Rodzaje słupów betonowych na linie napowietrzne

Dyskusje na temat rodzajów słupów oświetleniowych i innych konstrukcji podtrzymujących oprawy oświetleniowe

Re: Rodzaje słupów betonowych na linie napowietrzne

Postprzez Edziu » 26 października 2009, 14:21

Wiedziałem że takie perełki tam są ;) , ale nigdy nie miałem okazji się tam zatrzymać
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Rodzaje słupów betonowych na linie napowietrzne

Postprzez elektryk » 11 stycznia 2010, 17:15

Czy przelotowy słup ZN-10 w połowie skrzywiony o ok. 20 stopni na którym są zawieszone 3 x AL 35 mm2 oraz 1 x AL 50 mm2 z oprawą, bez przyłączy nadaje się do wymiany?
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rodzaje słupów betonowych na linie napowietrzne

Postprzez MRP200 » 11 stycznia 2010, 21:43

Co prawda fachowcem od linii napowietrznej nie jestem, ale uważam, ze jeżeli słup jest nadłamany to nie ma dyskusji. Inaczej, jeżeli jest to charakterystyczne wygięcie "w pałąk", co może byc spowodowane wadliwym naciągiem linek. Wtedy zwolnienie wiązałek powinno spowodować, że słup powróci do poprzegniego kształtu. Oczywiście trzeba potem wykonać nowe wiązania linek.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Rodzaje słupów betonowych na linie napowietrzne

Postprzez elektryk » 12 stycznia 2010, 15:17

Tak nadłamane są dwa sąsiadujące słupy, z tym że jeden jest niedawno wstawiony i trochę mniej wygięty, a na tym starym widać niewielkie pęknięcia. Ostatnio na tym obwodzie pracowali energetycy i nic z tymi słupami nie zrobili. Może na wiosnę, gdy mróz puści...
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Poprzednia strona

Powrót do Słupy oświetleniowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości