Oświetlenie biurek

oświetlenie wnętrz mieszkalnych

Oświetlenie biurek

Postprzez LUMILUXDELUXE » 23 sierpnia 2009, 08:35

Edit: Poprzedni temat wątku był: Marketing producentów oświetlenia
--

Przeczytajcie ten artykuł

http://www.lighting.pl/index.php?s_id=1 ... =1374&typ=

Najbardziej podoba mi się zdanie, że halogeny 'najbardziej przypomniają światło dzienne'. Ciekawe czy chodzi o te o temperaturze barwowej 3000K? Kiedyś też spodobało mi się zdanie z katalogu firmy Osram na temat świetlówek mięsnych /79. Było napisane mniej więcej tak: dzięki naturalnemu oddawaniu barw (!) produkty wyglądają bardziej świeżo (!) a mięso jest bardziej czerwone (!). Więcej sprzeczności w jednym zdaniu nie dało się już zmieścić...

Zwróćcie teraz uwagę na to , że choć obecnie za produkty energooszczędne uważa się świetlówki bądź diody LED, ale tu nagle wystarcza 30 % oszczędności jakie oferują halogeny... Jednym słowem do każdego co innego. Byle tylko sprzedać!

A tu aż się prosi, by wkręcić do takiej lampki świetlówkę Genie o barwie 865 ...
LUMILUXDELUXE
 
Posty: 468
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 1 stycznia 2009, 13:06

Re: Marketing producentów oświetlenia

Postprzez qba » 11 października 2010, 16:13

Ja sobie nie wyobrażam, żebym przy biurku miał coś czytać lub pisac przy świetlówce. Zawsze używałem żarówek i halogenów do takich zajęć. Raz kupiłem sobie kompakta do lampki biurkowej i to nie chiński badziew, a porządny, Osram o barwie 827 i już po kilkunastu minutach wzrok mi się męczył, więc wróciłem do zwykłej żarówki. Przy barwie świetlówek 765, takiej jaką miałem w pracy to po krótkim czasie bolały mnie oczy, jak czytałem coś w ich świetle. Oczywiście przy zbyt słabych żarówkach też długo nie da się czytać, bo są zbyt żółte. Musi być minimum 60W.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Marketing producentów oświetlenia

Postprzez mateusz » 11 października 2010, 21:16

Ja też miałem kompakta z IKEA w lampce przy biurku ale wróciłem do żarówki..
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Marketing producentów oświetlenia

Postprzez leon0785 » 11 października 2010, 22:05

mateusz napisał(a):Ja też miałem kompakta z IKEA w lampce przy biurku ale wróciłem do żarówki..


Ja mam podobnie w lampce przy biurku żarówka albo halogen jest obowiązkowy z świetlówką w tak bliskiej odległości nie wytrzymam bo mi się strasznie wzrok męczy.
A na sufit może być świetlówka oczywicie najlepiej rura i to taka o Ra=90 i wiecej.
leon0785
 

Re: Marketing producentów oświetlenia

Postprzez DocBrown » 12 października 2010, 12:09

Szczerze mówiąc nigdy nie zrozumiem jak można mieć problem przy oświetlaniu się świetlówką :roll:
Nad biurkiem miałem oprawę na halogena 12V/60W (chyba 60W), użytkowałem to dość długo, od zawsze wkurzała mnie barwa światła (za ciepła) oraz duże ilości ciepła generowane przez ustrojstwo, mało tego pół godziny pracy przy tym oświetleniu doprowadzało mnie często do bólu głowy i zawsze kończyło się bólem oczu. Gdy halogen padł przerobiłem oprawę na liniówkę 15W, siedzi tu jakaś stara, niemiecka świetlówka na której mam tylko napisane F15 T8 CW L.E.E. i mogę czytać, naprawiać urządzenia elektroniczne i wykonywać inne czynności przy jej świetle bez przerwy i nie bolą mnie ani oczy ani głowa. Ponadto udało mi się wyeliminować to co denerwowało mnie najbardziej - generowanie dużych ilości ciepła, świetlówka prawie w ogóle sie nie nagrzewa i w ogóle nie nagrzewa otoczenia :)
DocBrown
 

Re: Marketing producentów oświetlenia

Postprzez Whites86 » 12 października 2010, 17:01

ja uzywam przy biurku kompakta 8W 6200K, jestem z niego naprawde zadowolony, daje mocne biale światlko idealne do czytania, nie męczy wroku ani niepowoduje bólu głowy przy dluzszym przebywaniu, z cala pewnoscią nie wrócilbym spowrotem do standardowej żarówki ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Marketing producentów oświetlenia

Postprzez kapiwit » 25 października 2010, 18:08

Ja używam przy biurku żarówki:
General Electric
Klasa:E
Waty:75
lumeny:940
trwałośc:1000
kapiwit
 

Re: Marketing producentów oświetlenia

Postprzez qba » 25 października 2010, 18:11

ja obecnie nie używam biurka, ale przeważnie miałem żarówki 60w, bo lampka na więcej nie pozwalała. Używałem tez halogenów 12v G9, w mocach 35 - 50W.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Marketing producentów oświetlenia

Postprzez kapiwit » 25 października 2010, 18:48

qba napisał(a):ja obecnie nie używam biurka, ale przeważnie miałem żarówki 60w, bo lampka na więcej nie pozwalała. Używałem tez halogenów 12v G9, w mocach 35 - 50W.

też mam do 60w :mrgreen:
kapiwit
 

Re: Marketing producentów oświetlenia

Postprzez CDM » 25 października 2010, 21:43

Za czasów szkolnych miałem nad biurkiem oprawę OKZ 2X20 , była jakoś 1,20 od blatu stołu :D
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Następna strona

Powrót do Mieszkania i domy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości