Awaria na terenie Enion S.A

Dyskusje na temat linii przesyłowych i dystrybucyjnych oraz stacji transformatorowych

Awaria na terenie Enion S.A

Postprzez Michal » 25 stycznia 2010, 22:13

Witam przesyłam najciekawsze zdjęcia z galerii Enion S.A obrazujące niewyobrażalną skalę awarii sieci energetycznej... :shock:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej na http://www.enion.pl/pl/o_firmie/aktualnosci/galeria_18
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Awaria na terenie Enion S.A

Postprzez KaszeL » 25 stycznia 2010, 22:27

o k...a, tego inaczej nie można wyrazić ;)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Awaria na terenie Enion S.A

Postprzez Whites86 » 25 stycznia 2010, 22:28

nie no takiego czegos niewidzialem nigdy :shock: ladny przekrój przewodów sie zrobil szok
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Awaria na terenie Enion S.A

Postprzez cieszyn » 25 stycznia 2010, 22:31

Michał

Cos strasznego, nigdy nie wierzyłem, że marznący śnieg to może być tak niszczycielska siła - a jeszcze jak zlodowacieje!
Słupy betonowe padają pod tym ciężarem jak zapałki :o

Żal mi tylko zarówno tych ludzi pozbawionych tam prądu jak i tych ekip monterskich pracujących przy mrozie do -20 stopni, Michał, czy jest jakiś sprzęt z tej branży, który odmawia posłuszeństwa przy takich mrozach ?
Ostatnio edytowano 25 stycznia 2010, 22:42 przez cieszyn, łącznie edytowano 2 razy
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Awaria na terenie Enion S.A

Postprzez DocBrown » 25 stycznia 2010, 22:33

Great Scott :!:

P.S. Miałem identycznego Siemensa S55 :)
DocBrown
 

Re: Awaria na terenie Enion S.A

Postprzez Michal » 25 stycznia 2010, 22:53

cieszyn napisał(a):Michał

Cos strasznego, nigdy nie wierzyłem, że marznący śnieg to może być tak niszczycielska siła - a jeszcze jak zlodowacieje!
Słupy betonowe padają pod tym ciężarem jak zapałki :o

Żal mi tylko zarówno tych ludzi pozbawionych tam prądu jak i tych ekip monterskich pracujących przy mrozie do -20 stopni, Michał, czy jest jakiś sprzęt z tej branży, który odmawia posłuszeństwa przy takich mrozach ?

PS - Michał, podaj adres tej galerii, chciałbym te fotki pokazac na innym forum?

Chyba głównie pojazdy ,podnośniki koszowe-w takich mrozach olej hydrauliczny jest bardzo gęsty co bardzo spowalnia ruchy takiego urządzenia,ponadto przewody hydrauliczne są bardzo sztywne-łatwo o awarię-pęknięcie- szczególnie w starszych egzemplarzach,nie wspominając o uszczelniaczach wewnątrz siłowników.W nowszych polskich podnośnikach zdarzały sie również awarie elektroniki,zamarznięcia elektrozaworów,itp.Taki sprzęt,który ma pracować jako pogotowie najlepiej trzymać w ogrzewanych garażach.Co do pracujących ludzi-naprawdę należy im sie szacunek.W takich warunkach to syzyfowa praca.Na świeżo naprawioną linię spadają kolejne obciążone szadzią drzewa i zaczyna się od początku.Przy takich mrozach stukanie w przewody i próba strącenia oblodzenia nic nie da.Przypuszczam,że część odbiorców na prąd będzie musiała poczekać do najbliższej odwilży.P.S Adres do galerii Enionu podałem na końcu posta ze zdjęciami ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Awaria na terenie Enion S.A

Postprzez elektryk » 26 stycznia 2010, 15:46

W życiu takiego czegoś nie widziałem, słyszałem że niektórzy mogą nie mieć energii do wiosny. Jak widać trzeba zaczynać od zera. To przestroga dla rządu aby przeznaczał więcej pięniędzy na remont sieci. Powinno się brać za remont sieci SN w pierwszej kolejności a nie nn.
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Awaria na terenie Enion S.A

Postprzez Bartek » 26 stycznia 2010, 19:58

Enion to mój rejon, na szczęście w Będzińskim RE nie było najgorzej, gdzie coś padło to zaraz naprawili. Gorzej było w RE podlegających Częstochowie oraz w Zawierciańskim RE, tam awaria goniła awarię i z "zeznań" mojej babci wynika, że w Kroczycach bywało, że co 5 minut wyłączali prąd na 5 minut.
Wysokoprężne rtęciówki są dobre, bo są tanie i DOBRE
Bartek
 
Posty: 456
Zdjęcia: 10
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 13:57
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Awaria na terenie Enion S.A

Postprzez MRP200 » 27 stycznia 2010, 07:55

Patrząc na te zdjęcia, a szczególnie na przewody "obrośnięte szadzią i lodem", to na dobrą sprawę nawet nowo zmodernizowana linia uległaby takim samym uszkodzeniom. Tak grubej szadzi i lodu na przewodach nikt nie był w stanie przewidzieć, bo takie zjawisko występuję bardzo żadko.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Awaria na terenie Enion S.A

Postprzez elektryk » 27 stycznia 2010, 16:26

MRP200 napisał(a):Patrząc na te zdjęcia, a szczególnie na przewody "obrośnięte szadzią i lodem", to na dobrą sprawę nawet nowo zmodernizowana linia uległaby takim samym uszkodzeniom. Tak grubej szadzi i lodu na przewodach nikt nie był w stanie przewidzieć, bo takie zjawisko występuję bardzo żadko.


Nie dziwię się, nawet "wirowiaki" się połamały.
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Następna strona

Powrót do Linie napowietrzne i kablowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości