[Głogówek] oświetlenie

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Głogówek] oświetlenie

Postprzez neon44 » 6 września 2013, 15:12

po kolizji to nie powiedziałbym. Owszem zgodzę sie dziwnie wyglada taka malutka oprawa na wysokim betoniaku. Niemniej jednak wymiana słupa to dodatkowe koszty. Skoro Ci sie tak nie podoba to pragnę Cię uspokoić, iż moda na zakładanie tych opraw dawno minęła.

XXXJeDXXXX napisał(a):Wyniszczmy wszystkie rtęciowe oprawy bo po co :D nowe są najlepsze :) :mrgreen:
Zasodujmy wszystko :P


Jędrku przecież dobrze o tym wiesz, że my nie mamy tu nic do powiedzenia. Wymiana opraw na sodowe to tylko kwestia czasu. Gminy chcą oszczędzać zarówno na eksploatacji jak i kosztach energii elektrycznej, która niestety będzie drożeć. Jedyne co można zrobić to pozostawić rtęciowe oprawy w mało uczęszczanych uliczkach, ale i tu nie obędzie się bez wymiany opraw na takie z dobrym odlyśnikiem i odpowiedną szczelnością.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Głogówek] oświetlenie

Postprzez JeD » 6 września 2013, 15:23

neon44 napisał(a):po kolizji to nie powiedziałbym. Owszem zgodzę sie dziwnie wyglada taka malutka oprawa na wysokim betoniaku. Niemniej jednak wymiana słupa to dodatkowe koszty. Skoro Ci sie tak nie podoba to pragnę Cię uspokoić, iż moda na zakładanie tych opraw dawno minęła.

XXXJeDXXXX napisał(a):Wyniszczmy wszystkie rtęciowe oprawy bo po co :D nowe są najlepsze :) :mrgreen:
Zasodujmy wszystko :P


Jędrku przecież dobrze o tym wiesz, że my nie mamy tu nic do powiedzenia. Wymiana opraw na sodowe to tylko kwestia czasu. Gminy chcą oszczędzać zarówno na eksploatacji jak i kosztach energii elektrycznej, która niestety będzie drożeć. Jedyne co można zrobić to pozostawić rtęciowe oprawy w mało uczęszczanych uliczkach, ale i tu nie obędzie się bez wymiany opraw na takie z dobrym odlyśnikiem i odpowiedną szczelnością.


Tak wiem, przepraszam poniosło mnie. Karygodne zachowanie. ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7290
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Głogówek] oświetlenie

Postprzez neon44 » 6 września 2013, 22:39

rtęć znika, ale też znikają oprawy sodowe. Na mojej fotorelacji są strady a teraz:

http://goo.gl/maps/9G9xm
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Głogówek] oświetlenie

Postprzez famabud » 7 września 2013, 12:58

neon44 napisał(a):rtęć znika, ale też znikają oprawy sodowe. Na mojej fotorelacji są strady a teraz:

http://goo.gl/maps/9G9xm

To akurat nie dziwi, wymienili olśniewającą Stradę, która oświetlała przejazd kolejowy na nową równomiernie oświetlającą oprawę bez efektu olśnienia. To oświetlenie oczywiście należy do PKP. ;)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9298
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Głogówek] oświetlenie

Postprzez Luk » 6 października 2014, 17:43

Moje zdjęcia z Głogówka, niestety tylko dwa

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5944
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Głogówek] oświetlenie

Postprzez ourp » 6 października 2014, 19:35

Te sintry nawet są w dobrym stanie jak na kilka ładnych lat.
Avatar użytkownika
ourp
 
Posty: 380
Dołączył(a): 8 listopada 2013, 17:19
Lokalizacja: Opolskie

Poprzednia strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 37 gości