[Polam Farel] oprawa świetlówkowa BN

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych używanych do oświetlenia wnętrz, których produkcji zaprzestano

Re: [Polam Farel] oprawa świetlówkowa BN

Postprzez DocBrown » 8 marca 2008, 19:03

No to chyba u mnie w szkole są te nowsze OKNy, skoro rury z nich wylatują :evil:
DocBrown
 

Re: [Polam Farel] oprawa świetlówkowa BN

Postprzez battery » 8 marca 2008, 19:15

Co do farel BN i wypadaniu lamp to jak się dobrze przysadzi to i z BN wylecą a nawet z tych belek z nakładkami uszczelniającymi na końcach świetlówek.
battery
 

Re: [Polam Farel] oprawa świetlówkowa BN

Postprzez KaszeL » 8 marca 2008, 20:02

Doc, zaczynasz znowu przesadzać. Panuj nad sobą.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8651
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: [Polam Farel] oprawa świetlówkowa BN

Postprzez rtęciówka » 8 marca 2008, 20:28

Nowsze oprawki w OKN-ach są bardzo podobne do tych starszych. Sposobem mocowania świetlówki (włożyć i przekręcić) się nie różnią; istotną różnicą jest natomiast wbudowane gniazdo zapłonnika w jedną z oprawek. Więc skoro tak bardzo wierzysz w niezawodność oprawek w BN-ach, to nie wiem, co chcesz od OKN-ów, bo to "jeden diabeł" ;)
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: [Polam Farel] oprawa świetlówkowa BN

Postprzez CDM » 9 marca 2008, 00:17

mateusz napisał(a):

Były też takie podobne oprawy do BN240 ,z tym ,że miały bardziej wychylone oprawki na świetlówki
Może chodzi Ci o te oprawy :?:
Obrazek Obrazek
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: [Polam Farel] oprawa świetlówkowa BN

Postprzez rtęciówka » 9 marca 2008, 15:34

:arrow: CDM, to jest tylko kawałek oprawy kloszowej. Takie coś jest w niej przykręcone do metalowej podstawki i przykryte kanciastym, prostokątnym kloszem ;) Ktoś musiał wymontować -tak myślę :roll:
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: [Polam Farel] oprawa świetlówkowa BN

Postprzez CDM » 9 marca 2008, 22:59

:arrow: rtęciówka, na bazie tej belki produkowano oprawy zamknięte, mniej więcej tego typu
Obrazek
lub z kraciastym rastrem, takim, jaki był do oprawy BN, ale składajacy się nie z dwóch, ale z czterech elementów. Raster ten był mocowany na plastikowych widełkach, wciśniętych na końce opraw
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: [Polam Farel] oprawa świetlówkowa BN

Postprzez rtęciówka » 10 marca 2008, 13:33

Ale ona sama, oddzielnie też była sprzedawana :shock: Bo wiele takich widziałem, ale do tej pory uważałem, że ktoś wymontował je z takich opraw
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: [Polam Farel] oprawa świetlówkowa BN

Postprzez mateusz » 10 marca 2008, 18:36

CDM napisał(a)::arrow: rtęciówka, na bazie tej belki produkowano oprawy zamknięte, mniej więcej tego typu
Obrazek
lub z kraciastym rastrem, takim, jaki był do oprawy BN, ale składajacy się nie z dwóch, ale z czterech elementów. Raster ten był mocowany na plastikowych widełkach, wciśniętych na końce opraw


No właśnie ,chodziło mi o takie klosze ,tylko ,źe kraciaste i z tworzywa sztucznego.
A co do opraw BN ,to pamiętam kiedyś w szklole ,na lekcji WF , na korytarzu ,podczas gry w uni hokeja ,plastikowa piłka została wybita dość mocno ,przez bramkarza ,poleciała w górę ,a na suficie były oprawy BN240 ,rozległ sie głosny huk i świetlówka lezała w kawałeczkach na ziemi

Teraz ,w budynku szkoły nie ma ani jednej oprawy BN ,są zato OKN i podwieszane oprawy, podobne trochę do BNów ale z takimi osłonkami po bokach
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Polam Farel] oprawa świetlówkowa BN

Postprzez CDM » 10 marca 2008, 22:23

rtęciówka napisał(a):Ale ona sama, oddzielnie też była sprzedawana :shock: Bo wiele takich widziałem, ale do tej pory uważałem, że ktoś wymontował je z takich opraw
Tak, ta belka mogła być mocowana w oprawach zamkniętych, jak na zdjęciu, lub jako osobna belka, miała tylko od góry szynę. Symbol tej belki , to BMSp
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klasyczne oprawy oświetleniowe wewnętrzne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: TheUNITRA727 i 13 gości