Izolator -problem

Dyskusje na temat linii przesyłowych i dystrybucyjnych oraz stacji transformatorowych

Izolator -problem

Postprzez bartek380V » 29 października 2011, 19:23

Panowie jak radzicie sobie z odkrecaniem izolatorow z haka? Mam izolator porcelanowy dwu-rowkowy osadzony na haku i na pakułach i jak dotad nikomu z siłaczy nie udalo sie go odkrecic :( Myslalem zeby pokost sparzyc acetonem ale moze macie lepsze sposoby ??
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Izolator -problem

Postprzez Marek140 » 29 października 2011, 19:32

Taki sam problem mam.Izolator szklany jest nakręcony na taśmę teflonową i nie moge go ruszyć :roll:
Lubię dobre brzmienie sprzętu sprzed lat.
Avatar użytkownika
Marek140
 
Posty: 1494
Zdjęcia: 508
Dołączył(a): 13 maja 2011, 15:08
Lokalizacja: Augustów

Re: Izolator -problem

Postprzez Whites86 » 29 października 2011, 19:34

ja tam biore mlotek i wiecie musi puscic :P
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Izolator -problem

Postprzez bartek380V » 29 października 2011, 22:29

Metoda dobra ale na odzysk haka :D Mnie natomiast tym razem zalezy na izolku. Myslalem o tym zeby zrobic objemke na izolator na gumie a hak w imadlo ale boje sie ze peknie :( Mysle ze zaleje go mocnym rozpuszczalnikiem i zobacze co bedzie jesli to mu nie poradzi to wezme cieniutkie wiertelko i wkretarke zeby kontrolowac oobroty i sprobuje naruszyc pakuly moze wtedy pusci. Jesli zniszcze to wypelnienie to musi puscic. :evil:
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Izolator -problem

Postprzez MRP200 » 29 października 2011, 23:15

Tak tak. Bartek, taki fachowiec ja Ty na pewno da sobie radę. Życzę powodzenia.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Izolator -problem

Postprzez Tomek » 30 października 2011, 13:14

Proponowałbym spróbować nalać tam rozcieńczalnik nitro (najmocniejszy z popularnych rozcieńczalników). Jeśli nie pomoże, to można by spróbować psiknąć WD-40 ;)
P.S. - jak Kolega ma dostęp do kwasu solnego, czy azotowego to też można spróbować - wtedy teoretycznie nawet hak strawi. Problemem jest zdobycie takich kwasów i oczywiście pozostaje kwestia bezpieczeństwa!!!
Tomek
 
Posty: 60
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 9 sierpnia 2011, 11:48

Re: Izolator -problem

Postprzez bartek380V » 30 października 2011, 13:31

MRP200 napisał(a):Tak tak. Bartek, taki fachowiec ja Ty na pewno da sobie radę. Życzę powodzenia.
dziekuje koledze za uznanie ale naprawde nie potrzeba bo i tak dam rade 8-) . Co do izolka to o kwasie nawet akumulatorowym tez myslalem ale zrobi to trwaly slad z osadu bowiem wtedy po tej reakcji powstanie nowy zwiazek o charakterze soli ktory to nie zejdzie ze szkliwa . Na szczescie nie stopi porcelany-ale to ostatecznosc. Chyba powalcze z wydlubaniem tych pakul i musi sie udac. :D Dam znac jak bedzie ok.
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Izolator -problem

Postprzez dawidizolator » 13 listopada 2011, 11:27

Whites - jak słyszę o tym młotu to mam aż ochotę Cię nim trzepnąć a nie izolator. :evil:
Co do zdejmowania tych izolków to spróbuj tym nitro tak jak napisał Tomek.
Kolekcjoner izolatorów i lamp :)
GG: 227575
Pozdrawiam, Dawid.
Avatar użytkownika
dawidizolator
 
Posty: 434
Zdjęcia: 577
Dołączył(a): 6 lipca 2010, 16:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Izolator -problem

Postprzez bartek380V » 22 grudnia 2012, 21:00

No i zrobione . Kwasiorek ,dłubanie i iziolek jest.
49711
Czy ktos zastanawiał sie dlaczego izolatory sa niebieskie ?
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Izolator -problem

Postprzez MRP200 » 23 grudnia 2012, 22:59

Latem b.r. demontowałem z haków kilka takich izolatorów. Przy porcelanowych to najpierw za pomocą dobranego wiertła częściowo rozwierciłem pakuły a potem w rękawicach spawalniczych na siłę je odkręciłem. Natomiast szklane, które były nakręcone na hak na pakuły nasączone farbą najlepszy okazał się klucz do rur. Izolator uchwycony przez kawałek gumy ze starej dętki samochodowej. Wszystkie dało się odkręcić, żaden nie pękł.
Tych izolatorów oczywiście nie mam, bo ich nie kolekcjonuję. Rozdałem kolegom z forum.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Następna strona

Powrót do Linie napowietrzne i kablowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości