[Zabrze] oświetlenie dawniej i dziś

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Zabrze] Miasto starych zapomnianych latarnii

Postprzez KaszeL » 6 września 2007, 23:02

No właśnie się zastanawiałem, dlaczego fotki cz-b ;)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8663
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: [Zabrze] Miasto starych zapomnianych latarnii

Postprzez cieszyn » 7 września 2007, 10:51

JAk znajdę trochę czasu, to podeślę trochę starych fotek z dawnych lat z Zabrza.
Dostałem zgodę gościa ze strony, gdzie są takie stare zdjęcia, głównie ulic i obiektów, jest tego niemało, więc muszę mieć czas, żeby to obrobić i tu zapodać.

Oj, będzie się działo :P
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Zabrze] Miasto starych zapomnianych latarnii

Postprzez neon44 » 7 września 2007, 12:03

Czekamy, czekamy :) :) :)
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Zabrze] Miasto starych zapomnianych latarnii

Postprzez cieszyn » 21 września 2007, 12:21

przez neon44 7 września 2007, 13:03

Czekamy, czekamy


Słowo się rzekło, więc do dzieła:
Zdjęcia pochodzą bezpośrednio od pana Andrzeja D., który mi je osobiście nadesłał i wyraził zgodę na ich publikację na naszym Forum. Te fotki są także (choć nie wiem, czy wszystkie, nie miałem siły tego sprawdzać) na stronie http://zabrze.aplus.pl/ o czym p. Andrzej prosił, żeby tu powiedzieć. Warto tam zajrzeć, bo jest tego tam trochę ...

Jest tu masa ciekawostek. Warto każde zdjęcie oglądać w zbliżeniu zrobionym zoomem dowolnym programem. Wtedy wychodzą super ciekawostki.
1. Np. na zdjęciu "KP Zabrze PDT Pl Wolnosci 50te a" widać stare oprawy na przewieszkach (nie rozpoznałęm typu, choć mam sugestie), a obok taki pierwowzór kwiatu z 4 innych starych opraw (OBp ??), Obrazek nie wiem, czy dobrze zidentyfikowanych. To są te oprawy, takie same lub podobne do tych z wątku Kraków, tam też mieliśmy wątpliwości co jest co.

2. Na zdjęciu "KP Zabrze wolnosci 56r a" (to to, gdzie na pierwszym planie widać starą Warszawę) dopatrzyłem się śladów mechanizmu opuszczania lamp na przewieszkach za pomocą windki korbowej. Pewny na 100 % nie jestem, ale tak to wygląda, że ten mechanizm tam był. Wystarczy powiększyć pierwszy balkon od prawej, ten najwyższy i widać na murze kółko odciągowe na linkę nośną, która idzie w dół i nagle skręca gdzieś w bok, zamiast w kierunku chodnika. Oglądałem to w narzędziu MS Office Picture Manager i jak się poeksperymentuje z suwakami, to to lepiej widać.
Byłby to dla mnie pierwszy przypadek stwierdzenia tego mechanizmu windki korbowej w innym mieście niż Cieszyn :!:

Każde kolejne zdjęcie dostarcza wielu ciekawych szczegółów. Jest np. piękny KWIAT z łyżek na Pl. Wolności z lat 70.

Będzie miło, jak się podzielimy swoimi odkryciami z tych zdjęć :D

Myślę, że NEON będzie miał w czym "bobrować" na jakiś czas :D :D :D

Tu są te fotki:

http://stanfoto.fotosik.pl/albumy/274390.html



No i widzę że jakoś mi to nie wyszło :evil:
Postanowiłem postawić te foty na FOTOSIKU
Chciałem podlinkować każde zdjęcie, żeby się wam od razu każde pokazywało (jak to zrobił Paweł),ale nie udało się, wstawiam więc link do całego albumu Zabrze.
Nie podoba mi się to, bo nie widać wprost na forum pojedynczych zdjęć , oraz nazw plików, a w nich jest szczegółowy opis miejsca, i rok zrobienia zdjęcia.
Poza tym trochę się rozczarowałem, bo na fotosiku nie można wstawiać jednym razem więcej niż 10 zdjęć!!! Jak je wstawiałem na raty, to były linki do zdjęć, ale myślałem, że ten Fotosik Manager da mi na końcu zbiorczo wszystkie linki, a tu guzik. Więc nie mam zapisanych tych linków, jak wysyłałem porcjami zdjęcia i nie mam teraz jak wstawić linków do każdego zdjęcia osobno. A na stronie, jak przeglądam ten album, to też nie widzę nigdzie miejsca, gdzie by można pobrać linki do poszczególnych zdjęć.
Albo coś źle robię, albo zrezygnuję z tego serwisu Fotosik. Dziś go dopiero pierwszy raz użyłem.
Może mnie ktoś oświecić ?? :idea:

http://stanfoto.fotosik.pl/albumy/274390.html
Ostatnio edytowano 24 września 2007, 10:09 przez cieszyn, łącznie edytowano 2 razy
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Zabrze] Miasto starych zapomnianych latarnii

Postprzez neon44 » 21 września 2007, 12:55

Cieszyn musisz ściagnąć fotosik manager wtedy będziesz mógł linkować od razu 10 zdjęc.

Zdjęcia super :) gdybym wam pokazał co dziś świeci w tamtych miejscach spadli nyście z krzeseł :mrgreen:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Zabrze] Miasto starych zapomnianych latarnii

Postprzez cieszyn » 21 września 2007, 13:08

przez neon44 21 września 2007, 13:55

Cieszyn musisz ściagnąć fotosik manager wtedy będziesz mógł linkować od razu 10 zdjęc.


MAm tego Managera, jak pisałem, tylko ,że mnie zaskoczył tymi porcjami po 10 zdjęć i jak je wysyłałem, to nie zapisałem sobie linków do zdjęć na forum. Szkoda, że mają takie ograniczenie do 10 zdjęć :x i że nie można jakby postfactum zebrać tych linków razem - można tylko po jednym.

Może ktoś zna inny portal, gdzie by można wrzucać większą ilość fotek za jednym razem? :?:

gdybym wam pokazał co dziś świeci w tamtych miejscach spadli nyście z krzeseł


To pokaż, NEONIE, złapię się za krzesło :o , ale chętnie to zobaczę :shock: :shock:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Zabrze] Miasto starych zapomnianych latarnii

Postprzez neon44 » 21 września 2007, 13:16

cieszyn można zapodawać i 100 zdjęć ale za 47 zł za rok :mrgreen:

a linki trzeba kopiować do notatnika lub worda
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Zabrze] Miasto starych zapomnianych latarnii

Postprzez Paweł » 21 września 2007, 19:15

Przy po wysłaniu 10 zdjęć widać 10 linków do tych fotem a przy rozwijanym menu na dole można wybrać jakiego typu link chcemy. Można też zalogować się na swoje konto w Fotosiku i pobrać linki do tych fotek.

Teraz czekamy na fotki Neona :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Zabrze] Miasto starych zapomnianych latarnii

Postprzez cieszyn » 24 września 2007, 10:11

Można też zalogować się na swoje konto w Fotosiku i pobrać linki do tych fotek


Fakt. Sprawdziłem i wstawiłem jedną fotkę do posta, widać ją od razu
Tylko, że można pobierać tylko po jednym linku. Moze gdybym wykupił u nich konto na rok, to może dałoby się pobrać hurtem wiele linków na raz?. Dzięki za radę :lol:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Zabrze] Miasto starych zapomnianych latarnii

Postprzez lampawls » 25 października 2007, 16:46

mam pytanie :czy chociaż część opraw świeci :?: :?:?:?:
Ostatnio edytowano 4 grudnia 2007, 20:53 przez lampawls, łącznie edytowano 1 raz
Powróciłem na lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
lampawls
 
Posty: 1172
Zdjęcia: 591
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 16:20
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości