Oprawa sufitowa halogenowa London 4xG9 40W

Dyskusje na temat opraw aktualnie dostępnych na rynku wykorzystywanych w oświetleniu wnętrz

Oprawa sufitowa halogenowa London 4xG9 40W

Postprzez lampykoszalin » 5 sierpnia 2010, 10:34

Mam pytanie? jak sprawuje się ta oprawa sufitowa na G9 bo mam zamiar kupić taki sam model jednak chciałbym zamiast 40 włożyć 60 ;)

Edit - chodzi o tę oprawę:
Obrazek
Ostatnio edytowano 5 sierpnia 2010, 10:42 przez amisiek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Wydzielenie do nowego wątku, dodanie fotografii ilustrującej omawianą oprawę
Avatar użytkownika
lampykoszalin
 
Posty: 199
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 14 października 2008, 11:35
Lokalizacja: Koszalin (Zachodnio-pomorskie)

Re: Oprawa sufitowa halogenowa London 4xG9 40W

Postprzez amisiek » 5 sierpnia 2010, 10:44

Dobrze świeci, bez zastrzeżeń, nie wiem tylko czy oprawki wytrzymają większą ilość ciepła pochodzącą z mocniejszych halogenów. Jedyna wada tej oprawy to dość kłopotliwa wymiana źródeł, wymagająca posługiwania się specjalnym "kluczem" z drutu, by odkręcić przezroczyste klosze.
Wg mnie jest to ciekawa oprawa, ale wymaga czyszczenia z kurzu, bo każde zabrudzenie na przezroczystym kloszu jest bardzo widoczne.
Polecam zastosowanie takiej oprawy ze ściemniaczem o odpowiedniej mocy.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Oprawa sufitowa halogenowa London 4xG9 40W

Postprzez qba » 11 sierpnia 2010, 16:53

U mojego ojca wisi cos podobnego. Jasno świeci, ale jak dla mnie to daje za ostre i zbyt rozproszone swiatło. Zależy też do jakiego wnętrza, bo nie wszędzie pasuje.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Oprawa sufitowa halogenowa London 4xG9 40W

Postprzez max » 25 października 2010, 14:28

A czy ta oprawa występuje w wersji 2xG9 40W?
max
 

Re: Oprawa sufitowa halogenowa London 4xG9 40W

Postprzez DocBrown » 25 października 2010, 14:37

max napisał(a):A czy ta oprawa występuje w wersji 2xG9 40W?


A co to za problem wziąć gumówkę i skrócić :P

A na poważnie to nie podoba mi się ta oprawa, pozatym halogeny na 220V bardzo szybko się przepalają :twisted:
DocBrown
 

Re: Oprawa sufitowa halogenowa London 4xG9 40W

Postprzez max » 25 października 2010, 14:44

Ja potrzebuję coś estetycznego a nie uchardaną gumówką albo brzeszczotem prowizorkę. To ma iśc do pokoju i wyglądac a ja nie uznaję jakiś opraw z blach od kompa albo nawet fabrycznych belek w pokoju. O co chodzi z tym kluczem do kloszy? U p..... są listwy G9 co mają takie klosze kielichowate w różnych kolorach i tam widac żarówkę i się ją normalnie wyciąga i wkłada. Co ciekawe wszystkie są 40W na oprawkę. A są tam też G9 75W. Tylko trzeba kupowac Osramy a nie jakieś briluxy kanluxy czy inne no name. To poświecą długo.
max
 

Re: Oprawa sufitowa halogenowa London 4xG9 40W

Postprzez DocBrown » 25 października 2010, 14:47

Podziwiam jak można takie ścier** zamontować w pokoju.
A co do przepalania się, to żadnego znaczenia nie ma czy osram, czy philips, czy tani badziew, wszystko pada po max miesiącu :roll:

P.S. Jak ktoś potrafi posługiwać się gumówką to równo przytnie i nie będzie to źle wyglądało :P
DocBrown
 

Re: Oprawa sufitowa halogenowa London 4xG9 40W

Postprzez leon0785 » 25 października 2010, 16:14

DocBrown napisał(a):Podziwiam jak można takie ścier** zamontować w pokoju.
A co do przepalania się, to żadnego znaczenia nie ma czy osram, czy philips, czy tani badziew, wszystko pada po max miesiącu :roll:

P.S. Jak ktoś potrafi posługiwać się gumówką to równo przytnie i nie będzie to źle wyglądało :P

Przeginasz żarówka halogenowa poświeci 1 miesiąc i pada Doc co ty dzisiaj piłeś :mrgreen:
leon0785
 

Re: Oprawa sufitowa halogenowa London 4xG9 40W

Postprzez qba » 25 października 2010, 17:23

Ja miałem w kiblu, to wytrzymywały ok. roku. Mam tez taka lampe stojącą na halogen G9, co jej do czytania używałem, to żarówka wytrzymywała dość długo mimo codziennego użytkowania po kilka godzin. Ona była na 12V, lampę mam od 2005 roku i miałem w niej dotąd dwa halogeny. Ten ostatni jest teraz przełożony gdzie in dziej i nadal działa.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Oprawa sufitowa halogenowa London 4xG9 40W

Postprzez Michal » 25 października 2010, 20:15

leon0785 napisał(a):
DocBrown napisał(a):Podziwiam jak można takie ścier** zamontować w pokoju.
A co do przepalania się, to żadnego znaczenia nie ma czy osram, czy philips, czy tani badziew, wszystko pada po max miesiącu :roll:

P.S. Jak ktoś potrafi posługiwać się gumówką to równo przytnie i nie będzie to źle wyglądało :P

Przeginasz żarówka halogenowa poświeci 1 miesiąc i pada Doc co ty dzisiaj piłeś :mrgreen:

Chyba lufę tego swojego spudguna ustawił w złą stronę...Ja mam w u siebie w domu zamontowanych 20 szt. G9 40 W i od ponad trzech lat wszystkie świecą ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Następna strona

Powrót do Nowe oprawy oświetleniowe wewnętrzne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości