Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

oświetlenie wnętrz mieszkalnych

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez galad » 15 października 2022, 16:55

Wkręcił bym tam 100W żarówkę, ale klosz maksymalnie jest przeznaczony do żarówek o mocy 60W, choć sama oprawa uciągnie 150W źródło światła, tylko musiałbym mieć większy klosz. Obecnie siedzi tam filament 1055lm i jest znośnie, ale korci mnie aby obsadzić tam filamenta o co najmniej 1340lm.
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez Kuba123 » 15 października 2022, 17:50

Ładna ta kula, jednak sam zwieszak przydałoby się nieco odświeżyć
Avatar użytkownika
Kuba123
 
Posty: 658
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 8 czerwca 2021, 22:03

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez galad » 15 października 2022, 18:37

Oprawa dostała u mnie drugie życie, bo pewnie skończła by rozbita przez wandali, lub poprzez zawalenie się/wyburzenie obiektu. Dlatego zostawiam jak jest, aby było widać piętno jakie odcisnął czas na tej oprawie. Ponoć ostatni raz świeciła w 2004 roku, co jest wysoce prawdopodobne bo żarówka w niej obsadzona to była Piła 60W z 2001 roku.
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez Beton » 17 października 2022, 22:28

Proponuję: https://allegro.pl/oferta/philips-led-m ... ZjVhOTc%3D

Miałbyś przynajmniej i dobre Ra, i wystarczającą ilość światła, warto się szarpnąć ;) U mnie robi robotę.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez galad » 7 listopada 2022, 18:51

Kupiłem w Auchan za ok 14zł. W kuli świeci jasno i dla mnie ilość światła jest wystarczająca. Sama lampa Led bez klosza kuli świeci już naprawdę jasno. Strobo brak oddawanie barw ok, choć mam wrażenie że kolor żółty trochę się wybija ponad resztę, ale może to tylko złudzenie? Za taką cenę polecam.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez Kolekcjoner93 » 25 grudnia 2022, 00:21

Mnie czasami kusi by zrobić własny żyrandol na świetlówki nie zintegrowane G24q-2 18W i obsadzić tam świetlówki i przetwornice na 12V, była by możliwość pracy z akumulatora w razie braku zasilania. Z sieci pracowały by przez zasilacz i przetwornicę.
Kolekcjoner źródeł światła i sprzętu do ich uruchamiania.
Avatar użytkownika
Kolekcjoner93
 
Posty: 335
Zdjęcia: 156
Dołączył(a): 25 czerwca 2011, 17:42

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez Elektroservice » 25 grudnia 2022, 20:49

Jak masz częste zaniki zasilania to jest to dobry pomysł :) Chociaż w obecnych czasach nie wiem, czy nie będzie łatwiej zrobić oświetlenie awaryjne na LEDach. Sam nad tym się zastanawiam u siebie w domu ale zaniki zasilania są na szczęście rzadko dlatego póki co nie zrealizowałem tego pomysłu.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez Kolekcjoner93 » 26 grudnia 2022, 03:15

Czasami się zdarzy brak prądu, lecz w obecnych czasach trzeba być gotowym na wszystko. :) A świetlówki wybrałem dlatego że ja wolę bardziej retro-klimaty, a i projekt przetwornicy dopieściłem trochę. :)
Także tranzystor kluczujący się nie grzeje, ciepły start plus zapewniony przepływ identycznego prądu w obu kierunkach poprzez dołożenie szeregowo do świetlówki kondensatora (trzeba było bo jest to przetwornica typu flyback).
Flyback dlatego że mam trafa z uszkodzonych zasilaczy i prosi się o ich wykorzystanie.
Kolekcjoner źródeł światła i sprzętu do ich uruchamiania.
Avatar użytkownika
Kolekcjoner93
 
Posty: 335
Zdjęcia: 156
Dołączył(a): 25 czerwca 2011, 17:42

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez MRP200 » 4 lutego 2023, 22:58

W moim pokoju właśnie zrobiłem skok technologiczny oświetlenia
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oprawy dostałem w rozliczeniu od znajomego, który prowadzi firmę elektroinstalacyjną. Oprawy nowe, zapakowane w oryginalne kartony.
Zmiana oczywiście na plus. Jest jaśniej, a przede wszystkim oprawy mają szerszy rozsył światła. Przy rastrówkach na ścianach wyraźnie było widać granicę odcięcia.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez latarnik » 5 lutego 2023, 14:35

4000K to raczej oświetlenie do pracy - jakość światła pewnie również lepsza niż świetlówek...

Jestem fanem świetlówek, jakiś czas miałem w pokoju świetkówki 4000K, ale pomieszczenia w których mieszkam od jakiegoś czasu oświetlam LEDami 3000K Ra>90, to zdecydowanie przyjemniejsze... :lol:
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Poprzednia strona

Powrót do Mieszkania i domy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości