[Trójmiasto] Oświetlenie zewnętrzne

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Trójmiasto] Oświetlenie zewnętrzne

Postprzez trojmiejski » 14 kwietnia 2020, 14:35

Na tych zdjęciach z 2018 widoczne oprawy to Unistreet, lecz nie byłem w stanie zidentyfikować co zainstalowali na półkwiatach gdyż widziałem te półkwiaty w akcji z tymi LEDami po ciemku podczas przejazdu autem więc charakterystycznych szczegółów nie dojrzałem. Teraz w aktualnej sytuacji nie będę miał okazji pojawić się w tamtej lokacji więc na foty będzie trzeba poczekać, aż się wszystko uspokoi. Ewentualnie jeśli w międzyczasie zmienią oprawy na większej ilości ulic i jedna z tych ulic będzie się przecinać z moją trasą z domu do sklepu, to może na partyzanta zrobię jakieś zdjęcia.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Trójmiasto] Oświetlenie zewnętrzne

Postprzez trojmiejski » 18 kwietnia 2020, 22:00

Aktualny stan ul. Śląskiej na poruszonych zdjęciach zrobionych kartoflem, LEDy doświetlające przejście:
Obrazek

Powolne zbliżanie się do zledyzowanych półkwiatów:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Całkowicie zledyzowano ul. 10 lutego, ale jako, że przez awarię ta ulica była cała ciemna to fot nie ma.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Trójmiasto] Oświetlenie zewnętrzne

Postprzez qba » 19 kwietnia 2020, 13:48

Dawno tam białego światła nie było. SGS pojawiły się zaraz po OURW, czy jeszcze były strady w międzyczasie? Te półkwiaty były kiedyś pełnymi 10 ramiennikami.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8338
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Trójmiasto] Oświetlenie zewnętrzne

Postprzez trojmiejski » 19 kwietnia 2020, 16:21

W przypadku tych półkwiatów zmiana była bezpośrednio z OURW na SGS. Odnośnie Strad to ktoś kiedyś na forum mówił, że komplet 10 Strad w czasach OURW (później miał 6 SGS jak większość) miał jeden bardzo wysoki kwiat tuż obok tych półkwiatów który stał do 2017, widoczny na tym zdjęciu z 2013 jako ostatni z kolejki:
Obrazek

Obecnie stoi na jego miejscu ten potrójny LEDowy:
Obrazek

Osobiście nie pamiętam tych Strad więc nie jestem w stanie ani potwierdzić ani zaprzeczyć. Pamiętam osobiście świecące rtęciówy, a nawet moment wymiany kiedy wśród 5 kwiatów między skrzyżowaniem z Warszawską, a skrzyżowaniem z Podolską i Nowogrodzką środkowa sztuka świeciła już na sodowo, a pozostałe jeszcze rtęciowo. Lecz mimo, że pamiętam rtęciówy to jakoś nie zapisało mnie się w pamięci, żeby tamten wysoki miał inne oprawy. Zatem na chwilę obecną nie można zaprzeczyć ani potwierdzić póki się nie pojawią jakieś nowe materiały dowodowe. Jednak obecność tych Strad miałaby o tyle sens właśnie ze względu na ponadprzeciętną wysokość słupa oraz to, że już się raz zdarzyło, że niektóre karty historii zostały zapomniane, a potem na nowo przypomniane. Przykładowo myślałem, że koło dworca też nastąpiła zwykła zamiana OURW na SGS w stosunku 1:1, a jak w 2015 wypłynęło na powierzchnię poniższe zdjęcie to się okazało, że chociaż jeden z kwiatów koło dworca miał mieszankę OURW i kwadratówek:
http://phototrans.pl/14,739142,0,______ ... 12073.html
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Trójmiasto] Oświetlenie zewnętrzne

Postprzez qba » 20 kwietnia 2020, 13:26

No właśnie ją w latach 1989-90 bywałem często w Trójmieście, także koło dworca w Gdyni i też zupełnie nie pamiętam, że tam były kwadratówki pomiędzy OURW.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8338
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Trójmiasto] Oświetlenie zewnętrzne

Postprzez mirror » 20 kwietnia 2020, 15:37

Moje wspomnienia z dzieciństwa to Gdańsk Morena i Sopot Brodwino całe usiane rtęcią. Pamiętam jak w świetle OURW biegałam rano z mamą na przystanek autobusowy na Wileńską i
do Ikarusa przegubowego hop. A wieczorem mamusia z ciocią robiła kolację a ja w oknie patrzyłam na świecącą OURW. Jest jeszcze na Słowackiego w Gdańsku na terenie jakiejś firmy niedaleko jakiego wiaduktu kwiat OURW?
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: [Trójmiasto] Oświetlenie zewnętrzne

Postprzez trojmiejski » 21 kwietnia 2020, 10:24

Przy stacji PKM Gdańsk Niedźwiednik jest, a przynajmniej niedawno był taki kwiat, ale od dawna nieczynny. Jednakże w bezpośredniej bliskości jeszcze w 2018 była tam cała ulica oświetlona rtęciowymi łyżkami (nie wiem czy tak nadal jest):
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z działających porządnie kwiatów rtęciowych jest ten kwiat OURW na Marynarki Polskiej, tak wyglądał w 2013:
Obrazek

Tak w grudniu 2014:
Obrazek

Z tego co pamiętam to nadal prezentuje się porządnie jeśli chodzi o świecenie.

Są jeszcze gdzieniegdzie jakieś na wpół sprawne, jak te na zajezdni autobusowej w Gdańsku, ale bardzo dużego wyboru nie ma.

EDIT:
Kwiat przy Niedźwiedniku nadal jest, zaś ulica z łyżkami została zledyzowana.
Ostatnio edytowano 5 maja 2020, 10:50 przez trojmiejski, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Trójmiasto] Oświetlenie zewnętrzne

Postprzez trojmiejski » 23 kwietnia 2020, 12:19

Masowa ledyzacja w Gdyni zaszła dość daleko już, dużo ulic w Śródmieściu już świeci na biało, jak w poniedziałek przy dworcu połowa kwiatów była już zmodernizowana, a połowa nie, tak dziś ostał się tylko jeden kwiat sodowy. Kwiatów na Władysława IV jeszcze nie ruszyli, pewnie ze względu na to, żeby nie tarasować ruchu dużym dźwigiem wymianę robią nocą. Mam trochę fot zrobionych w poniedziałek, ale na razie mnie się nie chce ruszać RAWów więc wrzucę później.
Zdjęcia zrobione dziś komórką:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Historyczne już stare zdjęcia przedstawiające kwiaty koło dworca z sodą w akcji:
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Trójmiasto] Oświetlenie zewnętrzne

Postprzez famabud » 23 kwietnia 2020, 13:06

Ładne te SGSy, szkoda ich będzie wyrzucać. :roll:
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Trójmiasto] Oświetlenie zewnętrzne

Postprzez Wojtek26162 » 23 kwietnia 2020, 13:19

Zapewne trafią one w miejsce resztek OURW, ale fakt szkoda będzie pozostałe wyrzucać, ich klosze jak widać były niedawno wymieniane, a poza tym bardzo lubię te oprawy.
Lubię klasyczne oprawy do lamp sodowych.
Avatar użytkownika
Wojtek26162
 
Posty: 1274
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 8 listopada 2018, 21:59
Lokalizacja: Powiat Nowosądecki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron