Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

oświetlenie wnętrz mieszkalnych

Re: Wasze pokoje.

Postprzez mateusz » 3 października 2009, 19:53

Whites - świetna sprawa z tymi świetlówkami liniowymi w belkach :D Mi osobiście marzy się w kuchni ,nad samym stołem taka podwieszana PRLowska oprawa :
viewtopic.php?f=44&t=1118&start=10
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5012
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wasze pokoje.

Postprzez mateusz » 3 października 2009, 20:04

3330 Aktualnie mam takie coś. Chętnie przeszedł bym na świetlówki - np. BN240 ale to chyba niezdrowe jest tak na codzień i reszta domowników by się nie zgodziła...
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5012
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wasze pokoje.

Postprzez DocBrown » 3 października 2009, 23:49

Gadanie, że to nie zdrowe to czysta głupota.
Oświetlam sie świetlówkami 6500K 40W od paru lat i nic mi nie jest i nic nie będzie, właśnie od żarówek i halogenów często bolała mnie głowa, od kiedy używam świetlówek problem znikł.
Gdyby one miały szkodzić to nie stosowano by ich w szkołach.
DocBrown
 

Re: Wasze pokoje.

Postprzez Utilizer » 4 października 2009, 11:43

ja też nie mam nic do świetlówek ale zgadzam się z LUMILUXDELUXE, że 965 nie pasuje do mieszkania, no chyba że do kuchni.
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Wasze pokoje.

Postprzez KaszeL » 4 października 2009, 13:16

DocBrown napisał(a):Gadanie, że to nie zdrowe to czysta głupota.


Efekt stroboskopowy wywoływany przez świetlówki ma zły wpływ na człowieka. To jest naukowo stwierdzony fakt. To zjawisko wywołuje bóle głowy, nudności, obniżenie samopoczucia, wpływa negatywnie na zdolności psychofizyczne i umysłowe. Krótko mówiąc, ludzie się źle w takim świetle czują. Głupotą jest wypisywanie takich bzdur jakie ty tutaj uskuteczniasz. Skoro Tobie to światło odpowiada, to w porządku. Ale przestań się wreszcie wypowiadać arbitralnie w tej sprawie.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Wasze pokoje.

Postprzez andrzejlisek » 4 października 2009, 13:37

DocBrown napisał(a):Gdyby one miały szkodzić to nie stosowano by ich w szkołach.

Moim zdaniem, w szkołach państwowych olewają wszystko i kupują to, co jest najtańsze, wiec nic dziwnego, że tam króluje 765 ze zwykłymi dławikami.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Wasze pokoje.

Postprzez Whites86 » 4 października 2009, 14:19

andrzejlisek napisał(a):
DocBrown napisał(a):Gdyby one miały szkodzić to nie stosowano by ich w szkołach.

Moim zdaniem, w szkołach państwowych olewają wszystko i kupują to, co jest najtańsze, wiec nic dziwnego, że tam króluje 765 ze zwykłymi dławikami.

kiedys wiekszosc szkół byla tak oswietlona i jesli te rury w większosci dzialaly to nikt nienazekał, przynajmiej nieznam takiej osoby ktora w tamtych czasdach nazekala ze swiatlo jest kiepskiej jakosci ze oddawanie barw do dupy ze jest efekt stroboskopowy itp itd tego sie niezauważało
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Wasze pokoje.

Postprzez andrzejlisek » 4 października 2009, 15:17

Właściwie, to jeżeli światłu rur towarzyszy światło z okna, to efekt stroboskopowy jest częściowo zmniejszony.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Wasze pokoje.

Postprzez DocBrown » 4 października 2009, 22:07

Jak komuś ten efekt przeszkadza to można zamontować kondensator antystroboskopowy, który zmniejsza ten efekt tak, że jest w ogóle nie odczuwalny, choć prawdę mówiąc ja tego nie odczuwam nawet przy jednej świetlówce.
Trzeba być bardzo przewrażliwionym żeby mieć bóle głowy i zły humor od oświetlania sie świetlówkami :lol:
DocBrown
 

Re: Wasze pokoje.

Postprzez LUMILUXDELUXE » 5 października 2009, 17:52

Whites86 napisał(a):
andrzejlisek napisał(a):
DocBrown napisał(a):Gdyby one miały szkodzić to nie stosowano by ich w szkołach.

Moim zdaniem, w szkołach państwowych olewają wszystko i kupują to, co jest najtańsze, wiec nic dziwnego, że tam króluje 765 ze zwykłymi dławikami.

kiedys wiekszosc szkół byla tak oswietlona i jesli te rury w większosci dzialaly to nikt nienazekał, przynajmiej nieznam takiej osoby ktora w tamtych czasdach nazekala ze swiatlo jest kiepskiej jakosci ze oddawanie barw do dupy ze jest efekt stroboskopowy itp itd tego sie niezauważało


Popełniasz błąd w rozumowaniu. W tamtych czasach nikt też nie narzekał że jeździ Polonezem bo lepszych aut dla ludzi przeciętnie zarabiających nie było. A dziś nikt do Poloneza nie wsiądzie :) Natomiast zgadzam się z tobą, że NIEZDROWOŚĆ konwencjonalnych świetlówek jest trochę demonizowana. Dla mnie cała sprawa ma wymiar raczej estetyczny niż zdrowotny. Tym bardziej że świetlówki pięciopasmowe redukują efekt stroboskopowy w dużym stopniu
LUMILUXDELUXE
 
Posty: 468
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 1 stycznia 2009, 13:06

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mieszkania i domy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości