Stare łączniki kołyskowe

Dyskusje na temat gniazd, łączników, urządzeń zabezpieczających itp

Re: Stare łączniki kołyskowe

Postprzez Whites86 » 7 września 2010, 19:49

Michal napisał(a):
Whites86 napisał(a):
mateusz napisał(a):On wcale nie jest obleśny, a wręcz przeciwnie ;) A, że stary to cóż zrobić.

jak to nie ? to jeden z najbrzydszych lącznikow jakie wogule wyprodukowano :roll:

Zgadzam się,pasuje do obskurnego kibla z górnopłukiem i WOSem bez klosza na suficie ,a nie do pokoju.

hehe wyprzedziles mnie z tym :mrgreen: mnie te wlaczniki zawsze kojazyly sie z syfem , bycmoze dlatego ze zawsze tam gdzie je spotykałem byla oblesna brudna obłapana sciana wokoło :P
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Stare łączniki kołyskowe

Postprzez amisiek » 9 września 2010, 11:16

Wyłącznik ten mi sie zupełnie nie podoba i nie założyłbym niczego takiego. W moim mieszkaniu wymieniłem na nowsze już dawno temu. Nie wiem co za wyłącznik założył Doc, że padł mu od świetlówek kompaktowych. Pomyślcie co by było, gdyby miał wyłączać jakieś sensowne oświetlenie, lub choćby żyrandol 6x 60W :)? Cały dom by się spalił ;) , straży pożarnej zabrakłoby piany gaśniczej a potem strażacy by zdziwieni się zastanawiali kto taką bombę zapalającą podłożył :twisted:
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Stare łączniki kołyskowe

Postprzez slaweklampy » 23 września 2010, 14:41

Stare łączniki szczękowe w bloku w którym mieszkam.

Obrazek

Obrazek
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6053
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Stare łączniki kołyskowe

Postprzez mateusz » 23 września 2010, 15:14

Fajne, pewnie mają już ponad 30 lat.. Przydało by się im umycie... kto tak maluje ściany, że cały przełącznik zachlapany :o Wystarczyło go tylko odkręcić na czas malowania...
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5026
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Stare łączniki kołyskowe

Postprzez mateusz » 23 września 2010, 15:17

Whites86 napisał(a):hehe wyprzedziles mnie z tym :mrgreen: mnie te wlaczniki zawsze kojazyly sie z syfem , bycmoze dlatego ze zawsze tam gdzie je spotykałem byla oblesna brudna obłapana sciana wokoło :P


A ja je zawsze widziałem w czystych wnętrzach - głównie w socjalistycznych szkołach, szpitalach, i przeważnie były całe pomalowane farbą emalią tak samo jak ściana i wcale nie rzucały się w oczy.
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5026
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Stare łączniki kołyskowe

Postprzez Whites86 » 23 września 2010, 19:05

mateusz napisał(a):
Whites86 napisał(a):hehe wyprzedziles mnie z tym :mrgreen: mnie te wlaczniki zawsze kojazyly sie z syfem , bycmoze dlatego ze zawsze tam gdzie je spotykałem byla oblesna brudna obłapana sciana wokoło :P


A ja je zawsze widziałem w czystych wnętrzach - głównie w socjalistycznych szkołach, szpitalach, i przeważnie były całe pomalowane farbą emalią tak samo jak ściana i wcale nie rzucały się w oczy.

a ja wlasnie takie jak te powyzej... normalnie az brzydzilbym sie ich dotykac :roll:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Stare łączniki kołyskowe

Postprzez DocBrown » 23 września 2010, 19:35

Totalny antytalent malował tą ściane :evil:
A te wyłączniki co je szlag u mnie trafił padły nie od wyjarania styków, a uszkodziły sie mechanicznie :roll:
Objawy zupełnie jak przy wypalonych stykach, to mnie zmyliło.
DocBrown
 

Re: Stare łączniki kołyskowe

Postprzez FOX » 17 października 2010, 21:21

niestety kiedyś tak malowali ściany że wszytko było pokryte farbą :roll: . Często można było spotkać zablokowane od olejnej takie łączniki bo przecież tak trudno jest niektórym poluzować zaczepy :roll:
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Stare łączniki kołyskowe

Postprzez mateusz » 18 października 2010, 14:29

Ale inaczej to wygląda jak taki przełącznik jest całkowicie zamalowany emalią (i działa) niż tak niestarannie pochlapany jak na zdjęciach powyżej...
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5026
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Stare łączniki kołyskowe

Postprzez MIXF450 » 29 marca 2011, 17:45

Wyłączniki u znajomych na działce.

Obrazek
Obrazek
MIXF450
 
Posty: 181
Zdjęcia: 716
Dołączył(a): 20 marca 2008, 22:05
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Domowe instalacje elektroenergetyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość