Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

oświetlenie wnętrz mieszkalnych

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez Whites86 » 11 października 2016, 19:28

dla mnie tak samo jak rura zaczyna migać i się przepalać to czasem pozwole jej dokończyć żywota az padnie sama no chyba ze trwa to naprawdę długo to wtedy idzie do śmieci i nie czekam az padnie, nie ważne ze 2 elektroda jest jeszcze sprawna i na jakims głupim mostku by poswiecila nadal, dla mnie to śmiec którego po prostu wyrzucam, ja akceptuje tylko sprawne rury w oświetleniu domowym
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez Elektroservice » 11 października 2016, 19:37

Ja uważam, że takie zdechlaki można dobić np instalując w kiblu lub na korytarzu :twisted:
W pokoju tylko 100% sprawna rura :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez Lampka » 11 października 2016, 20:18

Fakt, u mnie w kiblu też działa jeden "zdechlak" na mostku :) I mimo, że światło tam jest włączane sporo razy na dzień, Pila 20W wytrzymała tam półtora roku, inna Pila (też 20stka, ale starsza), która była tam wcześniej, też z rok działała. Jakby to był powielacz na zimnym starcie, to pewnie padłyby po miesiącu :P
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez Whites86 » 22 stycznia 2017, 19:23

info z ostatniej chwili, właśnie zaczęła przepalać się rura którą używam nie co ponad tydzień niestety jest to rura z którą wiązałem większe nadzieje :roll:
Razno LDC 40W zaczęła się dość dziwnie zachowywać, słyszałem jak dławik zaczał głośniej buczeć, przez klosz zauwazylem ze jeden z koncow zaczał swiecić dużo jaśniej zanim zdążyłem go zdjać rura zaczęła już migać :evil: tak szybko nie padła mi jeszcze ani jedna rura.... ja to jednak mam pecha na te deluxy :evil:
i spowrotem musze wrócic do tradycyjnej razno 765 :roll:

I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Postprzez Farel03 » 22 stycznia 2017, 19:41

Niektóre Razno miały bardzo skąpo naniesiony emiter. Sam mam taką , przy której na dzień dobry świeci się ⅓ elektrody , a jest nowa.
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez toomm40 » 22 stycznia 2017, 21:07

Whites86 napisał(a):info z ostatniej chwili, właśnie zaczęła przepalać się rura którą używam nie co ponad tydzień niestety jest to rura z którą wiązałem większe nadzieje :roll:


no to musiała być już mocno używana , przecież nie zdarza się że świetlówka przepali sie po tygodniu, może co najwyżej zróżowieć ,ale nigdy się nie zużyje elektroda po tygodniu. ja mam w robocie jedna LDC i świeci już 3 rok i ma dopiero w połowie zużyte elektrody .

Farel03 napisał(a):Niektóre Razno miały bardzo skąpo naniesiony emiter. Sam mam taką , przy której na dzień dobry świeci się ⅓ elektrody , a jest nowa.


no właśnie Razno raczej miały sporo pasty emisyjnej ,ale bywało że pierwszy odcinek elektrody przy bolcu wsporczym był dość długi i niepokryty emiterem - i on rzeczywiście od nowości świecił mocno , to typowe w świetlówkach Razno
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez Lampka » 23 stycznia 2017, 01:20

W innych rurach także bywało podobnie - proste końce żarnika nie posiadały emitera i świeciły na pomarańczowo od razu. Ciekawostkę mogą stanowić jedynie rury, w których na skrętce fabrycznie brak emitera - takie przypadki równiez się zdarzały.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez galad » 5 lutego 2017, 16:26

Niestety dziś zakończyła służbę u mnie w domu taka oto lampa, klosz stłukł się na dobre i nie dało się go już pokleić. Lampa produkcji SP inwalidów z Sosnowca, wiek nieznany, podobno bardzo stara. :cry:
Obrazek
Na szybko zastąpiło ją plastikowe badziewie o w miarę klasycznym wyglądzie, ale że ostatnia sztuka w sklepie to jeszcze w niezbyt ciekawym kolorze.
Obrazek :lol:
Jeśli miałby ktoś klosz który podszedłby do tej starej oprawy proszę o info.
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez Whites86 » 5 lutego 2017, 17:08

sory no ale nie mogę tego skomentować inaczej jak badziew wymieniony na jeszcze większe dziadostwo :) żeby to nie było różowe to jeszcze by uszło
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Postprzez Farel03 » 5 lutego 2017, 17:21

Ja bym tu OPSa wstawił :)
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mieszkania i domy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości