Latarnie wibrobetownowe typu: Lot, WZ, Kula, Ala

Dyskusje na temat rodzajów słupów oświetleniowych i innych konstrukcji podtrzymujących oprawy oświetleniowe

Re: Zabytkowe betonowe wysięgniki

Postprzez cieszyn » 27 września 2007, 11:49

Re: Zabytkowe betonowe wysięgniki
przez mirek 20 lipca 2007, 08:29

Kolejne zdjęcia:


Ale odjazd! Takich wysięgników nigdy nie widziałem, są EXTRA! A jeszcze jak wisi na nich TAKI KLASYK!!! :mrgreen:
Mam więc kolejny obiekt do wypatrywania.
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zabytkowe betonowe wysięgniki

Postprzez rtęciówka » 28 listopada 2007, 22:10

Tak się zastanawiam, co za sens miało stosowanie betonowych wysięgników :?: Taki wysięgnik na pewno waży więcej, niż oprawa, która na nim wisi. Z wagą wiązały się na pewno trudności z zamontowaniem i ryzyko, że takowy wysięgnik po latach, gdy utrzymujące go śruby przerdzewieją może spaść i nawet kogoś zabić. Nie prościej było montować wysięgniki składające się z małych stalowych rurek, lub lżejsze stalowe wysięgniki :?: A może betonowe były po prostu tańsze -to chyba najbardziej prawdopodobny powód ich zaistnienia w historii :roll:
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Zabytkowe betonowe wysięgniki

Postprzez cieszyn » 28 listopada 2007, 22:50

rtęciówka napisał(a):Tak się zastanawiam, co za sens miało stosowanie betonowych wysięgników :?: Taki wysięgnik na pewno waży więcej, niż oprawa, która na nim wisi. Z wagą wiązały się na pewno trudności z zamontowaniem i ryzyko, że takowy wysięgnik po latach, gdy utrzymujące go śruby przerdzewieją może spaść i nawet kogoś zabić. Nie prościej było montować wysięgniki składające się z małych stalowych rurek, lub lżejsze stalowe wysięgniki :?: A może betonowe były po prostu tańsze -to chyba najbardziej prawdopodobny powód ich zaistnienia w historii :roll:


Ja pamiętam te głupie czasy PRL-u
Wtedy jak jakiś głupek z PZPR powiedział, że szklanka jest ważniejsza od podstawki, to to było jedynie słuszne zdanie! I niechby je ktoś podważył, mógł dużo stracić :shock:

Tak więc powody skontruowania takich betonowych wysięgników mogły być całkiem dziś dla nas niezrozumiałe:
- np. skoro słup jest z betonu, no to i wysięgnik też i basta! Bez myślenia, czy to ma sens.
Wiadomo, to były żelbety, a więc konstrukcje zbrojone, więc o ich trwałość czy stabilność można się było za bardzo nie bać

Zaś to, czy mocowały go śruby - nie wiem, może był to sprytny, trwały układ zaczepowy, czy jakoś tak?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zabytkowe betonowe wysięgniki

Postprzez rtęciówka » 29 listopada 2007, 14:10

:arrow: cieszyn, przyjrzyj się zdjęciu w pierwszym poście w tym temacie. Tam wyraźnie widać, że ten wysięgnik przytrzymują śruby.
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Zabytkowe betonowe wysięgniki

Postprzez cieszyn » 29 listopada 2007, 20:12

rtęciówka napisał(a)::arrow: cieszyn, przyjrzyj się zdjęciu w pierwszym poście w tym temacie. Tam wyraźnie widać, że ten wysięgnik przytrzymują śruby.


Przyjrzałem się.
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zabytkowe betonowe wysięgniki

Postprzez cieszyn » 5 grudnia 2007, 00:15

cieszyn napisał(a):
Re: Zabytkowe betonowe wysięgniki
przez mirek 20 lipca 2007, 08:29

Kolejne zdjęcia:


Ale odjazd! Takich wysięgników nigdy nie widziałem, są EXTRA! A jeszcze jak wisi na nich TAKI KLASYK!!! :mrgreen:
Mam więc kolejny obiekt do wypatrywania.


I z radością ogłaszam, że ZNALAZŁEM!!!

I to 3 sztuki, w rejonie Modlińskiej, niedaleko Auchan, na terenie dawnego WAREL-u

Zobaczcie zatem, co upolowałem:

Na pierwszym zdjęciu widać jak biegną kable wewnątrz wysięgnika, wygląda na to, że została w nim zabetonowana rurka , do której potem wciągano kabel od słupa do końca wysięgnika.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i dalej;
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zabytkowe betonowe wysięgniki

Postprzez neon44 » 5 grudnia 2007, 00:37

Fantastyczne fotki, widać że Cię już nikt nie opieprza bo coraz więcej fot robisz :) :) :)
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Zabytkowe betonowe wysięgniki

Postprzez Paweł » 5 grudnia 2007, 07:15

Super fotki :) Myślałem że te wysięgniki już nigdzie nie występują w mieście a tu proszę ;)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zabytkowe betonowe wysięgniki

Postprzez cieszyn » 5 grudnia 2007, 15:30

neon44 napisał(a):Fantastyczne fotki, widać że Cię już nikt nie opieprza bo coraz więcej fot robisz :) :) :)



PANOWIE!
Ja zaczynam zawsze od "oswojenia" ochrony!

Jak się ich zapyta, czy można tu focić lampy (nie oprawy to nie wiadomo, co to), i że się ma fioła na punkcie opraw itp. :idea: to oni z mety uważają (z reguły), że gość jest nieszkodliwy i jeszcze powiedzą, gdzie co wisi itd. - to naprawdę działa :o :!:
Ostatnio edytowano 5 grudnia 2007, 15:35 przez cieszyn, łącznie edytowano 1 raz
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zabytkowe betonowe wysięgniki

Postprzez cieszyn » 5 grudnia 2007, 15:33

Paweł napisał(a):Super fotki :) Myślałem że te wysięgniki już nigdzie nie występują w mieście a tu proszę ;)


No widzisz, a jednak marzenia się spełniają, pisałem kiedyś, że mam co szukać (myślałem o tych wysięgnikach)
W sumie bardzo byłem zaskoczony, gdy je ujrzałem, bo nie liczyłem, że w Warszawie to się gdzieś jeszcze uchowało! :P

Nie zdziwiłbym się, gdyby się gdzieś w okolicy trafiły następne tego typu :roll:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Słupy oświetleniowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości