Mapy rozmieszczenia starych opraw w naszych miastach.

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Mapy rozmieszczenia starych opraw w naszych miastach.

Postprzez cieszyn » 2 października 2007, 15:25

Mam takiego pomysla, he he. :D

Z czasem może warto zrobić mapki miast,, wskazać ulice, gdzie jest trochę starych opraw, nazwać konkretne na danej ulicy, i je uaktualniać. Rzecz na pewno nie łatwa, ale jaka by była przydatna.
Nie wiem, jak by to prezentować na forum, chętnie o tym podyskutuję, chcecie?

Jedzie ktoś z nas lub gości Forum np. do Krakowa, robi sobie przedtem druk takiej mapki z dodatkowo wypisanymi ulicami i typami opraw, które tam teoretycznie znajdzie i SUPER! Ma klasyki na wyciągnięcie ręki i to w realu!

Wiem, to niełatwa sprawa i zależy od indywidualnych chęci każdego kto by chciał to robić.
Ja mam taki zamiar, żeby zrobić mapkę Cieszyna i nanieść wszystkie windki korbowe - mam już tych miejsc ok. 28!!! a na początku miałem tylko 3!

Co o tym myślicie?
Ktoś coś sugeruje, od strony realizacyjnej? Jakie narzędzie? Skąd brać podkłady ulic?
Pomysł nierealny? bez sensu?
Może warto?
==================== ======== ========== ======== ========== ======== ========== ======== ==========
Może będzie jakaś mała burza mózgów? :D :cry: :shock: :evil: :o :!: :?: :lol: :mrgreen: :| :idea:
==================== ======== ========== ======== ========== ======== ========== ======== ==========
Piszcie ....... :ugeek:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mapy rozmieszczenia starych opraw w naszych miastach.

Postprzez qba » 2 października 2007, 15:38

Łatwiej by mi było zrobić mapę jak jest teraz, jak na każdej ulicy są jednolite oprawy, gdyż przed modernizacją w moim mieście na niektórych ulicach było nawet i po 8 -9 (!) różnych rodzajów opraw.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Mapy rozmieszczenia starych opraw w naszych miastach.

Postprzez KaszeL » 2 października 2007, 19:13

Pomysł bardzo fajny, niemniej z realizacją raczej będzie problem. Szczególnie u mieszkańców większych miast.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Mapy rozmieszczenia starych opraw w naszych miastach.

Postprzez neon44 » 2 października 2007, 19:22

świetny pomysł. W większych miastach można wpisać Malaga i wymienić wszystkie ulice :lol:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Mapy rozmieszczenia starych opraw w naszych miastach.

Postprzez cieszyn » 3 października 2007, 07:33

No tak. Ja nie napisałem, co mam na myśli, mówiąc słowo mapa. Rozumiałem to bardziej dosłownie ...

Neon mi podsunął pomysł, aby na początku były to mapy opisowe. Mógłby zrobić taki dział, gdzie by można dopisywać miasta, a w ramach każdego miasta - wyliczać różne typy opraw tam spotykane i pod każdym typem tworzyć listę ulic, na których występują.

Ja myślałem bardziej o wersji graficznej, ale to naprawdę niełatwe. Może kiedyś?
Zacznijmy chociaż od tych map opisowych. Jasne, będą po jakimś czasie nieaktualne, to fakt. Ale to się nie dzieje w tak szybkim tempie.
Cały pomysł może się rozwijać powoli, nic na siłę.
Co o tym myślicie :D :( :evil: :shock: :roll: ;)

Może warto jakoś zacząć?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mapy rozmieszczenia starych opraw w naszych miastach.

Postprzez Edziu » 3 października 2007, 11:41

Pomysł całkiem fajny ale będzie treba się spieszyć, bo ciągle coś się modernizuje, najlepiej moim zdaniem robić takie mapki na dany rok lub kwartał będzie chociaż pamiątka. Choć nie długo nie będzie co zaznaczać bo zapanują w naszych miastach np. malagi lub inne.
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Mapy rozmieszczenia starych opraw w naszych miastach.

Postprzez cieszyn » 3 października 2007, 12:36

Ale MOI DRODZY - zauważcie jedną rzecz:

Nawet, gdy zrobimy cokolwiek w kierunku udokumentowania tego, gdzie i jaka starsza oprawa wisiała, a potem ktoś nas w tych miejscach uszczęśliwi Malagami, to ZOSTANĄ NASZE ZAPISKI. BĘDZIE WIDAĆ, GDZIE i JAKA OPRAWA WISIAŁA. :!:
Czy samo to nie ma dla Was żadnej wartości??? Przecież to będzie jedyny ślad po nich (tych oprawach).
Jak znikną z naszych ulic wszystkie stare oprawy, to ja zniknę z tego Forum. Liczę jednak, że to nie będzie tak szybko ;)

Zatem uważam, że nie zważając na dokonujące się zmiany, a może prost przeciwnie: głównie ze względu na nie, warto udokumentować to co jeszcze się da. Wiadomo, że na tym forum nie poprzestaniemy tylko na zapiskach - mamy przecież archiwum zdjęć!!
Niech więc zawisną wszędzie Malagi czy Tralalagi - my i tak będziemy mieli w miarę dokładnie odwzorowane to, co jest najcenniejsze: obraz i opis opraw, które powoli odchodzą w zapomnienie. Moim zdaniem, dla takiego celu warto coś od siebie dać - inaczej byśmy nie działali w takim Forum, jak to, - sorry, mówię tu tylko za siebie. Czy jest tu jeszcze ktoś, kto tak samo myśli :roll:

To moja subiektywna opinia, chętnie poznam Wasze, niekoniecznie takie same. :shock:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mapy rozmieszczenia starych opraw w naszych miastach.

Postprzez KaszeL » 3 października 2007, 15:26

Hmmm... Pytanie, czy taka dokumentacja już nie istnieje. CDM, czy w waszej dokumentacji są takie informacje? Czy jest ona w miarę powszechnie dostępna?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Mapy rozmieszczenia starych opraw w naszych miastach.

Postprzez elektryk » 3 października 2007, 15:49

Już pracuję nad mapą Starej Części Kraśnika :)
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mapy rozmieszczenia starych opraw w naszych miastach.

Postprzez mirror » 3 października 2007, 20:26

Ja niedługo zacznę pracę na d Kwidzynem.
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Następna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości