Awarie na liniach Sn i nn

Dyskusje na temat linii przesyłowych i dystrybucyjnych oraz stacji transformatorowych

Re: Awarie na liniach Sn i nn

Postprzez elektryk » 17 września 2012, 20:48

Widzę że u was też zaczęto zakładać zielone LWP. U mnie właśnie ze względu na ten pękający typ LSP wymieniono te izolatory dawno temu, część w latach 90. na brązowe, a później na białe LWP ;) Przekrój chyba 35 mm2 :roll:

P.S. Czy to może podnośnik wysuwany PMT-12E na Land Rover :P
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3986
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Awarie na liniach Sn i nn

Postprzez Whites86 » 17 września 2012, 20:54

elektryk napisał(a):P.S. Czy to może podnośnik wysuwany PMT-12E na Land Rover :P

niewiem niezwracam na to uwagi dla mnie sa tylko 2 typy kosza teleskopowy i przegubowy :P innych nieodrózniam i niezaglebiam sie w typy bo mnie to totalnie nieinteresuje :) ma mnie to tylko podniesc do góry, moge ci jedynie powiedziec ze samochod do mercedes :P
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Awarie na liniach Sn i nn

Postprzez bartek380V » 23 stycznia 2013, 18:15

Mam takie pytanie , czy takie cos sie zgłasza ?
Obrazek
Widac co sie stało linka 25 lub 35mm2 Al nie wiem czy jest drut stalowy w srodku . Linka znacznie naprezona . Stało sie to pomiedzy przedostatnim a ostatnim słupem rozkracznym
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Awarie na liniach Sn i nn

Postprzez Whites86 » 23 stycznia 2013, 19:18

jeśli to jest linia niskiego napięcia to zazwyczaj w srodku nie ma druta stalowego , jak ci się nudzi możesz zglosic :) bo u nas nikt takich rzeczy niezglasza, widziałem nawet przypadek takiego przewodu który trzymal się na ostatniej zyłce chyba przez 2 lata i niebyl naprawiany bo później linia i tak została zmodernizowana na izolowaną
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Awarie na liniach Sn i nn

Postprzez bartek380V » 23 stycznia 2013, 20:29

to jest wiejska nn nad droga gminną tak wiec jest niebezpieczenstwo, ida mrozy a energetycy juz maja niezle roboty w całej Polsce. Linka jest u góry i jest to fazowa mozna tylko miec nadzieje ze jesli szybko strzeli to zrobi zware od strony zasilania i poleci BM co w cale nie musi miec miejsca. Widziałem kiedys spawanie 20m od trafo i BMy nie poleciały . Na tym zdjeciu jest pokazany odcienk przed ostatnim słuprem ktory jest 18-tym tak wiec do stacji kawałek jest. BM moze nie poleci . Trafo jest w TT 100 kVA. Gorzej by było kiedy byłby to TN C i byłaby to linka PEN bo w starej niemodernizowanej instalacji nikt nie ma bednarki pod domen (rozdział PEN a uziemiony) :evil: ale zagrozenie i tak jest. Sądzisz ze jest szansa zerwania w tym miejscu w tym miejscu ?
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Awarie na liniach Sn i nn

Postprzez Whites86 » 23 stycznia 2013, 21:57

bartek380V napisał(a):to jest wiejska nn nad droga gminną tak wiec jest niebezpieczenstwo, ida mrozy a energetycy juz maja niezle roboty w całej Polsce. Linka jest u góry i jest to fazowa mozna tylko miec nadzieje ze jesli szybko strzeli to zrobi zware od strony zasilania i poleci BM co w cale nie musi miec miejsca. Widziałem kiedys spawanie 20m od trafo i BMy nie poleciały . Na tym zdjeciu jest pokazany odcienk przed ostatnim słuprem ktory jest 18-tym tak wiec do stacji kawałek jest. BM moze nie poleci . Trafo jest w TT 100 kVA. Gorzej by było kiedy byłby to TN C i byłaby to linka PEN bo w starej niemodernizowanej instalacji nikt nie ma bednarki pod domen (rozdział PEN a uziemiony) :evil: ale zagrozenie i tak jest. Sądzisz ze jest szansa zerwania w tym miejscu w tym miejscu ?

a myślisz ze w TT zagrozenia nie ma ? :) pokaz mi odbiorcę który ma wykonany osobny uziom, prawie żaden odbiorca który ma stara instalacje tego niema, ba maja nawet porobione mostki miedzy N a bolcem w gniazdku...
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Awarie na liniach Sn i nn

Postprzez bartek380V » 24 stycznia 2013, 10:12

Wiem ,o co chodzi. Temat niestety znany . :evil: Napisałem tak tylko formalnie zeby zbytnio nie zaciemniac tematu. Zagrozenie jest jeszcze w ukladach 3 fazowych przy braku N (TT) -niesymetrycznie obciązonych. Wtedy najdelkikatniejsze odb. moga szybko poleciec. Tak czy tak awaria została przyjeta zobaczymy ile maja pracy i czy to usuną ? ;) Droga nad ktorą leci ta linia ma chodnik i jest on czesto pelen ludzi , w nocy jest ciemno . Wiadomo co moze byc. :oops:
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Awarie na liniach Sn i nn

Postprzez Falcon » 24 stycznia 2013, 20:30

"Daje popalić przede wszystkim pogoda". Trzecia doba bez prądu

http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje/pol ... 4,1,0.html




Kilka tysięcy odbiorców na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie wciąż nie ma prądu po awariach wywołanych przez poniedziałkowe i wtorkowe opady. Marznący deszcz doprowadzał do uszkodzeń linii energetycznych, zrywały je także połamane gałęzie. Lepsza sytuacja jest w Małopolsce - tam energetycy walczą już tylko z pojedynczymi, bieżącymi awariami.

(...) Najwięcej wyłączeń jest w okolicach Tomaszowa Lubelskiego, w sąsiadujących ze sobą gminach Lubycza Królewska i Horyniec (podkarpackie). - Przewieziono tam pięć agregatów prądotwórczych, które zostały ustawione w miejscach, gdzie prowadzone są najtrudniejsze prace, wymagające najwięcej czasu - powiedziała rzeczniczka PGE Dystrybucja Dorota Gajewska.(...)


Zadam może głupie, laickie pytanie: po co te agregaty? Zakłady Energetyczne dysponują agregatami o tak wysokiej mocy by zasilić tymczasowo odcięte od źródła odcinki linii SN/NN?
Łódź nocą > http://picasaweb.google.com/115537145578215473346/OdzNoca
Avatar użytkownika
Falcon
 
Posty: 1350
Zdjęcia: 598
Dołączył(a): 11 stycznia 2012, 23:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Awarie na liniach Sn i nn

Postprzez Whites86 » 24 stycznia 2013, 21:33

takim agregatem można zastapic duzą stacje trafo, tam gdzie sa ważni odbiorcy przy wylaczeniu linii stawia się agregat na czas wylaczenia, tez mamy w robocie taki agregat ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Awarie na liniach Sn i nn

Postprzez Falcon » 24 stycznia 2013, 21:52

To ładny macie sprzęt :D
Łódź nocą > http://picasaweb.google.com/115537145578215473346/OdzNoca
Avatar użytkownika
Falcon
 
Posty: 1350
Zdjęcia: 598
Dołączył(a): 11 stycznia 2012, 23:37
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Linie napowietrzne i kablowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron