Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

oświetlenie wnętrz mieszkalnych

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez Elektroservice » 7 lipca 2018, 15:21

Moim skromnym zdaniem 8xx to najlepsza opcja jak już się chce kije pakować bo jest najkorzystniejszy stosunek ceny do jakości i ilości światła. 9xx są droższe sporo i dają mniej światła :twisted:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez KaszeL » 7 lipca 2018, 15:44

Ale i tak więcej, niż to halofosforanowe gówno :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez Gismot » 7 lipca 2018, 16:15

Whites86 napisał(a):Juz tak nie dramatyzujcie z tym 7xx pol wieku ludzie siedzieli przy takim oświetleniu i jakos nikt nie narzekal.

tylko kiedyś ludzie nie mieli zbyt dużego wyboru... świecili tym co było dostępne,


Jaki TYP ma nabity FAMOR na tabliczce znamionowej?
Avatar użytkownika
Gismot
 
Posty: 876
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 maja 2014, 20:10
Lokalizacja: Głogów\Zielona Góra

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez Alexander » 7 lipca 2018, 16:51

Gismot napisał(a):[...]
Jaki TYP ma nabity FAMOR na tabliczce znamionowej?

Nie pamiętam, musiałbym go zdjąć z sufitu ;) pewności nie mam, ale chyba 4023 ...
Konto użytkownika zablokowane przez administrację.
Avatar użytkownika
Alexander
 
Posty: 741
Dołączył(a): 2 stycznia 2018, 13:16
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez slaweklampy » 7 lipca 2018, 17:12

Moim zdaniem tanie diody LED mają lepszą jakość światła niż dziadowskie świetlówki T12.

P. S. Mam w niezbyt dużym pokoju LED lampę o mocy 3W z marketu i nie narzekam mimo efektu stroboskopowego, poprzednio była świetlówka Osram Dulux 17W.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez JeD » 7 lipca 2018, 17:20

slaweklampy napisał(a):Moim zdaniem tanie diody LED mają lepszą jakość światła niż dziadowskie świetlówki T12.

P. S. Mam w niezbyt dużym pokoju LED lampę o mocy 3W z marketu i nie narzekam mimo efektu stroboskopowego, poprzednio była świetlówka Osram Dulux 17W.


Jeszcze może zmniejsz ten rozmiar tekstu, bo jeszcze ktoś zauważy xD ;) Nie ma narzekania, ale też pewnie żadnego światła.
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez Luk » 7 lipca 2018, 19:38

Whites86 napisał(a):Juz tak nie dramatyzujcie z tym 7xx pol wieku ludzie siedzieli przy takim oświetleniu i jakos nikt nie narzekal.


A w średniowieczu ludzie siedzieli przy świeczkach które dają może ze 100 lm przy barwie 1800K. Ciekawe czy wtedy narzekali na oświetlenie :)

slaweklampy napisał(a):Moim zdaniem tanie diody LED mają lepszą jakość światła niż dziadowskie świetlówki T12.

P. S. Mam w niezbyt dużym pokoju LED lampę o mocy 3W z marketu i nie narzekam mimo efektu stroboskopowego, poprzednio była świetlówka Osram Dulux 17W.


No kurde, ja miałbym bardzo ciemno przy JEDNEJ diodzie 3W i to jeszcze z dodatkiem stroboskopu. Obecnie mam w niezbyt dużym pokoju cztery lampki LED o mocy 7W (czyli ponad 800 lm każda) i jest naprawdę wystarczająco jasno
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez Lampka » 7 lipca 2018, 23:03

slaweklampy napisał(a):Moim zdaniem tanie diody LED mają lepszą jakość światła niż dziadowskie świetlówki T12.

P. S. Mam w niezbyt dużym pokoju LED lampę o mocy 3W z marketu i nie narzekam mimo efektu stroboskopowego, poprzednio była świetlówka Osram Dulux 17W.


To raczej krok wstecz - nie dość że ciemniej to jeszcze stropboskop (który w LEDach bez żadnej filtracji jest silniejszy niż w świetlówkach - luminofor jednak zawsze daje pewną poświatę przy przejściu przez 0). Taki Osram 17W świeci mniej więcej porównywalnie z żarówką 75W, natomiast LED 3W daje mniej światła niż 40stka.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez MRP200 » 8 lipca 2018, 01:15

Za to oświetlenie biurka w robocie to Ja mam niezły hardcor, który zresztą sam wykonałem. Ledopak 20 W na wysokości 2 m. Czasami mam wrażenie, że na płaszczyźnie roboczej, że tak to nazwę, jest aż za jasno.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez KaszeL » 8 lipca 2018, 11:40

Ja miałem kiedyś nad stołem roboczym 2x Philips CDM-R 70W /942 - też mi się wydawało, że jest za jasno. Tam pewnie było ponad 6000 lx jak nic.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mieszkania i domy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości