[750kV] Trochę starszy sprzęt...

Wasze kolekcje osprzętu elektroinstalacyjnego

Re: [750kV] Trochę starszy sprzęt...

Postprzez 750kV » 12 stycznia 2016, 00:13

KaszeL napisał(a):Tak swoją drogą, to wstyd przyznać, ale o tej poziomnicy to nie wiedziałem :)

Jest więcej takich "kwiatków", np. przewijanie transformatorów lub silników, zamiast ,,przezwajanie". Zamiast wkładek topikowych, notorycznie występują ,,korki".
,,Czysto logiczne rozumowanie nie da nam żadnej wiedzy o realnym świecie." - A. Einstein.
Avatar użytkownika
750kV
 
Posty: 76
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 24 grudnia 2015, 23:43
Lokalizacja: Wschodnia Polska

Re: [750kV] Trochę starszy sprzęt...

Postprzez KaszeL » 12 stycznia 2016, 18:01

Korek to akurat norma :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: [750kV] Trochę starszy sprzęt...

Postprzez FOX » 12 stycznia 2016, 19:44

750kV napisał(a):Bardzo stara przedwojenna, poniemiecka oprawa na trzonek E27. Wykręcona ze stalowego kolanka, do którego prowadziła półcalowa rurka z dwoma jednożyłowymi przewodami w oplocie. Niestety, klosz i talerz montowany na dwuwypuście nie zachowały się.


Jak wyglądał do niej klosz ( podłużny, kulisty) ? Mam identyczną oprawę tylko z metalową rurką i puszką przykręcaną do ściany tylko podobnie jak w tym przypadku brakuje klosza.
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: [750kV] Trochę starszy sprzęt...

Postprzez qba » 12 stycznia 2016, 20:08

FOX napisał(a):
750kV napisał(a):Bardzo stara przedwojenna, poniemiecka oprawa na trzonek E27. Wykręcona ze stalowego kolanka, do którego prowadziła półcalowa rurka z dwoma jednożyłowymi przewodami w oplocie. Niestety, klosz i talerz montowany na dwuwypuście nie zachowały się.


Jak wyglądał do niej klosz ( podłużny, kulisty) ? Mam identyczną oprawę tylko z metalową rurką i puszką przykręcaną do ściany tylko podobnie jak w tym przypadku brakuje klosza.
Ja je widziałem z podłużnym przezroczystym, raz także z mlecznym.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [750kV] Trochę starszy sprzęt...

Postprzez 750kV » 15 stycznia 2016, 11:53

FOX napisał(a):
Jak wyglądał do niej klosz ( podłużny, kulisty) ? Mam identyczną oprawę tylko z metalową rurką......

Nigdy nie widziałem tego klosza. Oprawę zastałem w takim stanie jak na foto. Była zamontowana u mojego kolegi na poddaszu w przedwojennym, poniemieckim domu. Ta rurka w mojej oprawie też jest wykonana z metalu.
,,Czysto logiczne rozumowanie nie da nam żadnej wiedzy o realnym świecie." - A. Einstein.
Avatar użytkownika
750kV
 
Posty: 76
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 24 grudnia 2015, 23:43
Lokalizacja: Wschodnia Polska

Poprzednia strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości