[Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez oskard » 18 maja 2016, 16:26

Świeci, jak najbardziej - dawałem nawet kiedyś jej fotki, zaraz po zlocie w 2014 roku:
viewtopic.php?f=36&t=398&start=1730#p197600
Ma jeszcze sąsiadkę, tyle że już wybrakowaną. W latach 90-tych niedaleka Rozłucka też miała takie oświetlenie. W ogóle osiedle Kinowa, jak i większość ulic Pragi Południe było swoistym zagłębiem żarowym. Jest jeszcze trochę tego na Zgierskiej - wybieram się tam wkrótce, bo to ostatnia nieudokumentowana ulica. Kiedy wgram - nie wiem, ale pewne jest że obcykam najszybciej jak się da. A wgram na forum, jak będzie czas - może jeszcze poszukam coś na temat tej ulicy w "Latarniach warszawskich" i wgram fotki razem z krótkim rysem historycznym - sądzę, że mogły tam być pastorały, więc jest o czym pisać. Zgierskiej nie wytyczono po wojnie pod bloki, trochę czasu już istniała.
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez Witeku » 20 maja 2016, 22:56

Na Waryńskiego Strady na dwóch kwiatach na kwiatach zostały zastąpione innymi oprawami

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Witeku
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, 00:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez qba » 21 maja 2016, 15:52

Nawet całkiem fajnie wyglądają na tych 0,5 kwiatach te oprawy. Oby świeciły białym światłem.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez slaweklampy » 21 maja 2016, 23:38

Witam

Trochę dziwacznie wyglądają na tych półkwiatach.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: [Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez moog » 24 maja 2016, 16:33

Czyżby naświetlacze zdjęte z Ronda ONZ :?:
Nie wierzcie elektrykom !!!
Avatar użytkownika
moog
 
Posty: 1920
Zdjęcia: 300
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 21:28
Lokalizacja: 100lica

Re: [Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez Paweł » 24 maja 2016, 22:56

Powsin, ul. Przekorna - to już ostatnie oprawy rtęciowe w granicach dzielnicy Wilanów:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez amisiek » 29 maja 2016, 21:57

Modernizacja postępuje. Uliczka łącząca Wspólną Drogę z Garwolińską (równoległa do Osowskiej) poprzednio oświetlana OUR125 na ŻN obecnie ma oprawy diodowe. Oczywiście jest jaśniej i lepiej, ale rtęci coraz mniej. Wspólna Droga nadal w rtęci, to samo odcinek Osowskiej od Wspólnej Drogi do Chłopickiego. Modernizacja Wspólnej Drogi jest już w planach ale nie wiadomo kiedy nastąpi.
Z okna nadal jednak widzę świecącą lampę rtęciową 400W ;)
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez oskard » 30 maja 2016, 22:17

Tak staram się sobie wyobrazić opisane miejsce i nie mogę :? ... Która uliczka? Chodzi może o tą, między Osowską a Szaserów, równoległą do obydwu? To jedyna uliczka, jaka mi przychodzi na myśl, i jedyna w rejonie, która miała OUR-y (Osowska, Garwolińska i Szklanych Domów miały/mają łyżki, a Romea i Julii daaawno temu wymieniono na OUSd chyba). Z tym że te OURy miały niskie wuzety, zresztą nie było chyba w ogóle w tym rejonie ulicy ze słupami ŻN - takie zaczynają się dopiero na wschód od Nasielskiej, na zachód zaś są/były tylko pojedyncze uliczki z napowietrzną - końcowy odc. Wiatracznej i jej dwie przecznice (Nizinna na kawałku ma nadal napowietrzną, a zach. odc. Prochowej chyba do 2007 r. miał słupy drewniane).
Wydaje mi się więc, że chyba masz na myśli tę bezimienną uliczkę wewnętrzną na osiedlu: https://www.google.pl/maps/@52.2484906, ... 6656?hl=pl
Ale pewności nie mam - potwierdź albo zaprzecz :). Tu oprócz OURów było też sporo Elgo led.
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez amisiek » 31 maja 2016, 11:57

Tak, to jest ta uliczka osiedlowa od apteki Głównej i dawnej spółdzielni lekarskiej aż do Wspólnej Drogi. Rzeczywiście słupy to były WZ a nie ŻN - mea culpa. Romea i Julii zdaje się, że jest już w diodach.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez oskard » 31 maja 2016, 23:54

Dzięki za wyjaśnienie-potwierdzenie :). To szkoda w takim razie, bo tam, jak się okazało na GSV, były OUR-y bardzo rzadkiej odmiany - tej bez ukośnego obcięcia, chyba pierwszej wersji krakowskich. A uliczka raczej należy do spółdzielni, więc pertraktacje nad pozyskaniem jednej sztuki mogłyby przynieść dobry skutek... Szkoda, nawet nie porobiłem im zdjęć - mam tylko perspektywę tej uliczki cykniętą z Garwolińskiej nocą. Wprawdzie widać tam ładnie i wyraźnie całą uliczkę rozświetloną, ale typów ze szczegółami nie odczytasz - z wielkości plamki światła można tylko wywnioskować, że to OUR, oraz jaki ma rodzaj słupa i wysięgnika. Ale nic więcej...
Zna ktoś w ogóle miejsce w stolicy lub jej pobliżu, gdzie takie OUR-y jeszcze się zachowały? Jakie w ogóle były do nich typy kloszy - łezkowate, czy już te równomiernie wystające na całej długości?
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości