Oprawa OS-PLCRKP-00

Dyskusje na temat opraw aktualnie dostępnych na rynku wykorzystywanych w oświetleniu wnętrz

Re: Oprawa OS-PLCRKP-00

Postprzez michalc13 » 28 sierpnia 2012, 20:53

Inna firma zakłada oprawy, inna maluje ściany. Oprawy wiszą już ze 3 miesiące, nie sądzisz chyba, że przez ten czas obyłbym się bez światła na klatce? ;)
Avatar użytkownika
michalc13
 
Posty: 263
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 29 czerwca 2008, 14:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Oprawa OS-PLCRKP-00

Postprzez CDM » 29 sierpnia 2012, 21:06

wydaje mi się,że należało w takim razie założyć prowizorycznie same oprawki z żarówkami, lub powyciągać je ze starych opraw,zeby nie kupować. Gdyby takie coś, jak na fotce zobaczył prezes spółdzielni, dla której pracuję, to by się zagotował. Jeśli oprawa ma służyć ileś tam lat, to nie może być już na dzień dobry uświniona, nawet, jeśli ta pomalowana część będzie pod kloszem.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Oprawa OS-PLCRKP-00

Postprzez amisiek » 29 sierpnia 2012, 21:20

I po raz kolejny okazuje się, że stary dobry WOS/SOPS przeżyje niejedne takie wynalazki. Wiem WOS jest brzydki i co tam jeszcze, ale tam nie ma się co psuć. A tutaj - owszem.
Już lepiej gdyby tam siedziały żarówki halogenowe.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Oprawa OS-PLCRKP-00

Postprzez mateusz » 29 sierpnia 2012, 22:18

Nie tyle brzydki co po prostu neutralny :) Te nowe oprawy same z siebie też nie powinny się niszczyć pod warunkiem, że nie będą dewastowane albo ktoś nie wkręci do nich żarówek zbyt dużej mocy... Teraz często nie jest wcale w interesie producentów żeby oprawy wytrzymały 30 lat... Jak się zużyją/wyjdą z mody to będzie je trzeba wymienić na nowe i tak interes się kręci...
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Oprawa OS-PLCRKP-00

Postprzez michalc13 » 30 sierpnia 2012, 08:00

CDM napisał(a):wydaje mi się,że należało w takim razie założyć prowizorycznie same oprawki z żarówkami, lub powyciągać je ze starych opraw,zeby nie kupować. Gdyby takie coś, jak na fotce zobaczył prezes spółdzielni, dla której pracuję, to by się zagotował. Jeśli oprawa ma służyć ileś tam lat, to nie może być już na dzień dobry uświniona, nawet, jeśli ta pomalowana część będzie pod kloszem.


Instalacja elektryczna na klatce schodowej była przerabiana, bo jak to w wieżowcu, na parterze był włącznik, który włączał oświetlenie na schodach, a drugi włączał światło na piętrach. Ktoś ze spółdzielni będzie odbierał to malowanie, myślę więc, że fachowcy je wyczyszczą. Ja osobiście wolałbym oprawy ledowe, światła dają wystarczająco, a nie trzeba wymieniać żarówek.
Avatar użytkownika
michalc13
 
Posty: 263
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 29 czerwca 2008, 14:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Oprawa OS-PLCRKP-00

Postprzez trojmiejski » 30 sierpnia 2012, 12:13

Raczej aż tyle kasy do wydania na dobre diody to spółdzielnia nie ma, a jeśliby mieli zamontować tanie to już lepiej jak niech będą te żarówki.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Oprawa OS-PLCRKP-00

Postprzez michalc13 » 30 sierpnia 2012, 18:37

Kasy nie brakuje, bo mamy wysoki fundusz remontowy.
http://gtv.com.pl/index.php?page=shop.p ... 49&lang=pl
Avatar użytkownika
michalc13
 
Posty: 263
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 29 czerwca 2008, 14:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Oprawa OS-PLCRKP-00

Postprzez qba » 30 sierpnia 2012, 22:10

U mnie tego pełno pozakładali. U kumpla w 11 piętrowym bloku są na wszystkich kondygnacjach, także na półpiętrach, gdzie dawniej były Wosy, jeden się tylko uchował koło zejścia do piwnicy. Też nie mam najlepszego zdania o tej oprawie, a te co ja widziałem były do 2x25w. Mimo to widuję w nich mocniejsze żarówki.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8338
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Poprzednia strona

Powrót do Nowe oprawy oświetleniowe wewnętrzne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron