Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

oświetlenie wnętrz mieszkalnych

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez Lampka » 18 kwietnia 2017, 11:46

To już od samych ledów zależy - niektore wcale lepiej nie wyglądają :P
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez Whites86 » 18 kwietnia 2017, 18:58

Whites86 napisał(a):info z ostatniej chwili właśnie zaczęła się przepalać rura razno de luxe 20W w oprawie 4x20W jaką mam w pokoju, dodam że ta rura przezyła wszystkie dotychczasowe jakie jej towarzyszyły Razno standard daylight, Telam, i lismę niedługo wstawie jakieś fotki

oto są i fotki, rury która jako jedyna najdłużej przetrwała w tej oprawie, wszystkie które jej toważyszą są wkręcone dużo później bo ich poprzedniczki zdążyły paść wcześniej
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez toomm40 » 18 kwietnia 2017, 19:27

piękny widok :) w ogóle ta oprawa 4x20w dobrze się prezentuje
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez Alex » 22 kwietnia 2017, 08:28

Whites86 napisał(a):Obrazek

Starter Mazda S1 made by Polam? Can you please upload a photo?

Regards
Nie mogę mówić po polsku, więc użyć überstzungs programu dlatego może być tak, że mi się nie uda w moich sum mnie. Proszę zrozumieć
Avatar użytkownika
Alex
 
Posty: 108
Dołączył(a): 20 sierpnia 2016, 08:19
Lokalizacja: Kunheim France

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez Utilizer » 5 czerwca 2017, 20:40

Hejka, tak wygląda finalne oświetlenie pokoju, bo kupiłem w końcu oprawę na sufit :mrgreen:
Oprawa to LUXOLAR 707/3, polski producent, oprawki produkcji włoskiej jakość godna polecenia moim zdaniem :D W oprawie siedzą LEDowe globy lexmana, 2 sztuki 15W 1521lm o barwie 830 i jedna sztuka 18W 1521lm o barwie 840 (starszej generacji stąd większa moc).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie widać tego na zdjęciu ale dwa ciepłe globy różnią się między sobą nieznacznie barwą...

Obrazek

Jako oświetlenie pośrednie na szafie mój przerobiony OPS z rurami Deluxe 930,940,950,965 którego dokładniej pokazywałem już tutaj :arrow: viewtopic.php?f=49&t=1949&start=1210#p243214
Najczęściej używam jednej albo dwóch rurek, światła nie jest dużo ale tak miało być

Obrazek

Pod biurkiem - ZAOS BM-1 na dwie świetlówki miniaturowe T5 8W. W oprawie siedzą rurki Narva 840 i Osram Deluxe 954 :) Niestety światło nie jest idealne klosz troszkę psuje barwę zafarbia na zielonkawo. Oprawa w pełnym oryginalne osprzętu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pod oknem oprawa stojąca z IKEI, kupiona około 2007 roku nadal wygląda oki, w oprawie siedzi LED Piła 6W 470lm 827 E27 :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na stoliku nocnym oprawa z IKEI, nazwy nie pamiętam, ale mała dygresja co do bajek tu forsowanych o tym jakie to współczesne oprawy są złe - kosztowała
bardzo niewiele jakieś 20-30zł a jest wykonana si, klosz z grubego szkła, oprawa produkcji węgierskiej. W oprawie siedzi LED Ledare 6W 400lm 927, świeczka na E14. Ale tej oprawy używam rzadko, częściej tej stojącej :P

Obrazek

Oświetlenie szafy, kiedyś planowałem normalne ledy zasilane sieciowo, ale ostatecznie poszedłem na łatwiznę i dałem oprawkę na baterię :) prosto z Biedy, z czujnikiem ruchu. Świeci cieniutko ale wystarczająco żeby widzieć co się wyciąga z szafy :)

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez Lampka » 5 czerwca 2017, 23:59

Sporo zeszli z tą mocą - 18, a 15W to już jest różnica. Może ta starsza ma inną nieco barwę... Trwałość tych lexmanów bywa różna, nieraz mam okazje widzieć je w stanie agonalnym. Niemniej stylistycznie prezentują się dobrze, przypominają mi z wyglądu japońskie magnetyki Tungsram Globolux, produkowane przez Toshibę w latach 80tych ;)

Miło widzieć takiego klasycznego Zaosa w akcji ;) Niedawno identycznego spotkałem nad wejściem do jednego z domków jednorodzinnych z lat 70-tych, ale przerobionego na żarówki, które trochę nadtopiły klosz. Widocznie za czasów kryzysu próżno było szukać wymiennych rurek 8W, kiedy oryginalne się przepaliły.

Takie bateryjne ledy kiedyś używaliśmy w domu pod szafką, ale nie sprawdziły się - baterie szybko padały i po pewnym czasie klej zaczął puszczać. Chociaż w szafie światło też używa się raczej rzadko, to powinien więcej wytrzymać.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez qba » 6 czerwca 2017, 05:25

Ta potrójna listwa z oprawkami całkiem niezła jak na współczesną oprawe, mogłaby równie dobrze powstać w latach 70.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez Whites86 » 6 czerwca 2017, 18:47

no to tera coś ode mnie
duży pokój główne oświetlenie deluxy w różnych barwach wT12 40W ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

kuchnia oczywiście radno daylight deluxe
Obrazek
kącik z lampami oświetlam tym

Obrazek
siedzi w niej jedna taka rurka thorn też deluxe
Obrazek

sracz
Obrazek
Obrazek

i przedpokój tutaj bez niespodzianki zwykła chłodna Razno
Obrazek
Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez toomm40 » 6 czerwca 2017, 21:08

moim skromnym zdaniem trochę szkoda rur do kibla, bo tam się często zapala i gasi, więc skracasz ich żywotność, zwłaszcza tych de luxów ;)
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez JeD » 6 czerwca 2017, 23:58

Tomm poratował de luxe'ami? :mrgreen: Widzę, że jesteś wierny swej idei że żadnych T8 do końca :)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mieszkania i domy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości