[Tomaszów Mazowiecki] oświetlenie obszaru miasta

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Tomaszów Mazowiecki] oświetlenie obszaru miasta

Postprzez neon44 » 1 stycznia 2014, 01:12

moje zdjęcia z Tomaszowa z 30 grudnia 2013

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Tomaszów Mazowiecki] oświetlenie obszaru miasta

Postprzez qba » 1 stycznia 2014, 01:45

Fajny ten rozłożysty 8 ramienny kwiat z naświetlaczem na czubku. Ciekawe jakie oprawy wisiały przed stradami, gdyz widać, że kwiat jest stary i pewnie wisiał tam jakiś rtęciowy klasyk.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Tomaszów Mazowiecki] oświetlenie obszaru miasta

Postprzez famabud » 1 stycznia 2014, 13:16

Trochę przegięli z tymi Ledami, na ulice czteropasmowe zdecydowanie za mało. :roll:
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Tomaszów Mazowiecki] oświetlenie obszaru miasta

Postprzez JeD » 1 stycznia 2014, 14:48

famabud napisał(a):Trochę przegięli z tymi Ledami, na ulice czteropasmowe zdecydowanie za mało. :roll:


Moim zdaniem poracha, tam potrzebne 250W z dobrą optyką, jak SGP czy Acron. Gewissy i ich stan, woła o pomstę do nieba, ledowe dechy wyglądają okropnie.
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Tomaszów Mazowiecki] oświetlenie obszaru miasta

Postprzez lumix26 » 1 stycznia 2014, 14:53

Okropnie wyglądają te Ledy na tych długich wysięgnikach
http://fotki.lighting-gallery.pl/images ... 84267.jpeg
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Tomaszów Mazowiecki] oświetlenie obszaru miasta

Postprzez Whites86 » 1 stycznia 2014, 15:13

lumix26 napisał(a):Okropnie wyglądają te Ledy na tych długich wysięgnikach
http://fotki.lighting-gallery.pl/images ... 84267.jpeg

leda wszędzie wygląda okropnie ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Tomaszów Mazowiecki] oświetlenie obszaru miasta

Postprzez Watt » 1 stycznia 2014, 20:53

Tomaszów jest dosyć zapuszczonym miastem. Czasem przejeżdżam przez to miasto, jadąc do rodziny nad Zalew Sulejowski ;)
Watt
 

Re: [Tomaszów Mazowiecki] oświetlenie obszaru miasta

Postprzez oskard » 10 stycznia 2014, 15:33

Tak, wysięgniki piękne, ale leda jest dla nich zbyt "korpulentna". Tu coś długiego, smukłego by się nadało. Pierwotnie mogły tam wisieć OUSFy. Dobrze by tam pasowała ORZ 9, jest długa i smukła, idealna do tych słupów. Z dzisiejszych opraw nie wiem co by mogło pasować... dzisiaj wszystko jakieś takie kadłubowate, krótkie robią :roll:
A leda może najpiękniejsza nie jest, ale neutralnie, nieinwazyjnie dla krajobrazu wychodzi na tak zgiętych i nachylonych wysięgnikach jak na 4 fotce licząc od dołu, albo jak ten duet na tle kwiata. Tylko na pierwszej z dwóch wspomnianych fot słupy są za wysokie, powinny być najwyżej ŻN 10, a tu chyba są 12-tki. Na tak wysokim to dwulampowce typu ORZ 3, ORZ 9, OUR 2250 mogą jakoś wyglądać, ale nie taka krótka oprawa.
Ogólnie to miasto dość nudne oświetleniowo (pod względem oświetlenia ulic, pomijam prywatne tereny), jedyny wyjątek to Mazowiecka i pomniejsze uliczki z kwadratówkami, ale za to nadrabia architekturą - bardzo mi się tam spodobało, zestaw dla mnie idealny: kamienice, drewniaki i stare XIX-wieczne fabryki, raj dla mnie ! ;) Można tam nawet znaleźć miejsca, gdzie nie ma nic powojennego - rzecz niemal niemożliwa do spotkania u mnie.
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Tomaszów Mazowiecki] oświetlenie obszaru miasta

Postprzez oskard » 18 lutego 2017, 01:01

Mam pytanie do ludzi znających trochę Tomaszów - czy ktoś orientuje się, gdzie były te ORZ-1 na betonowych wysięgnikach, pokazane na 2 stronie wątku? Mowa o tych konkretnie: gallery/image_page.php?album_id=370&image_id=21518 , gallery/image_page.php?album_id=370&image_id=21514.
Link do galerii tych zdjęć podał nasz kolega fil2701 na pierwszej stronie tego wątku. Szukałem tego miejsca, a że trudno ustalić miejsce wykonania zdjęcia, na którym widać samą tylko oprawę, to oparłem się na kolejnym zdjęciu, które w galerii sąsiaduje z dwiema fotografiami tych oerzetek, mianowicie na tym: gallery/image_page.php?album_id=370&image_id=21513. Udało mi się odnaleźć to miejsce, to dokładnie tutaj: https://www.google.pl/maps/@51.5249585, ... 6656?hl=pl
Kolejne zdjęcie w tej grupie też odnalazłem, to ulica kilka metrów dalej:
gallery/image_page.php?album_id=370&image_id=21517 a to ten sam widok na GSV: https://www.google.pl/maps/@51.5250613, ... 6656?hl=pl
To ostatnie, jak widać, w galerii jest wciśnięte w kolejność pomiędzy dwiema fotkami z ORZ-1, czyli muszą być gdzieś w pobliżu. Jednak po przeszukaniu okolicy z góry i z poziomu ulicy, stwierdzam, że nic nie pasuje - same bloki z płyty, tu raczej coś z lat 50-tych stać nie mogło... Ani żadnej fabryki w pobliżu, nic co by dawało cień nadziei na rozwiązanie zagadki. Znalazłem jednak w okolicy miejsce, w którym można przypuszczać, że coś takiego było - kotłownia osiedlowa przy ul. Bohaterów 14 Brygady. Problem tylko taki, że kotłownię rozebrano przed 2012, kiedy to GSV wykonało pierwsze zdjęcia tej okolicy, a w sieci pusto - żadnych zdjęć kotłowni, wszędzie tylko wyskakują reklamy nowej inwestycji w tym miejscu. Przez to nie mogę jednoznacznie stwierdzić, czy te słupy stały właśnie tam... Może ktoś pomóc, ma ktoś jakąś wiedzę w temacie? Poszukuję tych słupów nie tyle ze względu na ORZ-1 (choć też są rzadkim zabytkiem), co na wysięgniki - bo znaleźć dziś takie łukowate betonowe wysięgniki jakie one miały, to jak trafić szóstkę w totka...
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Tomaszów Mazowiecki] oświetlenie obszaru miasta

Postprzez DarekG » 20 lutego 2017, 16:22

Mam rodzinę w Tomaszowie to popytam gdzie to mogło być. Ja w Tomaszowie jestem może z 3 razy w roku i wszystkich uliczek niestety nie znam.
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości