Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

oświetlenie wnętrz mieszkalnych

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez amisiek » 17 października 2018, 19:42

hqibt to bardzo dobra lampa jest, lepiej świeci niż LRJD. Ja bym "jednostkę" obsadził w oprawie z jakimś kloszem, by w oczy nie gryzło ;) wsadziłem toto do oprawy zrobionej z keksówki, świeciło na sufit. Fajnie było jasno w kuchni.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez Marcin » 17 października 2018, 19:51

amisiek napisał(a):hqibt to bardzo dobra lampa jest, lepiej świeci niż LRJD. Ja bym "jednostkę" obsadził w oprawie z jakimś kloszem, by w oczy nie gryzło ;) wsadziłem toto do oprawy zrobionej z keksówki, świeciło na sufit. Fajnie było jasno w kuchni.

Ciekawy pomysł, mógł bym tak postawić mój Test Bench na kredens, jednak niestety są one zbyt wysoko i lampa się nie zmieści :x
wiki.lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 742
Dołączył(a): 24 września 2018, 21:44
Lokalizacja: Głogów

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez amisiek » 17 października 2018, 21:10

Można np tak
Obrazek

do mniejszej mocy można tak
Obrazek
powyższe świeciło u mnie rok, potem zastąpiłem oprawą Lival (też MH, dwie sztuki 150 i 250W)

Teraz już świecą diody, strumień jest porównywalny, jakość światła porównywalna lub lepsza. Ma być jasno i jest.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez Lampka » 21 października 2018, 00:41

Też myslałem by zrobić jakaś samoróbkę z keksówki - już nawet jakiś czas temu kupiłem odpowiednią formę :mrgreen: (zarówno kańciastą, jak i tą półkolistą)
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez Wojtek26162 » 11 sierpnia 2019, 21:59

Oświetlenie mojego pokoju, na początek oprawa Lena Solaris PLX 4x18W, wisi na suficie i kilka tygodni temu zastąpiła rupieciasty żyrandol na siedem żarówek E14 :twisted: W oprawie mam obsadzone dwie piły 865, jedną Piłę 850 i jednego Osrama 954, mleczny klosz niestety tłumi trochę światła, jednak i tak jest wystarczająco jasno :) Oprawa posiada statecznik elektroniczny z ciepłym zapłonem.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz oświetlenie boczne, dwie sztuki OSOm220 :)
Oto pierwsza z nich. Obsadzona kijami Kanlux 865 + Osram 865
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i druga OSOm, w tej są świetlówki Piła T8 18W 865 + Lisma T12 20W daylight (ta obrzydliwie szpetna kolorowa tapeta w tle wkrótce przejdzie do historii :twisted: )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oprócz OSOm jest jeszcze oprawa na trzy halogeny GU10 z ledami 6500K, jednak zastanawiam się czy jej nie zmodernizować:

Obrazek

Obrazek

Na regale jest oprawa Zaos KM 2x13 z świetlówkami Osram 765 + Sylvania 640, jej głównie używam gdy potrzeba nastrojowego oświetlenia :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz pomieszczenie gdzie trzymam część kolekcji i akwarium, tutaj jest duet nowej belki BN220N z 2003r z kijami Piła 865 + Philips 865 oraz jakiś zwis z ikei z lampką diodową Osram 14,5W 6500K, ten zwis wkrótce wyleci na rzecz BN240N :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Drobny kącik (niewielki bo zaledwie 4 na 2 metry) oświetla OSOm220 z rurami T12 Piła 765 + Polamp 765, rok temu ta OSOm zastąpiła tandetną lenopodobną plastikową plafonierę na żarówkę ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedno z pomieszczeń gospodarczych oświetla Raster 4x18W ze statecznikiem elektronicznym z ciepłym zapłonem z trzema kijami Piła 865 i jednym Radium 865:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i na koniec kotłownia, tutaj hermetyk Kanlux z ledowymi kijami o barwie 6500K, wisi tu już trzy lata:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście jak wiadomo to nie są wszystkie pomieszczenia w moim domu, jednak reszta pomieszczeń (oprócz dwóch) jest oświetlona współczesnymi żyrandolami, zwisami i kinkietami na żarówki lub halogeny więc nic ciekawego ;)
Lubię klasyczne oprawy do lamp sodowych.
Avatar użytkownika
Wojtek26162
 
Posty: 1272
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 8 listopada 2018, 21:59
Lokalizacja: Powiat Nowosądecki

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez Lampka » 13 sierpnia 2019, 01:52

Fajnie, widzę że masz gdzie świecić i pomieszczeń do wyboru :)
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez Wojtek26162 » 14 sierpnia 2019, 20:43

Wojtek26162 napisał(a):Teraz pomieszczenie gdzie trzymam część kolekcji i akwarium, tutaj jest duet nowej belki BN220N z 2003r z kijami Piła 865 + Philips 865 oraz jakiś zwis z ikei z lampką diodową Osram 14,5W 6500K, ten zwis wkrótce wyleci na rzecz BN240N :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Tak jak pisałem tak uczyniłem, tandetny zwis wyleciał a zastąpiła go belka BN240N z 1989r :) W niej obsadziłem kije Osram 852 + Piła 865, światła jest dużo i bardzo dobrej jakości :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To co poszło na demontaż ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Lubię klasyczne oprawy do lamp sodowych.
Avatar użytkownika
Wojtek26162
 
Posty: 1272
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 8 listopada 2018, 21:59
Lokalizacja: Powiat Nowosądecki

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez qba » 15 sierpnia 2019, 01:37

Ten zwis porażka. Wolałbym już sobie sam zrobić taki, aniżeli kupić to dziadostwo.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez Wojtek26162 » 15 sierpnia 2019, 08:13

Ten uważam że ten zwis to dziadostwo, on był kupiony w ikei i posiadał jeszcze papierowy klosz w kształcie kuli, jednak pewnego dnia podczas wymiany żarówki stargał mi się więc zwis pozostał bez niego. Teraz jest nieporównywalnie jaśniej niż było i wygląda to o wiele lepiej :)
Lubię klasyczne oprawy do lamp sodowych.
Avatar użytkownika
Wojtek26162
 
Posty: 1272
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 8 listopada 2018, 21:59
Lokalizacja: Powiat Nowosądecki

Re: Oświetlenie waszych pokoi/mieszkań

Postprzez DarekG » 15 sierpnia 2019, 22:56

Teraz wygląda to dużo lepiej. Widzę że w domu masz od groma świetlówek podobnie jak i u mnie :) Tylko ja za bardzo nie lubię mieszać barw w jednej oprawie.
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mieszkania i domy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości