[Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Postprzez Edziu » 13 października 2018, 19:30

przez qba » 13 października 2018, 00:35

No początku Grunwaldzkiej rzeczywiście były pojedyncze słupy, potem zastąpione nowymi kwiatami, ale dalej, za wiaduktem podobno były kwiaty.


Fragment Grunwaldzkiej od strony centrum to były jakieś duety akurat na zdjęciu z 79r widać na nich kwadratówki.
Post przez lumix26 » 9 października 2018, 20:42

te nierdzewne słupy to gdzieś na początku 2000 roku były wymieniane ,byłem pewny że wszystkie wymienili ale faktycznie cześć starych masztów zostało

Czyli było więcej tych kwiatów w kierunku za wiaduktem, słupy nierdzewne od strony miasta zostały postawione w miejscu pojedynczych zwykłych słupów a za wiaduktem zastąpiły kwiaty.
Post przez qba » 9 października 2018, 19:46

Tak się na GSV przyjrzałem tym głowicom i nie wiem czy nie zostały nie tyle przycięte, ile całkiem wymienione. Nie dość, że brak śladów po obciętych ramionach, to jeszcze rozstaw mi nie bardzo pasuje po dawne 12 ramienniki. Trzy ramiona na część uliczną i jedno na chodnikową. Jakby pomiędzy nie wstawić wysięgniki tak, aby były równe między nimi odstępy, to musiałoby być ich osiem.

Rzeczywiście też skłaniam się do tego co mówisz, przyjrzałem zdjęciom które robiłem w 2015r i też widze że na tych głowicach nie mogło być więcej niż 8 opraw, tak więc, na pewno głowice były inne, choć na zdjęciu wydaje się że to tego samego typu głowica. Ogólnie ciekawa kombinacja słup typowy MR z reguły też takie słupy występowały z głowicami MR czy LR a tu typowa głowica z pierścieniem.
Lada dzień znikną kwiaty z Wałow Jagiellońskich, ale prawdopodobnie zostaną zastąpione... nowymi kwiatami.
Analogiczna rzeć MRów rozpoczęła się na Rondzie Grunwaldzkim - kwiaty z kwadratówkami i Stradami zostały zastąpione nowymi kwiatami z oprawami LED po 6 sztuk, minimalnie niższych niż uprzednio. Do tego kwadratówki wyleciały z kilku ulic, między innymi Wyszyńskiego - również zastąpiono przez LED, aczkolwiek bez wymiany słupów i wysięgników.

Widzę wielka modernizacja dopada powoli Bydgoszcz, szkoda kwadratówek bo naprawdę mnóstwo ich było nadal w Bdg. chociaż ja byłem ostatnio w zeszłym roku w Bydzi, Dziwię się ze demontują te kwiaty na rnodzie grunwaldzkim słupy sa w dobrej kondycji tym bardziej ze ostatnio były ładnie pomalowane, poza tym słupy nie są takie stare jeszcze równie dobrze wystarczyło by wymienić oprawy bo jak ostatnio widziałem to bardzo dużo opraw nie świeciło, ale dobrze że chociaż w nowym oświetleniu pojawiają się nadal kwiaty.
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Postprzez michalc13 » 23 października 2018, 22:00

Elda napisał(a):J
Lada dzień znikną kwiaty z Wałow Jagiellońskich, ale prawdopodobnie zostaną zastąpione...


Z Jana Pawła też znikną, będą ledy. Oczywiście znikną razem z tartacznikiem. ;)

Lumix pokazał pewien kwiat i taki zbieg okoliczności:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rynkowska to jednak skansen. ;)
Avatar użytkownika
michalc13
 
Posty: 263
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 29 czerwca 2008, 14:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Postprzez lumix26 » 24 października 2018, 17:30

michalc13 napisał(a):
Rynkowska to jednak skansen. ;)


szkoda że nie mam agregatu a jest co tam odpalać ;-) :roll:
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Postprzez Whites86 » 24 października 2018, 17:45

lumix26 napisał(a):
michalc13 napisał(a):
Rynkowska to jednak skansen. ;)


szkoda że nie mam agregatu a jest co tam odpalać ;-) :roll:

mów kiedy ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Postprzez Edziu » 1 grudnia 2018, 21:23

Dzisiejsze foty z Bydgoszczy,
ulica Focha, kwiaty kwadratówek zostały zledyzowane
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Rondo Grunwaldzkie, stare kwiaty zostały zastąpione takimi.
Obrazek
Obrazek
Oraz ulica Grunwaldzka w okolicach wiaduktu, 8 kwiatów starych kwiatów przy wiaduktach zostało też zastąpionych cynkowanymi słupami, najciekawsze że 4 kwiaty po jednej stronie wiaduktu mają oprawy sodowe
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Postprzez mateusz » 2 grudnia 2018, 13:43

Widzę, że zaszły zmiany w okolicach Ronda Grunwaldzkiego. Rzeczywiście - w zeszłym roku były tam jeszcze kwadratówkowe kwiaty :) Dobrze, że pojawiły się współczesne nowe kwiaty na samym rondzie.
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Postprzez marcepan999 » 7 grudnia 2018, 19:40

Czemu na tym jednym słupie są oprawy sodowe?
marcepan999
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22 grudnia 2015, 19:48

Re: [Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Postprzez michalc13 » 4 stycznia 2019, 11:26

Jana Pawła II
Obrazek
Avatar użytkownika
michalc13
 
Posty: 263
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 29 czerwca 2008, 14:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Postprzez Edziu » 5 stycznia 2019, 18:59

Taka modernizacja oświetlenie jest chyba podyktowana jedynie tym żeby firmy produkujące słupy miały zbyt, bo w czym przeszkadzałoby zledyzować kwiaty.
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Postprzez qba » 5 stycznia 2019, 23:02

Zwłaszcza, że maszty są w całkiem dobrym​ stanie. Podobnego babola zrobiono w Radomiu.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości