[Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez amisiek » 21 listopada 2017, 22:30

Te oprawy przypominają mi niemieckie Alt Berlin, które widziałem we Frankfurcie na Galvanistrasse.
Obrazek
Więcej zdjęć jest tu
viewtopic.php?f=22&t=256&start=210
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez amisiek » 17 grudnia 2017, 11:01

Pamiętacie "ciekawostki" z 1 listopada? Wtedy na ulicy Boremlowskiej było takie coś
Obrazek

Teraz tam jest to, co powinno być - oprawy diodowe Schreder Varsovie - świecą tak:
Obrazek
Fotka robiona telefonem, ale wybiorę się tam z lustrzanką. Oświetlenie jest bdb. Ta ulica nigdy nie była tak dobrze oświetlona.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez amisiek » 26 marca 2018, 20:11

Sfociłem detale ulicy Boremlowskiej. Po modernizacji wiszą oprawy Schreder Varsovie (bezsprzecznie najlepsze oświetlenie na całym ciągu tej ulicy, jasno!).
Obrazek
Obrazek
Pozostała część jest oświetlana OUR125, od strony Wspólnej Drogi jest pierwsza z łyżek, która dosłownie kilka dni temu została usodowiona
Obrazek
Wisi soda tubularna, prawdopodobnie chlopaki po prostu zabudowali zapłonnik i wkręcili WLSa.
Sąsiednie oprawy są rtęciowe, z wyjątkiem jednej sodowej. Widoczna tam skręcona łyżka świeci starą lampą rtęciową, która aż prosi się o wymianę.
Obrazek

Z kolei Nasielska od Boremlowskiej do Makowskiej nie jest w ogóle oświetlona.
Tak wygląda nocą:
Obrazek
a tak w dzień
Obrazek

I tu dalsza niespodzianka - wzdłuż Boremlowskiej w niektórych OUR125 wkręcono lampy diodowe! Jest trochę jaśniej niż było, ale nadal ledwo co widać, bo są to tanie lampy, które wg mnie nie dają więcej niż 1000lm. Wybiorę się tam w dzień i sfocę. Jak widać coraz trudniej kupić nowe rtęciówki 125W i ZDM ratuje się czym tylko może.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez lgboguszewski » 27 marca 2018, 01:08

Ostatnio w Warszawie wkręcają LED-y "mieszkaniowe" gdzie się da , nawet w zamian za sodę 70w. Najgorzej jest w starych OCP z zajechanymi kloszami :?
lgboguszewski
 
Posty: 605
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 21 maja 2009, 15:16

Re: [Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez oskard » 27 marca 2018, 01:49

To nie tyle ZDM, co firma konserwatorska. Jakiś czas temu jeden pracownik mówił mi, że rozważają usodowienie całego Parku Skaryszewskiego, bo już nie ma jak znaleźć LRF-ów, nawet tej niskiej mocy. Przyzwolenie mają od szefa na mostkowanie i wkręcanie MIXów, ale to chwilowa prowizorka i myślą nad szerszą zmianą. A za jakiś miesiąc po tej rozmowie dostrzegłem w pierwszych OUR-ach diodówki, w tych przy rondzie Waszyngtona. Czyli chyba znaleźli ten poszukiwany sposób poradzenia sobie z brakiem właściwych źródeł :). I całkiem przyjemnie to świeci, tak niebiesko-biało. Od rtęci odróżnia je brak fioletowawej łuny wokół źródła.
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez amisiek » 28 marca 2018, 19:51

Fakt, to nieco inne światło, nie ma fioletowego zafarbu, ale także nie ma tak silnego efektu stroboskopowego. Niestety nie ma również oczekiwanego strumienia. Ogólnie to ciemno jest, ale lepsze to, niż nic.
Gdyby ktoś teraz zrobił sensowny diodowy retrofit LRFa na E27, który dawałby te 4-5 tys lm zimnego światła CRI>75, miałby murowaną sprzedaż w Warszawie.
Usodowiona łycha jest na końcu tej ulicy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
oto i ona
Obrazek
obok podobne
Obrazek
Obrazek

dalej w tle OUR125, niektóre świecą zużytymi rtęciówkami
Obrazek
ale niektóre z nich już mają wkręcane lampy diodowe, takie bylejakie marketowe
Obrazek
Obrazek
lampa firmy LEDLUMEN
Na pierwszym planie OUR125 z rtęcią, dalej dioda, potem znowu rtęć
Obrazek
Jak widać dioda daje znacznie mniej światła od rtęciówki, ale najwyraźniej konserwator nie miał już żadnej rtęciówki.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

[Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez Utilizer » 28 marca 2018, 21:02

Ale wstyd z tymi padakami z LED... Jak na jakiejś Ukrainie :/
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez Whites86 » 28 marca 2018, 21:07

Utilizer napisał(a):Ale wstyd z tymi padakami z LED... Jak na jakiejś Ukrainie :/

na Ukrainie to chociaż wkręcają świetlówki dużej mocy które z daleka ciężko odróżnić od LRFa bo barwe światła mają podobną, jedynie strumien nieco słabszy ale ogolnie daje rade
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez trojmiejski » 20 lipca 2018, 21:07

Dziś wysiadałem na Wschodnim, kwiaty przed dworcem zostały zledyzowane.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez oskard » 21 lipca 2018, 14:28

Tak, już pozamiatane, od około miesiąca. Ale udało mi się uwiecznić po zmroku ostatni rząd - ten najbliżej dworca, z którego wymianą zwlekali tydzień. Zaczęli od północnego rzędu (tego najbliżej długasa), następnego dnia wymienili oprawy w środkowym a ostatni dopiero po tygodniu ruszyli. Udało mi się zareagować w porę i obcykałem ten ostatni, porządnie na statywie. Teraz pora na ambassadory wzdłuż samej Kijowskiej - jeszcze w tym roku mogą wylecieć, szykuje się wielka przebudowa, a to też kawałek historii - powieszono je bezpośrednio po łychach stalowych. Dzienne foty już mają - w zeszłym roku trafiło się pod rząd kilka dni słonecznych, które w porę udało mi się wykorzystać - po miesiącu powymieniali pojedyncze słupy na przejściach dla pieszych i poprzerywali ten i tak już niekompletny rząd tych opraw. Wgram kiedyś... jak i czas będzie, i komp lepiej będzie działał. Na razie każda wolniejsza chwila na wagę złota - trzeba jeździć i wszystko uwieczniać, bo coś przyspieszenia dostali...
A z modernizacyjnych nowości: Bliska się przebudowuje - rozkopali cały chodnik, zrobili nową linię kablową i z powrotem położyli stary chodnik, zostawiając tylko wystające niebieskie rurki. Widzę z ich rozmieszczenia, że chyba po obydwu stronach latarnie będą. Tutaj też zdążyłem - tyle czasu odwlekałem, ale w końcu zdarzyła się sposobność porządnie obcykać - jakoś w czerwcu, może na tydzień przed rozkopaniem chodnika :D. Dwa razy musiałem robić podejście, bo pierwszego dnia kilka łyżek nie świeciło, następnym razem działał już komplet :).
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości