[Częstochowa] oświetlenie uliczne

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Częstochowa] oświetlenie uliczne

Postprzez cieszyn » 8 maja 2009, 22:14

No i prawdą jest, że modernizacji nie zatrzymamy, taki juz jest ten świat :roll:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Częstochowa] oświetlenie uliczne

Postprzez OBp » 7 lipca 2009, 14:11

cieszyn napisał(a):
neon44 napisał(a):I tak by zmieniali oświetlenie i tak. UE z tym nie ma nic wspólnego

No więc po moich przypuszczeniach i odpowiedzi Pawła:

Paweł napisał(a):
cieszyn napisał(a):Powstaje jednak pytanie merytoryczne: - czy modernizacja oświetlenia może być dofinansowywana ze środków unijnych ?
Sądze, że tak

Tak jest :) :arrow: http://www.funduszestrukturalne.gov.pl/ ... i+drog.htm

widać, że Unia ma dużo wspólnego z modernizacją, bo daje KASE!!! BEz tej kasy takie modernmizacje szły by o wiele wiele wolniej, a gdzieniegdzie wogóle by ich nie było


Bardzo dobrze, że daje kase :!: .Taki normalny, szary człowiek mieszkający na jakimś wygwizdowie będzie się cieszył, że mu przed domem powiesili nową oprawę. 99% ludzi by się z tego cieszyło. Nikt sie nie patrzy na to, że tych opraw będzie mniej, ważne żeby było jasno i można było przejechac przez wieś nie uderzając w drzewo :!: Ja sie cieszyłem, jak mi na ulicy zmienili OURW 250 na malagi bo przy tych OURW nie było nic widac. :!:
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
OBp
 
Posty: 1559
Zdjęcia: 666
Dołączył(a): 30 czerwca 2008, 18:48
Lokalizacja: Dębno/Szczecin

Re: [Częstochowa] oświetlenie uliczne

Postprzez Whites86 » 7 lipca 2009, 15:21

OBp napisał(a):
Bardzo dobrze, że daje kase :!: .Taki normalny, szary człowiek mieszkający na jakimś wygwizdowie będzie się cieszył, że mu przed domem powiesili nową oprawę. 99% ludzi by się z tego cieszyło. Nikt sie nie patrzy na to, że tych opraw będzie mniej, ważne żeby było jasno i można było przejechac przez wieś nie uderzając w drzewo :!: Ja sie cieszyłem, jak mi na ulicy zmienili OURW 250 na malagi bo przy tych OURW nie było nic widac. :!:

gdyby w tych OURW regularnie wymieniali lampy bylo by tam jasno...
znam osoby ktore niesą wogule milosnikami oswietlenia a wcale sie niecieszą z wymiany, szczegolnie gdy oprawy rtęciowe 250W zamienia sie na sodówki 70W wtedy jest jeszcze ciemniej ...
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Częstochowa] oświetlenie uliczne

Postprzez oskard » 7 lipca 2009, 23:19

U mnie w rodzinie, kogo nie spytałem, to albo nie ma zdania, albo jak je ma, to uważa że rtęciówki są o wiele przyjemniejsze, i nie działają tak na nerwy jak soda.
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Częstochowa] oświetlenie uliczne

Postprzez DocBrown » 8 lipca 2009, 10:17

W poniedziałek miałem okazje jeździć drogą, która oświetlana była LRFami, było tam jasno i naprawde dobra widoczność.
DocBrown
 

Re: [Częstochowa] oświetlenie uliczne

Postprzez jabol79 » 25 sierpnia 2009, 07:35

Witam ! W końcu jakiś wątek bezpośrednio o moim mieście :D Co do tej całej modernizacji to powiem tylko tyle... wymieniono, ale tylko przy głównych i ważniejszych ulicach... Wisi tu cała kupa klasyków z przeważającą częścią trumienek i OURW. Po prostu ktoś odwalił jakiś przekręt, i spora część kasy na oprawy wsiąkła. Tak że w znaczącej części skończyło się tylko na wymianie zródeł światła na WLSP.... I to wszystko. Moim zdaniem wszystko świeci całkiem niezle. A jak już założą jakąś nową oprawę, to w miejsce takiej, co się już nie nadaje do użytku... Dowód? al. Pokoju. Mieszanka strady, kwadratówek, OURW, malag, i prawie całego przekroju produkcji opraw w latach 80. :) Dzisiaj jak będę tam tendy jechał to strzelę kilka fotek. Z resztą wczoraj wrzuciłem fotkę OUSF z tej ulicy w dziale Ciekawostki. Szkoda tylko że ta oprawa nie świeci.... Pozdrawiam !
Rtęć jest GIT.... Bo jest GIT i tyle :P ( chętnie przygarnę wszelkie bezdomne oprawy i źródła światła :) )
Avatar użytkownika
jabol79
 
Posty: 116
Zdjęcia: 49
Dołączył(a): 7 sierpnia 2009, 19:00
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [Częstochowa] oświetlenie uliczne

Postprzez jabol79 » 26 sierpnia 2009, 08:44

No i mamy prawdziwą perełkę ! OUR 700 w prawdzie nie świecąca ale jest :) Skrzyżowanie ul. Jagiellońskiej z Niepodległości. Zaraz obok tej OUSF o której pisałem w poprzednim poście. Kiedyś te oprawy oświetlały przystanek i dojście do pawilonu handlowego, no ale niestety... Teraz tylko wiszą opuszczone i zaniedbane na słupie... Ehh.... Taki los....
Załączniki
our700_4.jpg
our700_4.jpg (82.1 KiB) Przeglądane 1731 razy
our700_1.jpg
our700_1.jpg (73.83 KiB) Przeglądane 1731 razy
Ostatnio edytowano 26 sierpnia 2009, 14:05 przez jabol79, łącznie edytowano 1 raz
Rtęć jest GIT.... Bo jest GIT i tyle :P ( chętnie przygarnę wszelkie bezdomne oprawy i źródła światła :) )
Avatar użytkownika
jabol79
 
Posty: 116
Zdjęcia: 49
Dołączył(a): 7 sierpnia 2009, 19:00
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [Częstochowa] oświetlenie uliczne

Postprzez mateusz » 26 sierpnia 2009, 11:10

To fajnie macie w tej Częstochowie :) A kwiatek też świetny...
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5015
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Częstochowa] oświetlenie uliczne

Postprzez jabol79 » 26 sierpnia 2009, 12:44

jakoś większe modernizacje na szczęście nas omijają :P ciekawe jak długo... Były ponoć jakieś machlojki w urzędzie miasta i wsiąkła większe część kasy na latarnie. No i mamy dla tego sporo ciekawostek ;) więcej opisałem w poprzednich postach :)
Rtęć jest GIT.... Bo jest GIT i tyle :P ( chętnie przygarnę wszelkie bezdomne oprawy i źródła światła :) )
Avatar użytkownika
jabol79
 
Posty: 116
Zdjęcia: 49
Dołączył(a): 7 sierpnia 2009, 19:00
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [Częstochowa] oświetlenie uliczne

Postprzez neon44 » 26 sierpnia 2009, 19:07

:arrow: jabol79 Czy mógłbys zrobić większe zbliżenie tym oprawom, bo wydaje mi się, że są to nawet OUR1000 :?:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości