej, a dziś widziałem jak instalowali indy z wypukłymi kloszami na nowych słupach trakcyjnych, na Al. Kraśnickiej przy skrzyżowaniu z przedłużoną JP II i na samej JP II. Niestety nie zrobiłem fotki :cry:
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: [Lublin] Oświetlenie drogowe

Postprzez lampawls » 4 stycznia 2009, 17:20

Indy są na ul. 3 maja :D
Powróciłem na lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
lampawls
 
Posty: 1172
Zdjęcia: 591
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 16:20
Lokalizacja: Lublin

Re: [Lublin] Oświetlenie drogowe

Postprzez elektryk » 5 stycznia 2009, 13:37

Na 3 Maja są Strady
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: [Lublin] Oświetlenie drogowe

Postprzez cieszyn » 22 stycznia 2009, 11:23

Jak połączyć miód z oprawami klasycznymi typu korytko, to samo zdrowie - rtęć i miód!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Lublin] Oświetlenie drogowe

Postprzez Edziu » 22 stycznia 2009, 11:33

Świetne zdjęcia, :D trumienka oświetla reklamę,.Rtęciowa trumiuenka -miodzio. A w oddali chyba komin elektrociepłowni, takie kominy również mnie interesuja
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3148
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [Lublin] Oświetlenie drogowe

Postprzez cieszyn » 22 stycznia 2009, 11:36

Edziu napisał(a):Świetne zdjęcia, :D trumienka oświetla reklamę,.Rtęciowa trumiuenka -miodzio. A w oddali chyba komin elektrociepłowni, takie kominy również mnie interesuja


Tak, rtęciowa trumienka to jest to!

Kominy to super ciekawa sprawa. Teraz budują taki w Warszawie w elektrociepłowni Siekierki, jak dobrze myślę. Tai komin kosztuje ponoć ponad 100 mln zł!!!
Na pewno u samej góry wierzchołek komina odchyla się od pionu i to nawet parę metrów, a musi to być wliczone w wytrzymałość takiej konstrukcji.

Ciekawe, czy nasz Michał wymieniał kiedyś oświetlenie ostrzegawcze na jakimś wysokim kominie?
Ostatnio edytowano 22 stycznia 2009, 12:04 przez cieszyn, łącznie edytowano 1 raz
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Lublin] Oświetlenie drogowe

Postprzez Edziu » 22 stycznia 2009, 11:54

Ciekawe, czy nasz Michał wymieniał kiedyś oświetlenie ostrzegawcze na jakimś wysokim kominie?

Tak to jest bardzo duza wysokość, trzeba chyba przejść specjalne badanie żeby na takie coś wejść, W Toruniu też jest taki gigant, zawsze w czerwcu są zawody wspinaczkowe na niego, a żarówki na takim wymienia się chyba z poziomu drabiny na kominie. Cieszyn albo Paweł, zależy kto może, zróbcie fotki tej budowie ;) :!: , taki komin wydaje mi się ze jest budowany z pierścieni.
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3148
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [Lublin] Oświetlenie drogowe

Postprzez cieszyn » 22 stycznia 2009, 12:05

Edziu napisał(a):
Ciekawe, czy nasz Michał wymieniał kiedyś oświetlenie ostrzegawcze na jakimś wysokim kominie?

Tak to jest bardzo duza wysokość, trzeba chyba przejść specjalne badanie żeby na takie coś wejść, W Toruniu też jest taki gigant, zawsze w czerwcu są zawody wspinaczkowe na niego, a żarówki na takim wymienia się chyba z poziomu drabiny na kominie. Cieszyn albo Paweł, zależy kto może, zróbcie fotki tej budowie ;) :!: , taki komin wydaje mi się ze jest budowany z pierścieni.


Taki komin musi być wylany z betonu w całości, to znaczy, forma się cały czas wolno podnosi i zalewa się ją betonem, to skomplikowany proces.
Co do zdjęć, nie wiem, czy to będzie możliwe
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 13 gości