Śmietnik na słupach niskiego napięcia.

Dyskusje na temat rodzajów słupów oświetleniowych i innych konstrukcji podtrzymujących oprawy oświetleniowe

Re: Śmietnik na słupach niskiego napięcia.

Postprzez Paweł » 7 września 2008, 20:54

:shock: :shock: :shock: :? :? :roll: O rany...
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Śmietnik na słupach niskiego napięcia.

Postprzez Michal » 7 września 2008, 21:48

Ja nie widzę w tym nic dziwnego.To jest poprostu zabezpieczone miejsce złamanego słupa na skutek domyślam się -wichury.W takich przypadkach ekipy pogotowia energetycznego mają za zadanie w pierwszej kolejności zabezpieczać miejsca awarii i tak też zrobili.Po silnych wichurach w pierwszej kolejności naprawia się linie wysokiego napięcia i pewnie dlatego te przewody zostały zwinięte i powieszone na tym złamanym słupie bo nie było czasu na jego wymianę.Ten słup napewno będzie wkrótce wymieniony na nowy. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Śmietnik na słupach niskiego napięcia.

Postprzez cieszyn » 7 września 2008, 22:07

Michal napisał(a):Ja nie widzę w tym nic dziwnego.To jest poprostu zabezpieczone miejsce złamanego słupa na skutek domyślam się -wichury.W takich przypadkach ekipy pogotowia energetycznego mają za zadanie w pierwszej kolejności zabezpieczać miejsca awarii i tak też zrobili.Po silnych wichurach w pierwszej kolejności naprawia się linie wysokiego napięcia i pewnie dlatego te przewody zostały zwinięte i powieszone na tym złamanym słupie bo nie było czasu na jego wymianę.Ten słup napewno będzie wkrótce wymieniony na nowy. ;)


Czasem za bardzo sie spieszymy z opiniami, i tu Michał dobrze dodał, że są sytuacje, gdy idzie się z naprawami wg ustalonych priorytetów, szczególnie po wichurach.
I tak śmietnik okazał się być tymczasowym rozwiązaniem, które się po prostu stosuje.
Dobrze, że jesteś z nami Michał, bo byśmy sie pastwili nad tymi kablami - i nic by to nie dało 8-)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Śmietnik na słupach niskiego napięcia.

Postprzez CDM » 8 września 2008, 14:17

Tak, tylko z tego, co się pytałem, ta sytuacja jest już dość długo. Ja też rozumiem, że czasem trzeba sobie "jakoś" radzić, ale bez przesady.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Śmietnik na słupach niskiego napięcia.

Postprzez matit1 » 31 maja 2011, 22:22

No moze smietnikiem to to nie jest ale polapac sie moze byc trudno.

Obrazek
Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 3128
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Re: Śmietnik na słupach niskiego napięcia.

Postprzez MRP200 » 1 czerwca 2011, 07:22

Mamy klasyczny przypadek słupa rozgałęźnego z którego odchodzą trzy obwody, a właściwie cztery, bo mamy jeszcze obwód oświetlenia ulicznego. Zasilanie na słup wchodzi z trafostacji liniami kablowymi. Do tego ze słupa odchodzi aż 5 przyłączy. I właśnie stąd bierze się taka ilość zacisków na liniach głównych. Jeżeli doliczymy do tego na każą linię po trzy ograniczniki przepięć oraz zestaw czterech zaczepów do zakładania przenośnych uziemiaczy (czyli razem siedem zacisków) to robi się tego naprawdę spora ilość.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Śmietnik na słupach niskiego napięcia.

Postprzez elektryk » 1 czerwca 2011, 19:57

A mi się podoba taki układ, dla mnie wygląda to estetycznie :D Na mój gust tam jest 5 obwodów, w tym 2 trójfazowe obwody oświetleniowe :roll:
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Śmietnik na słupach niskiego napięcia.

Postprzez Whites86 » 1 czerwca 2011, 20:11

MRP200 napisał(a):Mamy klasyczny przypadek słupa rozgałęźnego z którego odchodzą trzy obwody, a właściwie cztery, bo mamy jeszcze obwód oświetlenia ulicznego. Zasilanie na słup wchodzi z trafostacji liniami kablowymi. Do tego ze słupa odchodzi aż 5 przyłączy. I właśnie stąd bierze się taka ilość zacisków na liniach głównych. Jeżeli doliczymy do tego na każą linię po trzy ograniczniki przepięć oraz zestaw czterech zaczepów do zakładania przenośnych uziemiaczy (czyli razem siedem zacisków) to robi się tego naprawdę spora ilość.

jak dla mnie niejest to 1 słup od stacji na ktory wchodzą kable by zasilac obwody, wrecz przeciwnie to słub podzialowy z podzialem sieci, a kable wychodzą dalej na obwody do zetek jako odgalezienie od linii głownych
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Śmietnik na słupach niskiego napięcia.

Postprzez matit1 » 1 czerwca 2011, 21:26

Whites86 napisał(a):jak dla mnie niejest to 1 słup od stacji na ktory wchodzą kable by zasilac obwody, wrecz przeciwnie to słub podzialowy z podzialem sieci, a kable wychodzą dalej na obwody do zetek jako odgalezienie od linii głownych

racja, to jest słup z podziałem sieci. Na dole zdjęcia znajduje się tabliczka z takowym napisem.
Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 3128
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Re: Śmietnik na słupach niskiego napięcia.

Postprzez Whites86 » 2 czerwca 2011, 15:05

matit1 napisał(a):
Whites86 napisał(a):jak dla mnie niejest to 1 słup od stacji na ktory wchodzą kable by zasilac obwody, wrecz przeciwnie to słub podzialowy z podzialem sieci, a kable wychodzą dalej na obwody do zetek jako odgalezienie od linii głownych

racja, to jest słup z podziałem sieci. Na dole zdjęcia znajduje się tabliczka z takowym napisem.

faktycznie niezauwazyłem :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Słupy oświetleniowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości