Rozdzielnica (prawdopodobnie od windy)

Dyskusje na temat izolatorów, bezpieczników, rozdzielnic, urządzeń sterujących itp

Rozdzielnica (prawdopodobnie od windy)

Postprzez zawistak » 10 listopada 2016, 15:51

Witam,
Moog ostatnio zdobył rozdzielnicę, prawdopodobnie pochodzącą od windy.
W jej skład wchodzi:
-3 podstawy do bezpieczników topikowych,
-3 amperomierze-woltomierz
-przełącznik woltomierze umożliwiający jego wyłączenie oraz zmianę
mierzonego napięcia (fazowe R-0, S-0, T-0; międzyfazowe R-S, R-T, S-t),
-zaciski umożliwiające podłączenie przewodów bananowych i/lub widełkowych,
-wyłącznik jednobiegunowy (ten pod kontrolkę),
-kontrolkę tablicową na żarówkę z niebieską szybką,
-wyłącznik ŁOZ 23 (w centralnej części, jest uszkodzony, ma fizycznie rozwaloną podstawę),
-4 gniazdka bez bolca ochronnego.
Oto zdjęcia:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tył wyłącznika:
Obrazek

Obrazek

Tył przełącznika wyboru zmiany napięcia mierzonego przez woltomierz:
Obrazek

Tył rozdzielnicy, na górze lampka kontrolna, na dole wyłącznik jednobiegunowy:
Obrazek

Przełącznik zmiany mierzonego napięcia:
Obrazek
ŁOZ 23:
Obrazek
Kontrolka:
Obrazek

Obrazek
Kontrolka + przełącznik:
Obrazek

Obrazek
Amperomierze:
Obrazek

Obrazek
Gniazdka:
Obrazek
Bezpieczniki:
Obrazek
Filmy z działania:




Przepraszam za jakość zdjęć, ale z powodu braku baterii robione komórką.
Avatar użytkownika
zawistak
 
Posty: 516
Zdjęcia: 797
Dołączył(a): 25 grudnia 2010, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielnica (prawdopodobnie od windy)

Postprzez famabud » 10 listopada 2016, 16:30

Mi to wyglada na tablicę laboratoryjną do przeprowadzania doświadczeń np na fizyce. Oglądałem trochę filmów z maszynowni polskich wind i tam takich tablic jak ta nie było.
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Rozdzielnica (prawdopodobnie od windy)

Postprzez slaweklampy » 10 listopada 2016, 17:04

famabud napisał(a):Mi to wyglada na tablicę laboratoryjną do przeprowadzania doświadczeń np na fizyce. Oglądałem trochę filmów z maszynowni polskich wind i tam takich tablic jak ta nie było.


Raczej przypomina tablicę od warsztatu elektrycznego. Niebieska kontrolka rodem z pulpitu lokomotywy EU07 :twisted:
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Rozdzielnica (prawdopodobnie od windy)

Postprzez MRP200 » 10 listopada 2016, 21:48

Na 100% nie jest to tablica z maszynowni windy. W maszynowniach wind (tych klasycznych, bez elektroniki) są zawsze dwie tablice - stycznikowa i przekaźnikowa. Tablica stycznikowa zasila obwody silnika głównego, luzownika, ew. silnikami maszyn drzwiowych. Tablica przekaźnikowa to obwody słaboprądowe i do niej podpięte są kasety drzwiowe i tablica przycisków w kabinie. Ta tablica niejako zarządza programem jazdy kabiny. No i steruje tablicą stycznikową, czyli wykonawczą.
Ta pokazana tablica przez Zawistaka, pochodzi z jakiegoś zakładu elektrycznego, możliwe, że z zakładu zajmującego się przewijaniem silników elektrycznych.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Rozdzielnica (prawdopodobnie od windy)

Postprzez zawistak » 11 listopada 2016, 00:46

Witam,
Znaczy chłopaki powiem tak....moog ją zdobył od administratora swojej kamienicy (ale niech on się wypowie na ten temat) i ostatnio u niego wymieniali windy. Też mi się to wydawało dziwne, że taka tablica od windy ma takie zaciski laboratoryjne, ale jeśli jest z jakiegoś zakładu to jakim cudem znalazła się u mooga? Tego nie wiem. To już On musi się wypowiedzieć.
slaweklampy napisał(a):Niebieska kontrolka rodem z pulpitu lokomotywy EU07

Tak, nie tylko w EU07...te kontrolki są PIĘKNE. U mnie na studiach mają takie kontrolki....na niektórych labach. Kusi mnie, czy nie napisać do nich, że na własny koszt wymienię im tamte na nowsze a tamte wezmę. Ciekawe czy by się zgodzili...
Pozdrawiam
Piotr Zawistowski
Avatar użytkownika
zawistak
 
Posty: 516
Zdjęcia: 797
Dołączył(a): 25 grudnia 2010, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielnica (prawdopodobnie od windy)

Postprzez kamil » 11 listopada 2016, 12:45

Tak te kontrolki mają w sobie to coś , mi udało się kilka pozyskać przy modernizacji warsztatów u mnie w szkole .
kamil
 
Posty: 452
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 28 lipca 2012, 23:36
Lokalizacja: nisko woj podkarpackie

Re: Rozdzielnica (prawdopodobnie od windy)

Postprzez Utilizer » 11 listopada 2016, 13:16

zawistak napisał(a):Tak, nie tylko w EU07...te kontrolki są PIĘKNE. U mnie na studiach mają takie kontrolki....na niektórych labach. Kusi mnie, czy nie napisać do nich, że na własny koszt wymienię im tamte na nowsze a tamte wezmę. Ciekawe czy by się zgodzili...

Z pozycji studenta to najprawdopoobniej Cię zleja, zwłaszcza że ktoś odpowiada za każde laboratorium i bezpieczeństwo urzadzen
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Rozdzielnica (prawdopodobnie od windy)

Postprzez zawistak » 11 listopada 2016, 15:22

Utilizer napisał(a):Z pozycji studenta to najprawdopoobniej Cię zleja, zwłaszcza że ktoś odpowiada za każde laboratorium i bezpieczeństwo urzadzen

Wiesz, w zakładzie trakcji elektrycznej jest bardzo fajny i pro-studencki kierownik, bardzo miły człowiek. Zresztą zakupiłbym nowe (tylko też pytanie czy mi się opłaca, jak można kupić takie za 15zł, a nowe pewnie kosztują tyle samo....). Podłączyłbym to i ktoś by po mnie sprawdził, już bez przesady, myślę że jakoś by się udało. Tylko pytanie o opłacalność tego....
Pozdrawiam
Piotr Zawistowski
Avatar użytkownika
zawistak
 
Posty: 516
Zdjęcia: 797
Dołączył(a): 25 grudnia 2010, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielnica (prawdopodobnie od windy)

Postprzez Gismot » 11 listopada 2016, 15:41

zawistak napisał(a):
Utilizer napisał(a):Z pozycji studenta to najprawdopoobniej Cię zleja, zwłaszcza że ktoś odpowiada za każde laboratorium i bezpieczeństwo urzadzen

Wiesz, w zakładzie trakcji elektrycznej jest bardzo fajny i pro-studencki kierownik, bardzo miły człowiek. Zresztą zakupiłbym nowe (tylko też pytanie czy mi się opłaca, jak można kupić takie za 15zł, a nowe pewnie kosztują tyle samo....). Podłączyłbym to i ktoś by po mnie sprawdził, już bez przesady, myślę że jakoś by się udało. Tylko pytanie o opłacalność tego....
Pozdrawiam
Piotr Zawistowski

Na OLX można kupić nowe kontrolki SL z szybką niebieską za 10zł ;)
Avatar użytkownika
Gismot
 
Posty: 876
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 maja 2014, 20:10
Lokalizacja: Głogów\Zielona Góra

Re: Rozdzielnica (prawdopodobnie od windy)

Postprzez moog » 12 listopada 2016, 00:10

Tablica pochodzi z kontenera rozbiórkowego na moim podwórku. Wcześniej w tym samym kontenerze znalazłem kasetę z przyciskami od windy. Stąd moje przypuszczenie, że ta tablica jest od windy.
Obrazek
Obrazek
Nie wierzcie elektrykom !!!
Avatar użytkownika
moog
 
Posty: 1920
Zdjęcia: 300
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 21:28
Lokalizacja: 100lica


Powrót do Osprzęt elektroenergetyczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości