[Toruń] oświetlenie miasta

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez Edziu » 15 czerwca 2017, 21:02

Dziś w końcu znalazłem trochę czasu żeby porządnie pofocić kwiaty na szosie Lubickiej oraz na ul. konstytucji 3 maja, kwiaty od końca zeszłego przeszły modernizacje w większości została zdemontowana co druga oprawa te oświetlające przystanki tramwajowe i skrzyżowania świecą kompletem opraw, niestety podczas tej modernizacji wyleciało sporo kwadratówek a zastąpiły je strady niekiedy wyglądające na nówki, ale dobra wiadomość z tego co i mnie zaskoczyło to to że te kwadratówki co pozostały zostały naprawione pouzupełniane brakujące klapki osprzętu oraz wymienione lub wyczyszczone klosze tak że wyglądają jak nowe, podobnie stało się ze stradami oraz nawet w serii krótkiej wyczyszczono klosze chociaż tam efekt nie jest już tak wyraźny bo klosze jednak sa troszkę przyciemnione ze starości z pewnością ale chyba nie planują się pozbyć tak szybko pozostałych opraw chociaż trochę szpeca te puste wysięgniki, chyba lepiej gdyby np zledyzowali kwiaty jak to się dzieje w Gdańsku.


Szosa Lubicka
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
tu jeszcze w zeszłym roku były kwadratówki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
jeden się ostał nienaruszony i oprawy jeszcze ze starymi kloszami
Obrazek
Obrazek
5 sztuk zostało zmodernizowane na ambary
Obrazek
Obrazek
te pełnią jedynie funkcję podtrzymywania trakcji tramwajowej
Obrazek
świeżutkie kwadratówki
Obrazek
Obrazek
tutaj ciekawa głowica tylko ten jeden kwiat taką ma

Obrazek
Obrazek

Obrazek
kwiaty serii krótkiej na ul. Konst. 3 maja
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
klosze kiedyś miały pełno syfu teraz widać lampę wewnątrz
Obrazek
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez JeD » 15 czerwca 2017, 21:50

Jak bardzo takich fotek tutaj ostatnio brakuje... dzięki śliczne :D
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez qba » 15 czerwca 2017, 21:53

bez sensu taka modernizacja, o wiele lepiej byloby juz wszystko na LED wymienić, bez pozostawiania gołych ramion, bo szkaradnie to teraz wygląda, takie oskubane kwiaty. I świeci tez zapewne nierównomiernie
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Postprzez Utilizer » 15 czerwca 2017, 22:36

Najlepsza ta kwadratowka z trzema zaczepami i oryginalnym kloszem kanciakiem :D
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez Edziu » 17 czerwca 2017, 00:33

Kiedyś na tym początkowym odcinku Szosy Lubickiej do ul Rydygiera prawie wszystkie kwadratówki były 3 zaczepowe a od Rydgiera do Ślaskiego były już 5 zaczepowe choć tam zdarzały się 3 zaczepowe, z jednej strony fajnie że odnowili te kwadratówki bo już w ostatnim czasie wyglądały na bardzo zniszczone i sporo opraw nie świeciło. Jeśli chodzi o tą modernizację na 3 oprawy to tak naprawdę po 3 oprawy świeciły już od 2013 roku, teraz kwiaty świecą ładnie mimo redukcji liczby opraw na ulicy jest jasno nie wiele jest różnicy chociaż ciekawe jest to że mimo modernizacji kwiatów w śródmieściu w latach 90tych tych kwiatów nie tknięto nawet i teraz nie jest to jakaś gruntowna modernizacja tylko albo wstawianie używanych malag i strad i to co mnie zaskoczyło naprawa kwadratówek:)
Warto upamiętniać takie widoki bo rzeczywiście coraz rzadziej można spotkać klasyczne oprawy a w niektórych miastach kwadratówek już w ogóle nie ma, jeszcze nam pozostaje przeglądanie starych zdjęć, jeszcze w ostatnich latach udało mi się sfotografować lubicką kiedy kwiaty były w pełni kwadratówkowe:), no i kwiaty serii krótkiej były kompletne ;)
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez Edziu » 14 lipca 2017, 21:53

jakiś czas temu znalazłem jeszcze jedno miejsce w zasadzie pod Toruniem konkretnie w Lubiczu, o którym zupełnie zapomniałem a przypomniał mi przypadkowy przejazd samochodem w tamtym rejonie. Zaskoczyło mnie to że są to kwiaty typu MR, a co ważne jakie oprawy na nich jeszcze się zachowały. Kwiatów naliczyłem że jest 13 MRów i 2 z typowymi 10 ramiennymi głowicami takimi samymi jak w Toruniu, mogłem wszystkich nie policzyć bo drzewa zasłaniały oraz musiałbym jeszcze z drugiej strony zajechać.

ten akurat stoi na terenie niczyim.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kolejne zdjęcia sa już zrobione przez ogrodzenie
Obrazek
ten na dalszym planie ma częściowo łyżki i jakąś współczesną oprawę z daleka przypuszczam że lunoidę
Obrazek
Obrazek
myślałem że z daleka sa to 6 ramienniki ale mają głowice 10 ramienne, takie same jak w Toruniu
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez mateusz » 16 lipca 2017, 13:15

Ale fajne znalezisko :) Powiem szczerze, jestem bardzo zaskoczony tą modernizacją kwiatów przy głównych ulicach a zwłaszcza nowymi STRADAMI :) I nawet mnie cieszy taki obrót sprawy patrząc na to, że ostatnio STRADY w dużych miastach wylatują w masowych ilościach, podobnie zresztą kwadratówki, które tutaj były konserwowane :)
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez Snoop » 16 lipca 2017, 21:25

Obrazek

Bardzo podoba mi się taka modernizacja :) Życzę, kwadratówkom jak najdłuższego życia ;)
Avatar użytkownika
Snoop
 
Posty: 96
Zdjęcia: 60
Dołączył(a): 25 lipca 2009, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez mateusz » 17 lipca 2017, 17:49

Wszystko ładnie tylko jednak ładniej by to wyglądało dyby usunęli te zbędne wysięgniki no chyba że w przyszłości planują jednak je jeszcze wykorzystać... Teraz tylko obsadzić w OUSach MH albo nawet LED konkretnej mocy i będzie bajka :D
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez trojmiejski » 25 lipca 2017, 23:42

Trochę zdjęć z Torunia:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości