Modernizacja oświetlenia w łazience

oświetlenie wnętrz mieszkalnych

Re: Modernizacja oświetlenia w łazience

Postprzez DocBrown » 12 sierpnia 2010, 16:41

Akurat to, czy użyjemy statecznika indukcyjnego, czy elektronicznego nie ma wpływu na oddawanie barw.

P.S. Lepszy SOPS/WOS niż jakieś lenopodobne plastikowe dziadostwo samołamiące sie.
DocBrown
 

Re: Modernizacja oświetlenia w łazience

Postprzez Whites86 » 12 sierpnia 2010, 16:45

DocBrown napisał(a):Akurat to, czy użyjemy statecznika indukcyjnego, czy elektronicznego nie ma wpływu na oddawanie barw.

P.S. Lepszy SOPS/WOS niż jakieś lenopodobne plastikowe dziadostwo samołamiące sie.

w zyciu niezamontowalbym zadnego wosa czy sopsa w nowo odremontowanej lazience... te oprawy wizualnie to scierwo :roll: szpecily by tylko calosc swoim wygladem
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Modernizacja oświetlenia w łazience

Postprzez KaszeL » 12 sierpnia 2010, 17:16

Kurcze, nie wiedziałem, że jest aż tak duża różnica między DeLuxe a Graphica.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Modernizacja oświetlenia w łazience

Postprzez amisiek » 12 sierpnia 2010, 17:17

Jest też różnica w drugą stronę - Graphica daje odczuwalnie mniej światła, chociaż to światło jest lepszej jakości.
Wg katalogu jest to 2100 lm (Graphica) i 2800 lm (Deluxe). Przy tym /840 daje 3350lm ale jest to światło przeciętne, którego nie ma sensu porównywać z topową świetlówką wielopasmową czy MH.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Modernizacja oświetlenia w łazience

Postprzez KaszeL » 12 sierpnia 2010, 19:09

No niestety, albo jakość albo ilość...
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Modernizacja oświetlenia w łazience

Postprzez amisiek » 12 sierpnia 2010, 21:10

Ilość i jakość jednocześnie daje nam MH, ale to źródło absolutnie nie nadaje się do łazienki (ani innych pomieszczeń, gdzie się często włącza i wyłącza światło).
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Modernizacja oświetlenia w łazience

Postprzez arw » 25 sierpnia 2010, 08:55

amisiek napisał(a):To nie są BN. Jedna z nich to LENA Salto 1x36W (na zdjęciach po lewej), druga to SELENIA Lux Media 1x36W. Tę pierwszą kupiłem w Leroy Merlin, drugą w OBI, każda z nich poniżej 40 zł/szt. Działają, nic więcej od nich nie chcę ;)
Wg mnie LENA jest lepiej skonstruowana, bo jest sztywniejsza, ma lepszy profil i ma plastikowy krążek wokół otworu na przewód zasilający.


Brilux robi tez porządnie belki. Ceny niskie - po 28zl/szt za 1xT8 36W
arw
 
Posty: 373
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 3 lutego 2010, 20:45

Re: Modernizacja oświetlenia w łazience

Postprzez DocBrown » 25 sierpnia 2010, 20:55

Coś nie chce mi sie wierzyć w solidność jakichkolwiek produktów Briluxa :twisted:
Jak narazie same złe doświadczenia takie jak m.in palące sie żywym ogniem dławiki, kruszące w palcach zapłonniki świetlówkowe i padające po pół roku kompakty :evil:
DocBrown
 

Re: Modernizacja oświetlenia w łazience

Postprzez arw » 27 sierpnia 2010, 22:06

DocBrown napisał(a):Coś nie chce mi sie wierzyć w solidność jakichkolwiek produktów Briluxa :twisted:
Jak narazie same złe doświadczenia takie jak m.in palące sie żywym ogniem dławiki, kruszące w palcach zapłonniki świetlówkowe i padające po pół roku kompakty :evil:


Masz rację. Dławik brzęczał jak cholera, w momencie grzania skrętek, a nie powinien.
Ale, jeśli chodzi o samą belkę, to tylko wycinana laserowo blacha, gięta i malowana proszkowo. Wiem, że i to można spierdzielić, bo mam z tym styczność, a to im nawet wychodzi. Za samą giętą blachę wydać 28zł to i tak sporo, a co dopiero przepłacać 40zł w takiej castoramie, jak dławik i tak zastępujesz jakimś elektronicznym ballastem.
W tą belkę akurat wchodzi mi statecznik Vossloh Schwabe z zapłonem ciepłym.

Aha i co ważne - oprawki w niej sa bardzo dobre. Widziałeś oprawy Apollo typu M536? Wiekszego syfu na rynku chyba nie ma...
arw
 
Posty: 373
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 3 lutego 2010, 20:45

Re: Modernizacja oświetlenia w łazience

Postprzez DocBrown » 27 sierpnia 2010, 22:19

Cóż, czyli okazuje się, że w takiej briluxowej belce wystarczy zmienić dławik na np FL4000 i mamy solidną oprawę :)
DocBrown
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mieszkania i domy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości