[Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Postprzez neon44 » 28 września 2018, 19:05

same stare trupy :lol: :mrgreen: ;) nie było mnie tam 4 lata i nic się nie zmieniło
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Postprzez lumix26 » 9 października 2018, 18:13

źródło expressbydgoski
Marek Chełminiak
Obrazek

Wojciech Wieszok
Obrazek

Wojciech Wieszok
Obrazek
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Postprzez qba » 9 października 2018, 18:56

Czy to ul Grunwaldzka? To i tam były 12 ramienniki? Zawsze zastanawiało mnie jak wyglądały dawniej tamte kwiaty, ale nie spodziewałem się, że były aż 12 ramienne. Chyba majá rozwidlone ramiona, za dobrze nie widać. W którym roku je przerobiono?
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Postprzez lumix26 » 9 października 2018, 19:29

qba napisał(a):Czy to ul Grunwaldzka? To i tam były 12 ramienniki? Zawsze zastanawiało mnie jak wyglądały dawniej tamte kwiaty, ale nie spodziewałem się, że były aż 12 ramienne. Chyba majá rozwidlone ramiona, za dobrze nie widać. W którym roku je przerobiono?

Tak to ulica Grunwaldzka ,kwiat 12 ramienniki,który rok nie wiem ale z tego co pamiętam to były jeszcze na początku lat 90 ,potem to nie wiem bo zbytnio już tam nie przebywałem
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Postprzez qba » 9 października 2018, 19:46

Tak się na GSV przyjrzałem tym głowicom i nie wiem czy nie zostały nie tyle przycięte, ile całkiem wymienione. Nie dość, że brak śladów po obciętych ramionach, to jeszcze rozstaw mi nie bardzo pasuje po dawne 12 ramienniki. Trzy ramiona na część uliczną i jedno na chodnikową. Jakby pomiędzy nie wstawić wysięgniki tak, aby były równe między nimi odstępy, to musiałoby być ich osiem.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Postprzez lumix26 » 9 października 2018, 19:53

qba napisał(a):Tak się na GSV przyjrzałem tym głowicom i nie wiem czy nie zostały nie tyle przycięte, ile całkiem wymienione. Nie dość, że brak śladów po obciętych ramionach, to jeszcze rozstaw mi nie bardzo pasuje po dawne 12 ramienniki. Trzy ramiona na część uliczną i jedno na chodnikową. Jakby pomiędzy nie wstawić wysięgniki tak, aby były równe między nimi odstępy, to musiałoby być ich osiem.

teraz są inne słupy i tak jak piszesz jeden na chodnik i 3 na ulicę są tam teraz oprawy LED ale nie na całej długości ulicy

tak kiedyś ten kwiat wyglądał ale jako 12 ramiennik

Obrazek
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Postprzez qba » 9 października 2018, 20:31

Zauważyłem że część słupów to nierdzewki z takim samym rozstawem, ale jest też trochę starych masztów LR. To znaczy, że to nie są te same na których były 12 ramienniki? I w latach 90 wymienili je w całości?
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Postprzez lumix26 » 9 października 2018, 20:42

te nierdzewne słupy to gdzieś na początku 2000 roku były wymieniane ,byłem pewny że wszystkie wymienili ale faktycznie cześć starych masztów zostało
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Postprzez Elda » 13 października 2018, 00:28

Ja mam na to inną teorię. Maszty postawione ze stali nierdzewnej powstały od zera, w ich miejscu było oświetlenie zbudowane na bazie pojedynczych betonowych słupów i w ich miejscu nie było wcześniej kwiatów.
Natomiast z innej beczki, w Bydgoszczy zaczyna się rzeź kwadratówek.
Lada dzień znikną kwiaty z Wałow Jagiellońskich, ale prawdopodobnie zostaną zastąpione... nowymi kwiatami.
Analogiczna rzeć MRów rozpoczęła się na Rondzie Grunwaldzkim - kwiaty z kwadratówkami i Stradami zostały zastąpione nowymi kwiatami z oprawami LED po 6 sztuk, minimalnie niższych niż uprzednio. Do tego kwadratówki wyleciały z kilku ulic, między innymi Wyszyńskiego - również zastąpiono przez LED, aczkolwiek bez wymiany słupów i wysięgników.
Avatar użytkownika
Elda
 
Posty: 260
Zdjęcia: 6
Dołączył(a): 17 stycznia 2009, 00:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Postprzez qba » 13 października 2018, 00:35

No początku Grunwaldzkiej rzeczywiście były pojedyncze słupy, potem zastąpione nowymi kwiatami, ale dalej, za wiaduktem podobno były kwiaty.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości