Słupołazy

Dyskusje na temat rodzajów słupów oświetleniowych i innych konstrukcji podtrzymujących oprawy oświetleniowe

Re: Słupołazy

Postprzez elektryk » 5 grudnia 2008, 15:49

Na betoniaki słupołazów nie wkłada się chyba w te otworki, bo niektóre słupy ich nie mają
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Słupołazy

Postprzez Jorgus » 5 lipca 2011, 20:50

no to moje słupołazy ...
dobrze je założyłem :?:
Obrazek
sorry za śmietnik w tle :oops:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
:mrgreen:
Obrazek
ja jeszcze nie wchodziłem na tych "rakach"na słup,jak się na nich wchodzi :?: trzeba jakoś odpowiednio operować nogą by się zazębiły :?:
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Słupołazy

Postprzez cieszyn » 5 lipca 2011, 22:46

Lepiej poczytaj, co trzeba mieć do asekuracji, szkoda zdrowia na jakieś eksperymenty :D
Te haki to się same zaczepiają na docisk do słupa, twój ciężar ciała je zakleszcza na słupie drewnianym
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Słupołazy

Postprzez MRP200 » 6 lipca 2011, 06:19

Coś dziwne ten pierwsze słupowłazy. Takich jeszcze nie spotkałem. Te oryginalne na słupy ŻN mają przy stopie dużą rolkę gumową.
Generalnie przy pracy na słupowłazach paski mocujące powinny być stosunkowo mocną zaciągnięte, dlatego zaleca się do nich odpowiednio wysokie buty robocze. No i obowiązkowo trzeba używać szelek bezpieczeństwa z linką asekurującą. Dużą ostrożność trzeba zachować na starych drewnianych słupach, szczególnie tych mocno spróchniałych. Niejeden nieostrożny monter zjechał z takiego słupa, a to bardzo potem boli (drzazgi). Trzeba też zwracać szczególna uwagę na wszelkie wystające elementy z boku słupa na trasie wchodzenia - mogą grozić poważnym urazem.
Ogólnych zasad wchodzenia na włazach na słup nie ma. Trzeba się też do tego przekonać. Ja miałem tylko raz okazję wejść na ŻN na włazach i czułem się bardzo niepewnie. Słup jeszcze był bez linek i bardzo się kiwał. Niestety, kolejnej okazji wejścia na taki słup jak na razie tak szybko miał nie będę.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Słupołazy

Postprzez bartek380V » 6 lipca 2011, 08:54

To wszystko co pisze kolega MRP to prawda. Gadalem ostatnio z wujkiem co pracowal na liniach 20 lat temu kiedy to slupy stawialo sie czasem recznie. Podobno najtrudniejsze jest wejsc podczepic linki bo taki swiezy slup praktycznie niczego sie nie trzyma i obija sie we wszystkie strony :lol: :lol: Co do slupolazow na betoniaki to widzialem tylko te z grubymi rolkami dolnymi i o wypadkach tez slyszalem. Moj kolega kiedys widzialjak na drewanianym slupie jeden z monterow utknal i nie mogl sie odkleszczyc do tego stopnia ze przyjechali wzwyzka. :D
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Słupołazy

Postprzez osirus » 3 stycznia 2012, 21:33

Jako, że jestem elektromonterem to mam styczność z supołazami. Przy okazji wstawię fotkę moich. Jeżeli się nie boisz wysokości i wiesz jak stąpać w nich właśnie, to po założeniu szelek i linki zabezpieczającej możesz wejść bez problemu nawet dość wysoko. Najważniejsze co byś sprawdził słup przed wejściem :roll:
Dziś wprowadzałem kabel YAKY 4x120 na słup ŻN w supołazach właśnie. Jest co dźwigać jeżeli chodzi o kabel :lol:
Avatar użytkownika
osirus
 
Posty: 44
Zdjęcia: 3
Dołączył(a): 3 stycznia 2012, 21:23
Lokalizacja: wlkp

Re: Słupołazy

Postprzez amisiek » 3 stycznia 2012, 21:46

Witamy na Forum, bo to jest Twój pierwszy post:)
Wciąganie YAKY 4x120 na słup wymaga zapewne porządnej krzepy bo lekkie to nie jest;)
O jakim sprawdzeniu słupa mówisz? Napisz to proszę.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Słupołazy

Postprzez Whites86 » 3 stycznia 2012, 22:01

amisiek napisał(a):Witamy na Forum, bo to jest Twój pierwszy post:)
Wciąganie YAKY 4x120 na słup wymaga zapewne porządnej krzepy bo lekkie to nie jest;)
O jakim sprawdzeniu słupa mówisz? Napisz to proszę.

to jest lekkie :) ja dzis wprowadzalem YAKXS 4x 240 :) to dopiero jest fajny kabelek do wprowadzania na slup i podpinania....
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Słupołazy

Postprzez osirus » 3 stycznia 2012, 22:03

amisiek napisał(a):Witamy na Forum, bo to jest Twój pierwszy post:)
Wciąganie YAKY 4x120 na słup wymaga zapewne porządnej krzepy bo lekkie to nie jest;)
O jakim sprawdzeniu słupa mówisz? Napisz to proszę.

Faktycznie pierwszy :D
Jeżeli sprawdzenie słupa, to oczywiście chodzi mi o oględzinach zewnętrznych. Dobrze jest podczas wchodzenia przetestować słup poruszając dynamicznie w prawo, lewo :D
Avatar użytkownika
osirus
 
Posty: 44
Zdjęcia: 3
Dołączył(a): 3 stycznia 2012, 21:23
Lokalizacja: wlkp

Re: Słupołazy

Postprzez cieszyn » 3 stycznia 2012, 22:30

:arrow: osirus - witam serdecznie na naszym Forum :P

Widzę, że przybędzie nam kawał wiedzy praktycznej w Twojej osobie 8-)
Masz jakieś foty wchodzenia na słupy albo stawiania słupów? Miło by było popatrzeć :)

Napisz może coś od siebie, czym się najbardziej interesujesz w oświetleniówce? Oprawy klasyczne, czy nowe, czy oba typy bez znaczenia? Masz jakieś oprawy? Pokażesz?

- sorry za OT :oops:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Słupy oświetleniowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości