Poczekalnia Miejsc do Spenetrowania i Sfocenia np. Opraw

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Poczekalnia Miejsc do Spenetrowania i Sfocenia np. Opraw

Postprzez cieszyn » 12 listopada 2011, 19:53

Od dawna mi chodzil taki pomysł po głowie. Chodzi o to, żebyśmy mieli taki wątek, w którm moglibyśmy wrzucać informacje o zauważonych podczas jazdy, podróży, spaceru itp. ciekawych miejscach, gdzie widzieliśmy przelotnie oprawy warte bliższego poznania, ale nie mieliśmy i nie mamy czasu, żeby tam wrócić i dokończyć spokojnie penetracji tego miejsca.

Cel jest taki, że może ktoś inny z Forum, mając taki opis, jest w stanie tam zajechać i zrobić ciekawe zdjęcia.

Czyli dajemy nowego posta i piszemy bliższe infromacje:
- o jakie miejsce chodzi,
- w jakim mieście,
- jaki rejon miasta,
- jaka ulica/ulice/skrzyżowanie/osiedle itd., potem
- co konkretnie tam widzieliśmy?
- jaki to rodzaj "obiekt"? (oprawa, słup, oprawa na słupie, ....),
- wrzucamy ewentualny "kawałek mapy" z zumi czy innego mapo-portalu z widokiem satelitarnym i oznaczonym mniej więcej miejscem, które chcemy zgłosić do sprawdzenia.

Ja jak gdzieś jadę pociągiem i widzę w biegu ciekawe oprawy, zaraz to sobie zapisuję w komórce jako tymczasowa niewysłana robocza wiadomość. Tak udało się rozszyfrować fajne klasyki w Zawierciu blisko dworca (ktoś tam z forum podszedł i zrobił foty). Mam gdzieś zapisane dojrzane z pociągu klasyki na trasie Wwa - Poznań itd.
Oczywiście jak ktoś chce sam dokończyć dzieła, czyli sam kiedyś wrócić w takie miejsce i zrobić foty czemuś ciekawemu, to jasne, niech tak zrobi. Bywa jednak, że jedziemy daną trasą i wiemy, że już długo tamtędy znów nie pojedziemy - wtedy warto wrzucić opis do Poczekalni :) Zawsze jest szansa, że ktoś dokończy dzieła i pokaże potem na forum fajne zdjęcia :P

Zaraz coś tutaj zapodam:

1. pastorał na cmentarzu żydowskim na Okopowej

2. klasyki w rejonie Służewca i pól gonitw konnych
Ostatnio edytowano 23 grudnia 2011, 00:02 przez amisiek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przyklejenie wątku
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poczekalnia Miejsc do Spenetrowania i Sfocenia np. Opraw

Postprzez trojmiejski » 12 listopada 2011, 20:14

Temat dobry, powtórnie wrzucę opis zjawiska opisanego w temacie o serii krótkiej.
We wsi Naterki koło Olsztyna, na bocznicy kolejowej (widzianej z okna pociągu) leżącej bezpośrednio obok linii kolejowej nr 353, w pobliżu stacji kolejowej Naterki, znajdują się kwiaty, o ile dobrze zapamiętałem 10-ramienne obsadzone serią krótką.
By zobaczyć na mapie, do wyszukiwarki należy wklepać współrzędne: 53.746566,20.378755
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Poczekalnia Miejsc do Spenetrowania i Sfocenia np. Opraw

Postprzez cieszyn » 12 listopada 2011, 22:43

Więc po kolei

1. Pastorał na cmentarzu żydowskim na Okopowej z oprawą oświetleniową

Widziałem go kilka razy, jadąc tramwajem, stoi w takim miejscu cmentarza, które jest moim zdaniem niedostępne - część żydowska. Ale mogę się mylić, bo nigdy tam nie byłem. A czemu mnie tak interesuje? Bo być może stoi tam niewzruszenie i bez żadnych zmian technicznych od czasów II wojny?

Co chciałbym zrobić? - jakieś fajne zdjęcia, bo wydawało mi się, ze ma zawieszoną oprawę Ożk albo OBp :roll: :?: :idea:

Szczytem marzeń by było tam wejść i sfocić go z każdej strony, no i oczywiście, a jakże, otworzyć na dole drzwiczki do komory windki korbowej ! :!: :o

Kto wie, może ta oprawa wisi jeszcze razem ze sprzęgłem? POza tym, może jest tych pastorałów tam więcej?

Skąd się wziął na cmentarzu? A kto wie, może ten fragment był przed wojną częścią ulicy, a po wojnie wytyczyli mur ogrodzeniowy inaczej i znalazł się na cmentarzu. Kurcze, gdybym mieszkał tam na wprost niego, w takim dużym wieżowcu, to bym skorzystał ze swego 30x zoomu!

Może komuś się uda zdziałać coś w tej sprawie?

Ta latarnia jest tutaj:
Wystarczy wpisać ten kod :arrow: 52.245143,20.976301 do maps.google.pl potem zrobić zooma na MAX i ujrzycie grot zielonej strzałki skierowany na cień lampy wiszącej na tym pastorale.

Sam pastorał jest oczywiście nieco w lewo, bo to tylko cień. Słup ten stoi przy wewnętrznej alei cmentarnej (teraz to ujrzałem) - będę szukał, bo może jest ich tam więcej .......

Tak to wygląda:

Obrazek
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poczekalnia Miejsc do Spenetrowania i Sfocenia np. Opraw

Postprzez cieszyn » 12 listopada 2011, 23:29

Drugie miejsce to w rejonie Puławskiej, za dużym # z Rzymowskiego i Doliną Służewiecką
Dokładnie tutaj :arrow: 52.158667,21.018983, ale mogę się mylić. Kiedy jechałem kilka razy Puławska vis a vis torów wyścigów konnych na południe, to po lewej stronie widać bylo jakieś oprawy, być może dobrze wskazałem to współrzędnymi :roll:
Wydawało mi się, że tam jest dużo klasyków, może ktoś da radę to miejsce spenetrować? :roll:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poczekalnia Miejsc do Spenetrowania i Sfocenia np. Opraw

Postprzez cieszyn » 26 listopada 2011, 00:14

1) Mam kolejne miejsce do spenetrowania - Bydgoszcz.

To jest w rejonie cmentarza (rejon ulic Ludwikowo, Rynkowska), dojeżdżaliśmy do jakiegoś skrzyżowania i tuż po prawej stronie, przed tym skrzyżowaniem widać było na budynku tą oprawę, chwilę przedtem po prawej stronie widać było cmentarz

Miejsce - zaryzykuję:

53.139399,17.998929


Na niewielkim i niskim budynku - bodaj cmentarnym - wisi taki duży OBs, jest za płotem czy też ogrodzeniem, więc nie na ulicy, ale jadąc tamtędy, widać tą oprawę. Ten "OBs" jest naprawdę wielki, chyba że mi się przywidziało, (czyżby to był OŻb?) ale przejeżdżałem dziś koło tego budynku i tak to zapamiętałem, gdyby tak było, to może jest to pradziad OBs-a, który widać w starych filmach, np. "Jak rozpętałem II wojnę światową" - pokazałem je tutaj :arrow: viewtopic.php?f=35&t=276&hilit=w+filmach&start=200 - ale to może być fałśzywy trop :)

Czy ktoś tam może podjechać i sfocić tą oprawę?

2)
PS - jadąc z tego miejsca na dworzec PKP, niedaleko za tym miejscem widziałem po lewej stronie na starych budynkach kilka trumienek, niestety, mimo, że wróciłem się tam na piechotę, nie odnalazłem tego miejsca :x :(
Ktoś wie, gdzie są te trumienki? :roll:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poczekalnia Miejsc do Spenetrowania i Sfocenia np. Opraw

Postprzez cieszyn » 27 listopada 2011, 17:35

Dodam jeszcze jedno miejsce

Bydgoszcz, stacja kolejowa Bydgoszcz Wsch, jak się dojeżdża do Bydgoszczy, to widać ją po prawej, wśród budynków jest też taki (w rejonie przejazdu kolejowego i nazywa się bodajże nastawnia ?), gdzie na elewacji jest zamontowany szperacz, zwykła rzecz na kolei, ale warta sfocenia - mamy tu takie miejsce na szperacze. http://lighting-gallery.pl/viewtopic.php?f=11&t=2916

Mnie się udało sfocić szperacz na stacji Bygoszcz Główna, wprawdzie z dużej odległości, ale tu jak raz przydał mi się 30x Zoom 8-)

Więc reasumując, chodzi o szperacz na budynku kolejowym Bydgoszcz Wschodnia.
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poczekalnia Miejsc do Spenetrowania i Sfocenia np. Opraw

Postprzez Marvin24 » 27 listopada 2011, 21:16

Pomysł bardzo fajny. :)
Ze swej strony dodam, że na trasie Chojnice-Kościerzyna jest wieś Lubnia z łyżkami na torowiskiem - chyba wartymi sfocenia (klasyki zawsze warto focić).
Avatar użytkownika
Marvin24
 
Posty: 465
Zdjęcia: 568
Dołączył(a): 6 lipca 2011, 18:54

Re: Poczekalnia Miejsc do Spenetrowania i Sfocenia np. Opraw

Postprzez cieszyn » 28 listopada 2011, 00:21

To te stare, grube łyżki z otokami, czy te nowsze, bardziej "chude" :?:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poczekalnia Miejsc do Spenetrowania i Sfocenia np. Opraw

Postprzez Marvin24 » 3 grudnia 2011, 10:27

cieszyn napisał(a):To te stare, grube łyżki z otokami, czy te nowsze, bardziej "chude" :?:

Niestety te chude, ale też warte sfocenia
Przypomniałem sobie również o dwulampowych oprawach OURW (chodzi o wersję ELDOM-KALISZ przyznasz, że obecnie już dość rzadko spotykane), które wiszą w Miliczu, tuż przy wyjeździe na Krotoszyn - widoczne po lewej stronie od drogi , teren - o ile pamiętam - jakiegoś warsztatu.
Avatar użytkownika
Marvin24
 
Posty: 465
Zdjęcia: 568
Dołączył(a): 6 lipca 2011, 18:54

Re: Poczekalnia Miejsc do Spenetrowania i Sfocenia np. Opraw

Postprzez amisiek » 23 grudnia 2011, 00:04

Koledzy proszę wpisywać w osobnych postach w tym wątku co zostało już sfocone, admini/moderatorzy dokonają stosownej edycji, by "odkreślić" te miejsca z wykazu. A tymczasem przylepiam wątek, by był na górze, łatwo dostępny.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Następna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron