Nowe oprawy świetlówkowe

Dyskusje na temat opraw aktualnie dostępnych na rynku wykorzystywanych w oświetleniu wnętrz

Re: Nowe oprawy świetlówkowe

Postprzez slaweklampy » 11 maja 2013, 07:08

W środku są świetlówki PILA 18W.

Kolejny kretynizm, czyli stosowanie wielu opraw małej mocy. Zamiast czterech opraw dwuświetlówkowych 18W wystarczy jedna oprawa 2x58W.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6049
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Nowe oprawy świetlówkowe

Postprzez Utilizer » 11 maja 2013, 12:33

Jaki kretnizm, przecież po to właśnie jest więcej opraw aby zapewnić lepszą równomierność oświetlenia :roll: :roll:
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6577
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Nowe oprawy świetlówkowe

Postprzez DarekG » 13 maja 2013, 09:17

Nie jest tak źle. Jedna oprawa wymaga przeglądu :)
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Nowe oprawy świetlówkowe

Postprzez robert03 » 18 maja 2013, 12:30

Lampka napisał(a):W ostatniej oprawie pewnie wysiadły oba zapłonniki. Świetlówki najwyraźniej wcześniej migały, ciekawe, że akurat zużyły sie parami w ten sposób.

Ja obstawiam że nie migały i się nie zużyły. Świetlówki najpewniej są sprawne. Za to rozwalone są (kiepskiej jakości) startery które po kilku(nastu) zapłonach się "zwarły". Najpewniej nie nastąpiło to równocześnie.
Wymienic startery i oprawa będzie świecić dalej.
Sam miałem w garażu w nowej oprawie takie 2 startery które uległy zwarciu po 3 miesiącach użytkowania. Może ze 30 razy były odpalane. Najpierw padł jeden a po tygodniu drugi. Standard wykonania i trwałość obydwu zbliżona :-)
robert03
 
Posty: 442
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 22 sierpnia 2010, 12:33
Lokalizacja: Świecie

Re: Nowe oprawy świetlówkowe

Postprzez litak1 » 18 maja 2013, 13:16

robert03 napisał(a):
Lampka napisał(a):W ostatniej oprawie pewnie wysiadły oba zapłonniki. Świetlówki najwyraźniej wcześniej migały, ciekawe, że akurat zużyły sie parami w ten sposób.

Ja obstawiam że nie migały i się nie zużyły. Świetlówki najpewniej są sprawne. Za to rozwalone są (kiepskiej jakości) startery które po kilku(nastu) zapłonach się "zwarły". Najpewniej nie nastąpiło to równocześnie.
Wymienic startery i oprawa będzie świecić dalej.
Sam miałem w garażu w nowej oprawie takie 2 startery które uległy zwarciu po 3 miesiącach użytkowania. Może ze 30 razy były odpalane. Najpierw padł jeden a po tygodniu drugi. Standard wykonania i trwałość obydwu zbliżona :-)

Swietlówki nie będą sprawne z dwóch powodów po pierwsze obie są mocno zakopcone z jednej strony (z drugiej jest widoczny cień osłonki) po drugie sprawne świetlówki przy zwartych starterach oprócz świecenia żarnika, jest widoczna jeszcze poświata wyładowania niskonapięciowego między jedną i drugą stroną żarnika, poświata ta jest efektem dobrej nie zużytej elektrody oraz spadkiem napięcia na żarniku (prąd oprócz przepływu przez żarnik płynie także przez otaczający go gaz.
Odnośnie starterów czasem zaskakujecie mnie trwałością "dwutygodniową" zapłonników nadal nigdy się z czymś takim nie spotkałem :o :o a całe paczuszki się przez moje ręce przewijają :P
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Nowe oprawy świetlówkowe

Postprzez Whites86 » 18 maja 2013, 17:44

litak1 napisał(a): Odnośnie starterów czasem zaskakujecie mnie trwałością "dwutygodniową" zapłonników nadal nigdy się z czymś takim nie spotkałem :o :o a całe paczuszki się przez moje ręce przewijają :P

zaprezentuj co kupujesz :) może naprawdę trafia ci się cos z gornej polki, jeśli chcesz przy najbliższej okazji jeśli znowu trafi mi swie zwarty starter po tygodniu wysle ci go do testow :) (bo ostatnio dość rzadko zajmuje się montażem nowych opraw)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Nowe oprawy świetlówkowe

Postprzez Lampka » 10 lipca 2013, 22:22

Trochę elektroniki z zimnym zapłonem...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz bardziej klasycznie... ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nowe oprawy świetlówkowe

Postprzez famabud » 10 lipca 2013, 22:27

Ta oprawa Elgo do złudzenia przypomina OPK, tylko startery ma inaczej umieszczone :) Te oprawy Philipsa występują również w wersji z ciepłym zapłonem.
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9300
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowe oprawy świetlówkowe

Postprzez Witeku » 24 sierpnia 2013, 20:49

Zachęta
Przepraszam za jakość - zdjęcie z telefonu.

Obrazek
Avatar użytkownika
Witeku
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, 00:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe oprawy świetlówkowe

Postprzez JeD » 24 sierpnia 2013, 20:57

Takim w pokoju bym nie pogardził, Witku cudna fotka. :D tam były kiedyś T12? teraz widać 865 ?
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7291
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowe oprawy oświetleniowe wewnętrzne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości