Oprawy domowe - konserwacja i wymiana lamp

oświetlenie wnętrz mieszkalnych

Oprawy domowe - konserwacja i wymiana lamp

Postprzez DocBrown » 3 grudnia 2008, 18:23

Witam wszystkich, jako, że święta coraz bliżej postanowiłem dziś wyczyścić oprawy w domu,
przy okazji pomyślałem o forum i strzeliłem trochę zdjęć :)
Zdjęć jest około 90, dlatego umieszczam jako miniaturki, które otworzą sie po kliknięciu w pełnym rozmiarze,
robię tak dlatego, że przy wrzuceniu takiej liczby fot w full wymiarach forum na moim necie ładowałoby się strasznie wolno,
zresztą na pewno nie tylko na moim :mrgreen:

OK, przechodzimy do fotek :)

Najpierw zająłem się czterema kinkietami w korytarzu, w trzech mam świetlówki kompaktowe, w jednym dekoracyjną żarówkę, w kinkietach, w których pracowały
świetlówki można było spotkać różnego rodzaju robactwo, w tym, w którym jest żarówka nie było nic :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jako, że zdjęć jest dużo, to będę wrzucać etapami :mrgreen:
DocBrown
 

Re: Oprawy domowe - konserwacja i wymiana lamp

Postprzez Whites86 » 3 grudnia 2008, 18:30

widze ze wymieniasz żarówki na swietlówki :) jaka barwe dales ? :>
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oprawy domowe - konserwacja i wymiana lamp

Postprzez DocBrown » 3 grudnia 2008, 18:38

:arrow: Whites, niestety nic nie wymieniałem, jedyne co zrobiłem, to wyczyściłem klosze i lampy z kurzu, bo od kiedy tu mieszkam, tzn od 3 lat nie było to ani razu czyszczone, tak więc czas najwyższy na to nadszedł :twisted:
Gdybym mógł, to bym wymienił wszystkie świetlówki na 6000K, no ale niestety nie mam takich, dlatego zostało, to co widać na fotkach, lepsze to zawsze od żarówek :mrgreen:

OK kontynuuje wrzucanie fotek, następnie zabrałem się za oprawy w sypialni, tutaj są dwa kinkiety wyprodukowane przez firmę Jupiter i żyrandol tej samej firmy, wszystko przeznaczone na żarówki o mocy 60W MAX, choć w żyrandolu są mleczne 75tki philipsa i nic złego się nie dzieje :mrgreen:
W kinkietach są dość ciekawie wyglądające żarówki, są to żarówki firmy Osram, mają moc 60W i odbłyśnik, zresztą widać je na fotkach:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
DocBrown
 

Re: Oprawy domowe - konserwacja i wymiana lamp

Postprzez Whites86 » 3 grudnia 2008, 18:50

DocBrown napisał(a): wszystko przeznaczone na żarówki o mocy 60W MAX, choć w żyrandolu są mleczne 75tki philipsa i nic złego się nie dzieje :mrgreen:


nawet jak bys wstawil tam 100W tez nic sie niestanie
u mnie na korytarzach byly oprawy WOS lub SOPS niepamientam one byly przeznaczone max na zarówke 60W a ja wkręcalem 150 W :twisted: i tez nic zlego sie niestalo ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oprawy domowe - konserwacja i wymiana lamp

Postprzez DocBrown » 3 grudnia 2008, 18:57

Kolejnym etapem prac było wyczyszczenie opraw w kuchni, jest tam jedna oprawa wisząca i kinkiet, obie z tej samej serii i niestety obie raczej marnej jakości, przy demontażu klosza w wiszącej odczepiła się osłona kostki, a w kinkiecie klosz jest zamocowany tak, że trudno go zdjąć, a jeszcze trudniej założyć :evil:
Zarówno w wiszącej jak i w kinkiecie wkręcone są świetlówki kompaktowe.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

P.S. Whites, oprawy WOS i SOPS są porcelitowe, tak więc 50W więcej im nie zaszkodzi, a w tych oprawki są z plastiku :?
DocBrown
 

Re: Oprawy domowe - konserwacja i wymiana lamp

Postprzez Whites86 » 3 grudnia 2008, 19:08

widze ze masz swietlówki polux :mrgreen: szkoda tylko ze to niesa te 6400K :cry:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oprawy domowe - konserwacja i wymiana lamp

Postprzez Luk » 3 grudnia 2008, 19:12

Doc, super zdjęcia, widze, że prawie nie masz żarówek w domu

PS.

DocBrown napisał(a):wszystko przeznaczone na żarówki o mocy 60W MAX, choć w żyrandolu są mleczne 75tki philipsa i nic złego się nie dzieje


A jak jest z kompaktami? Czy można wkręcic kompakt 15W do oprawy przeznaczonej do maksymalnie 60 watowej żarówki? Bo 15W kompakta to odpowiednik około 65W żarówki
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Oprawy domowe - konserwacja i wymiana lamp

Postprzez DocBrown » 3 grudnia 2008, 19:15

No niestety są to max 2700K :(
Oprócz poluxów mam też philipsy i osramy, nie mam badziewnych świetlówek typu Kanlux, Brilux, czy też Apollo.
W salonie są 4 kinkiety na żarówki z gwintem E14 i żyrandol z tej samej serii, w kinkietach są świetlówki, zaś w żyrandolu żarówki Philips Softone 60W.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
DocBrown
 

Re: Oprawy domowe - konserwacja i wymiana lamp

Postprzez DocBrown » 3 grudnia 2008, 19:21

Luk napisał(a):Doc, super zdjęcia, widze, że prawie nie masz żarówek w domu

PS.

DocBrown napisał(a):wszystko przeznaczone na żarówki o mocy 60W MAX, choć w żyrandolu są mleczne 75tki philipsa i nic złego się nie dzieje


A jak jest z kompaktami? Czy można wkręcic kompakt 15W do oprawy przeznaczonej do maksymalnie 60 watowej żarówki? Bo 15W kompakta to odpowiednik około 65W żarówki


Luk, można wpakować kompakta o mocy 60W albo i więcej, bo przecież tu chodzi o moc pobieraną, a nie o to jakim odpowiednikiem jest świetlówka montowana zamiast żarówki, 60W, to 60W, tak więc można zapodawać żarówkę, kompakta i gdyby były takie to nawet MIX 60W i byłoby dobrze :mrgreen:
DocBrown
 

Re: Oprawy domowe - konserwacja i wymiana lamp

Postprzez DocBrown » 3 grudnia 2008, 19:23

Przyszedł czas na plafonierę 2x60W w drugim korytarzu, już na pierwszym foto widać, że w kloszu były robale, po jego zdjęciu okazało się, że brakuje jednej żarówki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
DocBrown
 

Następna strona

Powrót do Mieszkania i domy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości