[Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Warszawa] Oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez amisiek » 8 sierpnia 2010, 23:26

SGS 203 bdb świeci, dzisiaj jechałem Wałem Miedzeszyńskim i jest to dobrze oświetlona ulica. Nie ma zbyt dużo ciemniejszych pasków, nie wali po oczach jak niektóre inne oprawy. Gdy wjeżdża się z Wału na trasę Siekierkowską, nie czuje się subiektywnie jakoby Wał był źle oświetlony. Jedyne zastrzeżenie, to niedoświetlenie ślimaków dojazdowych i brak "prowadzenia światłem" na tych odcinkach.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Warszawa] Oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez elektryk » 9 sierpnia 2010, 06:35

Te SGS-y postawiono gdzieś na początku XXI wieku. Bliżej Trasy Łazienkowskiej były chyba wcześniej :roll:
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: [Warszawa] Oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez oskard » 9 sierpnia 2010, 21:44

Mannerheim :arrow: dzięki za link, nie wiedziałem że tam oprócz OURW były też łyżki :shock: . Ale jak to są te południowe tory, na południe od tego budynku (lokomotywowni chyba) to one mogą stać dalej, jak sie stoi w nocy na peronie, to widać w tamtą stronę dużo rtęci :)
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Warszawa] Oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez amisiek » 9 sierpnia 2010, 23:18

Ul. Emilii Plater
Obrazek

ul. Śniadeckich - oprawy ładne, tylko dlaczego tu soda?
Obrazek
Obrazek

Plac Konstytucji
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ul. Marszałkowska przy pl. Konstytucji
Obrazek
Obrazek
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Warszawa] Oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez Paweł » 10 sierpnia 2010, 01:23

Są to SGS203/250 z lat 2002-2003 więc jaka nie była by oprawa ciemno nie będzie. Dziś pewnie zastosowano by inne oprawy. Od trasy Siekierkowskiej do Łazienkowskiej są Siteco SR a do mostu księcia J. Poniatowskiego są Strady, Ambasadory i SGS201. Oczywiście pamiętam wąski Wał i Strady/Ambasadory na słupach ŻN bo często tędy jeździłem autobusem linii 147 ;)

amisiek, świetne zdjęcia.
Planowany remont E.Plater to rok 2011 więc wylecą te betoniaki i Strady. Albany na Śniadeckich są od 2005 roku, jeszcze w tamtym okresie liczyła się tylko soda do oświetlenia ulic. Zzieleniałe wyszło światło MH z wielkich kandelabrów, Cieszynowi kiedyś wyszedł na zdjęciach odcień żarówkowy ;)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez amisiek » 10 sierpnia 2010, 08:36

Paweł napisał(a):Są to SGS203/250 z lat 2002-2003 więc jaka nie była by oprawa ciemno nie będzie. Dziś pewnie zastosowano by inne oprawy.

Ale nie jest to zła oprawa, tylko w niektórych chyba zebrało się trochę syfu. Jak wracaliśmy w nocy Wałem to akurat jechała ekipa z podnosnikiem i konserwowali, więc pewnie umyli też klosze w niektórych oprawach. Generalnie Wał jest dobrze oświetlony i raczej trudno mieć jakieś większe zastrzeżenia co do światła.

Paweł napisał(a):Od trasy Siekierkowskiej do Łazienkowskiej są Siteco SR a do mostu księcia J. Poniatowskiego są Strady, Ambasadory i SGS201.

Jeśli chodzi o oba odcinki Wału (ten oświetlony SGS i ten dalej oświetlony Siteco), to nie ma zbyt wielkiej różnicy, oba odcinki są dobrze i równo oświetlone.

Paweł napisał(a):Oczywiście pamiętam wąski Wał i Strady/Ambasadory na słupach ŻN bo często tędy jeździłem autobusem linii 147 ;)

Wąski Wał to była "atrakcja". Przez długi czas jeździłem do klubu żeglarskiego przy Wale, pamiętam jeszcze rtęciowe oświetlenie z buczącym dławikiem;), ba przez pewien czas pamiętam gdy dojeżdżało się do pętli w Zerżeniu i trzeba było przesiadać się na 158(?) do Międzylesia. Ale to dawno było, wtedy jeszcze młody byłem.

Paweł napisał(a):amisiek, świetne zdjęcia.
Planowany remont E.Plater to rok 2011 więc wylecą te betoniaki i Strady. Albany na Śniadeckich są od 2005 roku, jeszcze w tamtym okresie liczyła się tylko soda do oświetlenia ulic. Zzieleniałe wyszło światło MH z wielkich kandelabrów, Cieszynowi kiedyś wyszedł na zdjęciach odcień żarówkowy ;)

Dzięki;)
Pewnie na E.Plater dadzą jakieś stylizowane, może Albany (bo tam blisko już jest). Czy przewiduje się jakiś retrofit MH w tych oprawach Albany na Śniadeckich?
Światło MH w kandelabrach wyszło zzieleniałe, bo chciałem uniknąć zażółceń od innych źródeł i całkiem czerwonej sody. Przy okazji jeszcze poeksperymentuję.
Na deser dorzucę kretynizm czyli fatalną żółtą iluminację budynku Politechniki - przez to budynek w ogóle się nie wyróżnia z całego placu, który tonie w sodzie...
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Warszawa] Oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez Mannerheim » 10 sierpnia 2010, 10:07

@oskard:
Łyżki zostały już tylko na terenie ZNI oraz przy tym ceglanym budynku za nastawnią.
W pozostałych miejscach jest już całkowicie sodowo.
Mannerheim
 
Posty: 236
Zdjęcia: 7
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, 19:15
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów

Re: [Warszawa] Dworzec Centralny

Postprzez Paweł » 10 sierpnia 2010, 13:45

neon44 napisał(a):A co będzie zamiast tych masztów ze stradami :?:

Maszty zostają, będzie wymienione zasilanie i tabliczki, będą malowane. Zamontowanych na 5 masztach będzie po 6 opraw Sapphire 3 z płaską szybą ze źródłem metalohalogenkowym Philips Master HPI-T Plus 400W o temp. 4500K :) Na pozostałym odcinku do Świętokrzyskiej również remont oświetlenia, po zachodniej stronie demontaż słupów MDM ze Stradami, montaż słupów SUN-28 prod. Robdar, demontaż SGS204 i Opalo na istniejących SUN-28, malowanie istniejących słupów. Po wschodniej stronie zostają 55-letnie słupy MDM-11 z tym, że 5 w gorszym stanie zostanie podmienionych na MDM-11 z demontażu, wymiana zasilania, demontaż wysięgników do piaskowania i malowania. Montaż po obu stronach ulicy na wysięgnikach w stronę jezdni Sapphire 2 ze źródłem HPI-T Plus 250W i po stronie chodników Sapphire 1 z lampami CDO-TT 70W 2800K :)

EDIT - Post dotyczy kwiatów Strad przy Dworcu Centralnym, przeniesiono z działu Iluminacja ...
Ostatnio edytowano 11 sierpnia 2010, 11:02 przez amisiek, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Przeniosłem z działu iluminacji do miast
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Dworzec Centralny

Postprzez amisiek » 10 sierpnia 2010, 13:52

Świetnie! będzie białe światło:)

Edit: chodzi o te kwiaty:
Obrazek
Ostatnio edytowano 11 sierpnia 2010, 11:03 przez amisiek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Wstawienie zdjęcia
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Warszawa] Dworzec Centralny

Postprzez OBp » 10 sierpnia 2010, 14:04

Super :!: :P Białe światło powróci na te kwiaty :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
OBp
 
Posty: 1559
Zdjęcia: 666
Dołączył(a): 30 czerwca 2008, 18:48
Lokalizacja: Dębno/Szczecin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 37 gości