Oświetlenie piwnic w budynkach wielorodzinnych

oświetlenie wnętrz mieszkalnych

Re: Oświetlenie piwnic w budynkach wielorodzinnych

Postprzez slaweklampy » 13 lipca 2015, 18:13

Witam

Przynajmniej żarówek nie będą kradli. :lol:

Wosy na śmietnik?
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Oświetlenie piwnic w budynkach wielorodzinnych

Postprzez Whites86 » 13 lipca 2015, 18:44

Utilizer napisał(a):
Whites86 napisał(a):Ty wykonujesz tą instalacje ? czemu dajecie 24V zamiast 230 ?

Ano pracowałem przy tym, 24V żeby nie kradli energii. Wiadomo że jak ktoś będzie bardziej łebski to to obejdzie, ale wątpie żeby się chciało. W dobrej połowie piwnic nie było żadnego oświetlenia, a reszta same prowizory :twisted: Takich traf zeszło chyba z 6 sztuk na cały blok


no najlepiej wszystko tylko ludziom utrudniać ;] dobrze że u mnie nikt nie wpadł na to by dać te 24V...

zamiast wykonać każdemu oświetlenie w piwnicy tak by nie musial dorabiać prowizorek, to dali 24V i weź się człowieku męcz
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oświetlenie piwnic w budynkach wielorodzinnych

Postprzez mateusz » 13 lipca 2015, 19:26

U mnie w mieście modernizując piwnice w blokach z lat 70-80 gdzie fabrycznie nie było oświetlenia komórek lokatorskich zamontowano instalację właśnie na 24 V z kanałówkami LENy (Zdjęcia są na pierwszej stronie tego tematu) Co do kradzenia energii to najlepszą opcją było by gdyby piwnica połączona z instalacją w mieszkaniu i znajdowała się na tym samym liczniku, wtedy spokojnie można by było zostawić te 230... Oczywiście w dużych budynkach było by to bardzo utrudnione do zrobienia ale wiem z doświadczenia, że prąd w piwnicy jest czasami po prostu potrzebny, zwłaszcza gdy piwnica jest stosunkowo duża... Dla przykładu czasami trzeba coś wywiercić w ścianie czy suficie, odkurzyć albo załączyć jakieś dodatkowe oświetlenie.
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5014
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Oświetlenie piwnic w budynkach wielorodzinnych

Postprzez MercuryFenix » 13 lipca 2015, 19:36

Wystarczy takie coś, żeby mieć prąd w takich piwnicach :)
Obrazek
Ale to już nie to samo, musisz uważać na to, jaki prąd jest pobierany...
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Oświetlenie piwnic w budynkach wielorodzinnych

Postprzez matit1 » 13 lipca 2015, 20:56

MercuryFenix napisał(a):Wystarczy takie coś, żeby mieć prąd w takich piwnicach :)

Chyba że administracja schytrzyła się i zasilanie na żarówki idzie przez diodę prostowniczą
Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 3129
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Re: Oświetlenie piwnic w budynkach wielorodzinnych

Postprzez Utilizer » 13 lipca 2015, 21:01

Whites86 napisał(a):zamiast wykonać każdemu oświetlenie w piwnicy tak by nie musial dorabiać prowizorek, to dali 24V i weź się człowieku męcz

No przecież dokładnie to zrobiliśmy. Była lipa, a teraz każdy ma elegancką instalacje oświetleniową w piwnicy. W czym problem :?:
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Oświetlenie piwnic w budynkach wielorodzinnych

Postprzez Whites86 » 13 lipca 2015, 21:05

Utilizer napisał(a):
Whites86 napisał(a):zamiast wykonać każdemu oświetlenie w piwnicy tak by nie musial dorabiać prowizorek, to dali 24V i weź się człowieku męcz

No przecież dokładnie to zrobiliśmy. Była lipa, a teraz każdy ma elegancką instalacje oświetleniową w piwnicy. W czym problem :?:

w tym że na 24V ;)

nic nie można przez to w piwnicy zrobić (np. powiercić poszlifować itp.) mówisz kradzież prądu, przecież klatka (przynajmniej u mnie) ma licznik z którego społdzielnia rozlicza równo wszystkich lokatorów, im więcej będzie nabite na tym liczniku, tym więcej będzie dodane do czynszu każdego lokatora, a że jest ich bardzo dużo, to te koszty to sa dosłownie grosze :) nikt się tym nie przejmuje i nikt z tym nie walczy bo każdy za to płaci :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oświetlenie piwnic w budynkach wielorodzinnych

Postprzez Utilizer » 13 lipca 2015, 21:17

Nie no zgoda, ale napisałeś tak jakby z oświetleniem musieli się męczyć - to jest OK, jedyna lipa że nic na 230V nie pójdzie ;)
Tamten blok nie jest pod spółdzielnią, to wspólnota mieszkaniowa tylko tego jednego bloku, chcieli na 24V to tak mają.
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Oświetlenie piwnic w budynkach wielorodzinnych

Postprzez jacekk » 13 lipca 2015, 21:37

Czasem potrafi znajść się cwaniaczek który gdyby miał "darmowe" 230V to zasilił by sobie z tego np. lodówko-zamrażarkę, będzie sobie ładował akumulatory do jakiegoś elektrycznego piździka czy coś w tym stylu. Stąd wcale mnie nie dziwi że instalacje są na 24V...

Whites86 napisał(a):nic nie można przez to w piwnicy zrobić (np. powiercić poszlifować itp.)


Ja wiem? Dziś w zasadzie każde elektronarzędzie występuje też w wersji akumulatorowej ;) Wiertarki, kątówki, frezarki, szlifierki, piły tarczowe, młoty czy wyrzynarki hulają na akumulatorkach i nawet niewiele ustępują tym zasilanym z 230V.
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Oświetlenie piwnic w budynkach wielorodzinnych

Postprzez toomm40 » 13 lipca 2015, 21:44

może i hulają ,ale cóż chcesz uciąć na pile formatowej na 24V ? nawet sobie palca przez przypadek nie utniesz :mrgreen:
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5024
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mieszkania i domy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości