Hala sportowa OSiR w Olsztynie

oświetlenie hal sportowych i wszelkich innych obiektów sportowych o charakterze zamkniętym

Hala sportowa OSiR w Olsztynie

Postprzez mateusz » 9 października 2019, 18:23

Budynek mieszczący się przy ul. Głowackiego w Olsztynie wybudowano na początku lat 60-tych. W skład kompleksu wchodzi kilka obiektów sportowych, najwyższa część to basen :)

Obrazek

Dzisiaj udało mi się zrobić kilka zdjęć oświetlenia mieszczącej się tam hali sportowej, bo wydaje mi się, że jest dość ciekawe.
Całość oświetlają rzędy potrójnych opraw świetlówkowych bez kloszy... Prawie wszystkie oprawy świecą kompletem świetlówek :o Prawdę mówiąc to nie wiem nawet dokładnie jaki to typ oprawy ale przypomina trochę te przemysłowe z osłonkami na oprawki... Niestety nie zrobiłem dokładniejszych zbliżeń na oprawy...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nad widownią są zabudowane w suficie znane oprawy OKZ, tylko chyba od lat są nieczynne... Prawdę mówiąc to nie wiem w jaki sposób nawet wymieniano w nich świetlówki :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez Farel03 » 9 października 2019, 23:58

Widziałem raz jedną taką potrójną oprawę na olxie. Z tego co pamiętam miała OUSFowe oprawki
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Hala sportowa OSiR w Olsztynie

Postprzez Wojtek26162 » 11 października 2019, 18:06

Te oprawy na trzy rury z tego co widzę to prawdopodobnie Famor OPT-2. Niezły klimat jest na tej sali, wręcz uwielbiam takie widoki zadbanych i czynnych klasyków do świetlówek :) Szkoda tego będzie, jak to zmodernizują.
Lubię klasyczne oprawy do lamp sodowych.
Avatar użytkownika
Wojtek26162
 
Posty: 1272
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 8 listopada 2018, 21:59
Lokalizacja: Powiat Nowosądecki

Re: Hala sportowa OSiR w Olsztynie

Postprzez OUKS340 » 11 października 2019, 21:14

Wojtek26162 napisał(a):Te oprawy na trzy rury z tego co widzę to prawdopodobnie Famor OPT-2. Niezły klimat jest na tej sali, wręcz uwielbiam takie widoki zadbanych i czynnych klasyków do świetlówek :) Szkoda tego będzie, jak to zmodernizują.

To jest FAMOR OPT-2. Mam taką w kolekcji ;)
OUKS340
 
Posty: 1922
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: Hala sportowa OSiR w Olsztynie

Postprzez mateusz » 12 października 2019, 09:09

No proszę, czyli udało się rozpoznań typ oprawy nawet bez zrobienia jej zdjęć ze zbliżeniem. Wyglądają na bardzo stare...Już nie wspomnę o dźwięku stateczników który tam słychać przy włączonej całości tego oświetlenia :D
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn


Powrót do Obiekty sportowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości