Awarie w instalacjach domowych

Dyskusje na temat gniazd, łączników, urządzeń zabezpieczających itp

Re: Awarie w instalacjach domowych

Postprzez mirror » 2 kwietnia 2020, 23:21

Nie znam tych ludzi, ale jeśli elektrycy nie wiedzą co jest to być może jest to zawiść sąsiedzka. Zwłaszcza, że ludzie nie wyglądali na biednych.
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Awarie w instalacjach domowych

Postprzez Michal » 3 kwietnia 2020, 21:34

W tym przypadku potrzeba egzorcysty a nie elektryka :)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Awarie w instalacjach domowych

Postprzez famabud » 3 kwietnia 2020, 21:56

Mówisz serio? ;) Nie wyobrażam sobie też jak np sąsiedzi mieliby doprowadzać do zwarć w cudzej instalacji.
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Awarie w instalacjach domowych

Postprzez MRP200 » 4 kwietnia 2020, 22:17

W piątek byłem na awarii może nie do końca elektrycznej a typowo hydraulicznej. Padła pompa głębinowa w przydomowej instalacji. Mój znajomy, bo to u niego była ta awaria, kupił nową pompę. Wyciągamy starą pompę (wytrzymała 5 lat) z odwiertu, nie był łatwo, bo rura niby 1 cal, ale pełna wody i do tego długa na 35 m plus waga samej pompy, do tego wszystko mokre więc ślizga się w rękach. Wydostaliśmy w końcu pompę na powierzchnię, od razu jakoś dziwnie wyglądała, ale coś mi się tu jeszcze ciągnie na przewodzie. To silnik od pompy. Pompa dosłownie rozpadła się w odwiercie i to było przyczyną jej niedziałania. Przy instalacji nowej pompy pojawił się jednak problem elektryczny. Stara pompa do zasilania potrzebowała dwóch żył przewodu, nie licząc żyły PE, nowa pompa wymaga zasilania trójżyłowego, bo w skrzynce "nadziemnej" jest kondensator pracy. Jedynym wyjściem była rezygnacja z przewodu PE do pompy i wykorzystanie żółto-zielonego jako przewodu roboczego. Tym bardziej, że pompa jest 35 m p.p.t, rury są z tworzywa PP, a linka nośna jest stylonowa, czyli cała instalacja nieprzewodząca.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Awarie w instalacjach domowych

Postprzez Michal » 7 maja 2020, 21:14

Poniższe zdjęcia dostałem od kolegi, który pojechał na awarię do nowo zakupionego wyremontowanego mieszkania. Właściciel został zapewniony, że cała instalacja elektryczna została wymieniona na miedzianą , a przy okazji awarii okazało się,ze w gniazdach oraz łącznikach były tylko końcówki przewodów z miedzi... :!:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Awarie w instalacjach domowych

Postprzez Elektroservice » 7 maja 2020, 21:29

Spotkałem się z czymś takim wiele razy i uważam takie kombinacje za straszne chamstwo i oszustwo :evil:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Awarie w instalacjach domowych

Postprzez famabud » 7 maja 2020, 21:49

Instalacja niby nowa a nawet gniazda bez bolca PE...
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Awarie w instalacjach domowych

Postprzez Utilizer » 8 maja 2020, 18:45

Że komuś się chciało... Osprzęt też jedzie tandetą
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Awarie w instalacjach domowych

Postprzez Elektroservice » 8 maja 2020, 19:44

To jest zrobione wyjątkowo chamsko i niechlujnie, spotkałem takie kwiatki, że ktoś wymienił po 40cm przewodu od gniazdek i włączników na nowiutki YDYp 3x1.5mm2 na oświetleniu i 3x2.5mm2 na gniazdkach :twisted: Zostało to niestety połączone na raupy owinięte kilometrami taśmy izolacyjnej i jedno z takich połączeń się upaliło. Przy diagnozowaniu problemu znalazłem Fazerem miejsce w którym nagle zanikał sygnał i po rozkuciu ukazała się prawda o "wymianie" instalacji :evil:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Poprzednia strona

Powrót do Domowe instalacje elektroenergetyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości