Redukcja mocy oświetlenia mieszkania

oświetlenie wnętrz mieszkalnych

Re: Redukcja mocy oświetlenia mieszkania

Postprzez lumix26 » 11 czerwca 2012, 17:07

trojmiejski napisał(a):Pytanie tylko czy te diodki są trwałe :roll: ?

Te diody mocy są dużo lepsze od zwykłych - jeżeli przetwornica dobrze zrobiona tj.odpowiedni prąd dla diody do poświeci bardzo długo ;)
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Redukcja mocy oświetlenia mieszkania

Postprzez amisiek » 11 czerwca 2012, 19:07

Pewnie tak jest, zdziwiła mnie jakość światła tych nowoczesnych diodek z górnej półki
Obrazek
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Redukcja mocy oświetlenia mieszkania

Postprzez ousd » 13 kwietnia 2013, 20:03

Pewnie posypią się krytyczne głosy, ale zapadły decyzje nt. redukcji mocy.
Tutaj
Na suficie żyrandol 3x50w halogenowy
Obrazek

ja i tu:
Nad blatem w kuchni też halogeny 3x50w 12V
Obrazek

zostaną wkręcone diody LED Poluxa. Testuję już jedną, jakość i ilość światła podobna do halogena (oczywiście niższe Ra)
do tej plafoniery
Plafoniera 60w
Obrazek

będzie wkręcona spirala 23w
zamiast tych halogeników
Halogeny w podwieszanym suficie 4x50w 12V
Obrazek
Obrazek

będzie zrobiony pewien mix. Otóż, są tu dwa obwody. Pod oczka na jednym obwodzie będą podłączone LEDy, a na drugim halogeny. Diody to tylko na wejście do domu i rozebranie się, a halogeny jak coś będzie robione.
tu
Halogeny w podwieszanym suficie 3x50w 12V (na zdjęciu są tylko 2)
Obrazek
Obrazek

jest instalacja na dwa obwody. Pomieszczenie ma kształt litery "L", W dłuższej części jest kabina prysznicowa, umywalka i pralka, a w krótszej kibel i bidet. Więc w dłuższej będzie 1 LED nad pralką, nad kabiną pozostanie halogen. W krótszej będzie LED, bo nie trzeba tam dobrego oświetlenia :mrgreen:
Nad lustrem jeden halogen 50w 230V
Obrazek

tu pozostanie halogen, np. przy goleniu jest potrzebne dobre światło (oczywiście dla dziadka, ja bym tego nie zdzierżył, ale to nie ja decyduję).
2 kinkiety 2x40w (w każdym kinkiecie jedna żarówka jest poluzowana bo dziadek nie potrzebuje aż tak dużo światła)
Obrazek
Obrazek

W kinkietach będzie po jednym kompakcie w kształcie świeczki, w drugich oprawkach żarówka zostanie, ale tylko dla ozdoby.
A na syficie żyrandol z kompletnym mixem żarówek 40w i 60w
Obrazek
Obrazek

Ten żyrandol jest dwuobwodowy. Na jednym obwodzie będą żarówki (wszystkie zostaną zamienione na mleczne 60w), na drugim świeczkowe kompakty.
2 kinkiety na jedną żarówkę
Jeden ma mlecznego Philipsa
Obrazek
A drugi halogena 28w Osrama
Obrazek

Tu będą świeczkowe kompakty
Na suficie jest taki żyrandol 3x40w
Obrazek

Tu źródła są zasłonięte, więc będą spiralne lub U-kształte kompakty (lecz raczej spiralne)
A nad biurkiem jeden reflektorowy halogen 28w (uruchamiany pilotem :mrgreen: )
Obrazek

Ta oprawa jest już nieczynna, przeszła już reflektorka 40w, reflektorka halogenowego 28w, reflektorowego kompakta ASN Lighting 9w (takiego: http://photos05.redcart.pl/templates/im ... d5acf.jpeg), który przy myciu okien został rozbity oknem przez głupi przeciąg :x , potem halogen 50w w przelotce E14/GU10, na samym końcu spiralny kompakt 12w. Ze wszystkim było ZA CIEMNO. Teraz jest oprawa na żarówkę :evil: , kupiona pod moją nieobecność, bo miała być oprawa na PL-S 11w, już to było zatwierdzone, ale dziadek kupił już g...o na żarówkę :evil:
Te halogeny oświetlające blat były tak fatalne, że doszedł klips z żarówką reflektorową, która całkiem nieźle świeci. Teraz to wyleci, będą LEDy.
PS. Proszę bez krytycznych głosów, bo naprawdę nie ma kasy na wymianę opraw na świetlówkowe, tym bardziej na MH, muszą zostać te co są, chyba że przy wymianie połamią się na kawałki :|
ousd
 

Re: Redukcja mocy oświetlenia mieszkania

Postprzez famabud » 13 kwietnia 2013, 20:27

Co ja mogę powiedzieć, współczuję. Ten co wie najwięcej ma g... do powiedzenia. :|
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Redukcja mocy oświetlenia mieszkania

Postprzez CDM » 13 kwietnia 2013, 20:31

Nie ma co krytykować, "każdy orze, jak może", choć takie mieszanie źródeł w jednej oprawie, czy kinkiecie wizualnie nie wygląda dobrze, ale cóż, moc spadnie..
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Redukcja mocy oświetlenia mieszkania

Postprzez JeD » 13 kwietnia 2013, 20:32

famabud napisał(a):Co ja mogę powiedzieć, współczuję. Ten co wie najwięcej ma g... do powiedzenia. :|


Dlatego ja u siebie mam 6500K w pokoju, dostaje pieniądze na wymianę źródeł światła ale mają to być 2500-2700k :roll:
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Redukcja mocy oświetlenia mieszkania

Postprzez trojmiejski » 13 kwietnia 2013, 20:44

Poza osobami rzeczywiście lubiącymi 2500-2700k wiele osób w sposób nieuzasadniony wzdryga się przed światłem o innej barwie, u mnie w domu o tym, że nie ma czego się obawiać przekonałem dopiero po niezapowiedzianym zakupie Osrama 840, wcześniej panowało błędne przekonanie, że jak kompakt świeci światłem zimnym lub dziennym to jest gównem o trupim świetle co będzie działał max 3 tygodnie, to wynikło z tego, że kiedyś był na targu kupiony za 4 zł jakiś zimny kompakt który tyle pochodził i została stwierdzona błędna zależność barwy od jakości świetlówki.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Redukcja mocy oświetlenia mieszkania

Postprzez Whites86 » 13 kwietnia 2013, 20:49

trojmiejski napisał(a):Poza osobami rzeczywiście lubiącymi 2500-2700k wiele osób w sposób nieuzasadniony wzdryga się przed światłem o innej barwie, u mnie w domu o tym, że nie ma czego się obawiać przekonałem dopiero po niezapowiedzianym zakupie Osrama 840, wcześniej panowało błędne przekonanie, że jak kompakt świeci światłem zimnym lub dziennym to jest gównem o trupim świetle co będzie działał max 3 tygodnie, to wynikło z tego, że kiedyś był na targu kupiony za 4 zł jakiś zimny kompakt który tyle pochodził i została stwierdzona błędna zależność barwy od jakości świetlówki.

moja matka też była anty na wszelkie zimne źródla dopóki nienamowilem jej na spróbowanie 6400K w kuchni, i ze jak nie przypadnie do gustu to stare lampy wrocą spowrotem, dziś moja matka niewyobraża sobie powrotu do cieplych źrodel jeśli chodzi o kuchnie gabinet, garaż , pralnia, kotłownia itp. ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Redukcja mocy oświetlenia mieszkania

Postprzez ousd » 13 kwietnia 2013, 20:51

CDM napisał(a):Nie ma co krytykować, "każdy orze, jak może", choć takie mieszanie źródeł w jednej oprawie, czy kinkiecie wizualnie nie wygląda dobrze, ale cóż, moc spadnie..

Wiem wizualnie to wygląda fatalnie, ale gorzej by było jakby były spiralni czy u-kształtne...
Ale porównywać żarówkę 60w do PL-S 11w to jakby porównywać... ech, szkoda gadać :|
6500k tam nigdzie nie przejdzie :|
ousd
 

Re: Redukcja mocy oświetlenia mieszkania

Postprzez trojmiejski » 13 kwietnia 2013, 20:54

No i teraz po paru miesiącach świecenia nikt nie chciałby zmieniać na coś ciepłego, ze względu na przyzwyczajenie.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mieszkania i domy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron