Uniwersam w Toruniu

oświetlenie obiektów handlowych jak sklepy, stragany, supermarkety i hipermarkety

Re: Uniwersam w Toruniu

Postprzez CDM » 5 września 2009, 19:20

cieszyn napisał(a):A ja pogratulować CDM-owi chciałem. :mrgreen: Bo tak mi się widzi, że to jego świetlówkowe znalezisko znaczy dla Niego tyle, co dla mnie , . . . . .windka korbowa na żywo zobaczona :?:

:D :D :D

Prawda :!: :!: :!: Jak ja lubię takie obrazki!! Żebym tak mógł wziąć drabinę i rury, chętnie bym tam zrobił porządek Obrazek
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Uniwersam w Toruniu

Postprzez Whites86 » 5 września 2009, 19:25

ja tam troche pamietam ;) ale jeszcze dlugo po PRLu w wiekszosci supermarketow powszechnie mozna bylo spotkac oprawy na T12 byl kiedys w tczewie supermarket Edeka dyscount mieli tam jakies oprawy na 2x65W (wtedy nieznalem mocy ale strasznie dlugie te rury mi sie wydawaly) to byl dopiero super widok :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Uniwersam w Toruniu

Postprzez cieszyn » 5 września 2009, 19:28

CDM napisał(a):
cieszyn napisał(a):A ja pogratulować CDM-owi chciałem. :mrgreen: Bo tak mi się widzi, że to jego świetlówkowe znalezisko znaczy dla Niego tyle, co dla mnie , . . . . .windka korbowa na żywo zobaczona :?:

:D :D :D

Prawda :!: :!: :!: Jak ja lubię takie obrazki!! Żebym tak mógł wziąć drabinę i rury, chętnie bym tam zrobił porządek Obrazek


No to cieszyn mocno cieszy, że CDM-a to znalezisko też tak mocno cieszy :) :D 8-) :P :mrgreen:

PS- może by wierszyk okolicznościowy jakiś CDM spłodził? (mam powtórzyć mój rym, jaki popełniłem, gdy Whites pokazał windki?)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uniwersam w Toruniu

Postprzez Edziu » 5 września 2009, 19:56

przez KaszeL » 5 września 2009, 11:17

Fajny PRL'owski klimat? Nie powiedziałbym, że "wtedy" było fajnie.

Przyznam się że tego okresu osobiście nie przezyłem, pamiętam go z filmów głównie komedii tamtych lat i opowiadań starszych, którzy po tym wszystkim co się skończyło, niekiedy wspominają go z " łezką" i z pół żartem, ale z pewnością był to szary okres, apropos Uniwersamu, na teren byłego parkingu wkroczyły buldożery, więc i niemu długo nie pozostało, a władze zapowiadają że do 2016 trzeba się wyrobić, bo to ważna data dla miasta, Toruń ma być europejską stolicą kultury
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Uniwersam w Toruniu

Postprzez CDM » 5 września 2009, 20:20

Osobiście uwazam,że takie obiekty powinny być wpisane już teraz na listę zabytków, wraz z całym, unikalnym wyposażeniem. Niedługo już może takich nie być...Tam nawet obsługa jest z tamtych czasów, pani na stoisku podczas obsługiwania mnie zajadała sobie bułkę z dużą ilością szynki :)
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Uniwersam w Toruniu

Postprzez cieszyn » 5 września 2009, 20:34

CDM napisał(a):Osobiście uwazam,że takie obiekty powinny być wpisane już teraz na listę zabytków, wraz z całym, unikalnym wyposażeniem. Niedługo już może takich nie być...Tam nawet obsługa jest z tamtych czasów, pani na stoisku podczas obsługiwania mnie zajadała sobie bułkę z dużą ilością szynki :)

... i powinna z nudów obcinać paznokcie oraz ostentacyjnie dać Ci do zrozumienia, że jesteś tu intruzem - to był klimat sklepu w PRL

Co do tych zabytków to wiesz, samo nic się nie zrobi, za zabytki to można by uznać kupę starych opraw, tylko my nic nie lobbujemy, a normalnym ludziom to nigdy nie przyjdzie do głowy, wszystko w naszych rękach, taki TROK np.?

CDM - a co z tym wierszykiem?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uniwersam w Toruniu

Postprzez CDM » 5 września 2009, 20:55

Wierszyk zrobimy :) Tylko jeszcze nie dziś, bo mam trochę pracy.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Uniwersam w Toruniu

Postprzez Edziu » 12 września 2009, 10:41

tak to wyglada obecnie przy uniwersamie, znowu wycofali cięzki sprzęt, teraz widziałem znowu archeologów,

Obrazek
Obrazek
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Uniwersam w Toruniu

Postprzez Whites86 » 12 września 2009, 14:38

ciekawe co tam znaleźli :roll:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Uniwersam w Toruniu

Postprzez Edziu » 12 września 2009, 17:40

Ponoć są tam ruiny dawnego kościola i cmentarza. Archeolodzy również twierdzą że znajdują się tam ślady rzymian sprzed 2tys. lat, do tej pory znaleźli kilka garnków i misek, ale jakieś pozostałości po murach rzeczywiście tam są. Przynajmniej dzięki temu opóźnia sie budowa, :) i mamy przy targowisku przynajmniej dość tani Polo Market :D ,
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Obiekty handlowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości