Stare łączniki kołyskowe

Dyskusje na temat gniazd, łączników, urządzeń zabezpieczających itp

Re: Stare łączniki kołyskowe

Postprzez Michal » 6 września 2010, 20:52

DocBrown napisał(a):OZK400 zupełnie nie kojarze tego wyłącznika, zapodaj jakieś foty :twisted:

;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Stare łączniki kołyskowe

Postprzez DocBrown » 6 września 2010, 21:15

To do montażu na ściane jednak lepiej sie nadaje ŁR :lol: ;)
DocBrown
 

Re: Stare łączniki kołyskowe

Postprzez leon0785 » 7 września 2010, 09:42

No Doc powieś sobie na ścianie tego OZK 400 to ci się już nie wypali :mrgreen:
leon0785
 

Re: Stare łączniki kołyskowe

Postprzez mateusz » 7 września 2010, 10:56

DocBrown napisał(a):
mateusz napisał(a):W nowych przełącznikach, które zamontowali u mojej babci na klatce w tamtym roku też widać iskrę przy każdym zapaleniu. A wygląd to sprawa gustu - jedni lubią starocie, drudzy nie ;)


Dlaczego niby montaż tego w dzisiejszych czasach nie jest dobrym pomysłem ?
Ten włącznik jest w idealnym stanie, nie ma łuku przy manewrach łączeniowych, obudowa nie jest uszkodzona więc nie grozi on porażeniem, itp. problemami. Zastąpił 4 letni włącznik w którym styki szlag trafił od kompakta 15W :lol: i w którym przewody mocowane są zaciskami sprężynowymi (przy demontażu włącznika same wypadły), ten łącznik który zamontowałem to mimo że jest stary jest dużo solidniejszy, bo ma przewody mocowane na normalne śruby i jest wykonany z tworzywa które sie tak łatwo nie odkształca i na pewno nie padnie tak szybko jak ten którego zastąpił. Dodam że identyczny (taki sam jak zdemontowałem u siebie) włącznik padł od 2 lamp diodowych GU10 :twisted:
Jak dla mnie jak włącznik pada po 4 latach pracy z kompaktem 15W albo dwiema diodówkami to jest coś grubo nie tak.


Ja wiem, że on jest solidny... w wielu miejscach takie wyłączniki wiszą już ze 40 lat, np. u mnie w rodzinie na wsi cały dom jest nimi obwieszony(z lat 60-tych) i padł...tylko jeden od ubikacji ;) Reszta idealnie spisuje się do dziś. Po prostu nie specjalnie pasują mi do nowych wnętrz, nowych instalacji. Sam mam taki jeden prawie nieużywany ale nie zamontuje go u siebie w pokoju bo po prostu by mi nie pasował...
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5026
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Stare łączniki kołyskowe

Postprzez DocBrown » 7 września 2010, 14:19

Mi akurat pasuje dlatego go zamontowałem :)
DocBrown
 

Re: Stare łączniki kołyskowe

Postprzez leon0785 » 7 września 2010, 17:21

DocBrown napisał(a):Mi akurat pasuje dlatego go zamontowałem :)


Tak to jest jak sie pije jakieś świństwa a potem w głowie sie rypie i wiesza sie na ścianie jakieś stare obleśne łączniki kołyskowe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Doc Brown jeszcze nie jednym nas zaskoczy.
leon0785
 

Re: Stare łączniki kołyskowe

Postprzez mateusz » 7 września 2010, 17:38

On wcale nie jest obleśny, a wręcz przeciwnie ;) A, że stary to cóż zrobić.
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5026
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Stare łączniki kołyskowe

Postprzez Whites86 » 7 września 2010, 18:56

mateusz napisał(a):On wcale nie jest obleśny, a wręcz przeciwnie ;) A, że stary to cóż zrobić.

jak to nie ? to jeden z najbrzydszych lącznikow jakie wogule wyprodukowano :roll:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Stare łączniki kołyskowe

Postprzez mateusz » 7 września 2010, 19:39

A mi się podobają i nie tylko mi. Zresztą takie dyskusje nie mają sensu bo o gustach się nie dyskutuje...
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5026
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Stare łączniki kołyskowe

Postprzez Michal » 7 września 2010, 19:46

Whites86 napisał(a):
mateusz napisał(a):On wcale nie jest obleśny, a wręcz przeciwnie ;) A, że stary to cóż zrobić.

jak to nie ? to jeden z najbrzydszych lącznikow jakie wogule wyprodukowano :roll:

Zgadzam się,pasuje do obskurnego kibla z górnopłukiem i WOSem bez klosza na suficie ,a nie do pokoju.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Domowe instalacje elektroenergetyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron